Nový biometrický OP v kombinácii s čítačkou AK-CR-03WHV2 na macOS nefunguje

Dobrý deň, snáď je toto vlákno ešte stále aktuálne. S rovnakým problémom s Akasou mám aj ja, Macbook Air 2020, M1. Bolo by možné zaslať patch? Ďakujem moc.

1 Like

Poslané cez SS.

Poslal som Vám to cez SS.

Mozem poprosit aj ja ten driver ? funguje aj na M2 ?

Zdravim, vedeli by sme aj mne zaslat driver na m1 ? Dakujem

Dobry den, mohli by ste mi prosim zaslat driver na M1 chip? Dakujem

Môžete mi poslať prosím upravený driver pre M1 ? Ďakujem

Dobý deň, chcel by som Vás poprosiť o zaslanie drivera pre mac s M1 chipom. Ďakujem

Dobry den, mohol by som Vas poprosit ten driver? Cisto nahodne, neexistuej podobny driver aj na x86 Macy? Manzelka ma M1, ja x86. Vdaka!

Dobrý deň, aj by som poprosil o driver, ja mám M2. Vďaka.

Zdravím všetkých!

Dávam driver priamo sem, lebo popravde nemám časový priestor každému písať jednotlivo správu.

Treba odzipovať a .bundle súbor dať do /usr/local/libexec/SmartCardServices/drivers a potom reštart. Ale v jednom prípade tam bol nejaký problém s tým, že ten file nie je podpísaný certifikovaným developerom (lebo som ho kompiloval zo zdrojového kódu ja sám) a nešlo to. Bohužiaľ nedávam absolútne žiadne garancie, že to bude ešte aj po vyše roku fungovať.

Ak vás zaujíma problematika týchto čítačiek a ich fungovanie pod Apple Mac, pozrite tu: https://blog.apdu.fr - je to blog pána, ktorý sa tomuto venuje už dlhé roky a Apple donedávna používal jeho driver.

ifd-ccid.bundle.zip (77,1 KB)

1 Like