Nový návod a aplikácia na zápis identifikačných údajov spoločníkov do ORSR

Ide o zákonnú povinnosť, ktorú si do 30.9.2022 musia splniť spoločnosti zapísané do obchodného registra pred októbrom 2020.

Pre povinnosť zápisu rodného čísla a ďalších identifikátorov spoločníkov do ORSR sme pripravili návod + vylepšovák v podobe jednoduchej aplikácie, ktorá vám povinný návrh na zápis pomôže ľahšie zvládnuť.

Najskôr dávame info vám našej komunite, všetkým tým, ktorí ste si splnenie tejto povinnosti doteraz odkladali. :blush:
Môžete to konečne vybaviť už dnes! :nerd_face:
Zároveň bude super a budeme vďační, ak nám dáte vedieť, či vám všetko fungovalo, alebo ste cestou natrafili na nejaké prekážky či nezrovnalosti.
Najbližšie dni by sme radi návod a aplikáciu predstavili širokej verejnosti, tak dovtedy aj doladili prípadné muchy.
Vopred vďaka za všetky reakcie a OBROVSKÁ VĎAKA tým, ktorí sa podieľali na tvorbe @Taja @Tomas_Makan1 @Michal_Vavrinec @luciajanikova @jsuchal a tiež testovaní @Branislav_Welter a ďalší
Big up! A pochvaľujeme si tiež spoluprácu s MSSR a Anasoftom, ktorí boli vľemi nápomocní pri poskytovaní info a testovaní. :slightly_smiling_face:

Táto aktivita je realizovaná v rámci projektu ‘Slovensko.Digital pomáha aj podnikateľom’, podporeného z Fondu SK-NIC.

5 Likes

image

Zial nejde vygenerovany subor podpisat.

Dobrý deň,

mohla by som prosím vedieť pre akú spoločnosť ste súbor vytvárali? Pokúsime sa zistiť, kde nastal problém. Prípadne, ak to je možné, zašlite mi prosím aj vygenerovaný súbor bez osobných údajov. @dusoft

Vďaka.

1 Like

Toto som zažil aj ja. Najskôr je to problém podpisovaca. Skúšal si napr podpisuj.sk?

Môže byť, že Dsigner nie je aktualizovaný, tj. nemá aktuálnu sadu informácií o formulároch a preto ich nevie zobraziť.

Podpisuj ide, dsigner som mal nainstalovany aj vo v1, aj vo v2.
Podpisuj ale nepodpisem samotnu ziadost, iba XML. Tak uvidime, ci prejde.

image
Neviem, ako sa inak aktualizuje.

Ak podpises prilohu, tak podla toho co viem, by to malo prejst. Mne to tak preslo.

Tie staršie verzie jedine novým downloadom zo slovensko.sk. Neviem podľa čoho používa slovensko.sk jednotlivé podpisovače, ale niektoré podania to robí takým starším signerom, niektoré týmto websignerom, niektoré cez JAVA D.signer čo si stiahne vždy nanovo pri podpisovaní, niektoré tým “vstavaným”… Príde mi, že to čo si screenshotol je hláška z iného signera ako tá hláška o tom, že je “latest version”

1 Like

ako som napisal, mam verziu 1 aj 2.

Dobre, dam vediet.

1 Like

Trosku to tu unasam, ale nenasiel som ine vlakno:

Pozname docasne riesenia na Slovensku, tie maju docasnost pomerne trvalu.

1 Like

Už len tri dni na zápis identifikačných údajov do obchodného registra❗

Do konca septembra musia mať spoločnosti zapísané v obchodnom registri identifikačné údaje.

Ak ste spoločník v s.r.o., máme pre vás tip, ako to zvládnete rýchlo a jednoducho. Využite náš návod a aplikáciu - ako už dve tisícky užívateľov - a zápis údajov zvládnete za pár minút. :+1:
Návod a aplikáciu nájdete na https://navody.digital/…/zapis-identifikacnych-udajov…

Táto aktivita je realizovaná v rámci projektu ‘Slovensko.Digital pomáha aj podnikateľom’, ktorý je podporený z Fondu SK-NIC, správca domény .sk

1 Like

What the actual fuck?

Ti debili neprijimaju zakonom dane ASICE?

Kód chyby: ORSR-10014

Popis chyby: Vaše podanie označené ako „Podávanie návrhu na zápis, zmenu a výmaz údajov v obchodnom registri“ nebolo doručené príslušnému registrovému súdu, nakoľko k žiadosti bol priložený elektronický formulár, ktorý nie je v súlade so štandardami - neobsahoval Kontajner XML údajov (XMLDataContainer), ide o prílohu: „fuzs.xml.asice“. Elektronický podpis musí byť vytvorený vo formáre XAdES. Kvalifikované elektronické podpisy je možné vytvárať bezplatnými (napr. QES) alebo komerčnými aplikáciami QSign, Disig Desktop Signer, Podpisuj.sk, https://qesportal.sk/ (ZEP.disig.sk), D.Bulk Signer - Standard. Elektronické podanie je možné vytvoriť a podať znovu.

PS: SKusil som podpisat cez slovensko.sk a automaticky dava ASICE. Tak naozaj, WTF, uradnici?

Na nesuvisiacu temu - kde je zakonne osetrenie akysi neurcity vysledok antivirusovej kontroly? Ako moze mat za nasledok neplatnost podania? Ktory antivirus, bude to nejaky konkretny vyrobca, ktoreho si potrebujeme vsetci tiez zaplatit? Falosne pozitiva maju zakonne osetrene?

Asice prijímajú, len to musí byť datacontainer a nie surovo podpísané xml. Väčšina ak podpisovacov toto spraví automaticky a aj ten na Slovensko.sk

Ano, aj podpisuj to tak urobilo. Cize bug na strane statnej spravy.