Nový biometrický OP v kombinácii s čítačkou AK-CR-03WHV2 na macOS nefunguje

poslané cez SS.

Dobry den, mozem vas poprosit o aktualizovany driver?
Dakujem,

Pozdravujem
Bolo by mozne mi poslat ten driver pre M1 mac?
Dakujem

Dobrý deň mohol by som Vás poprosiť o driver na mac M1. Ďakujem.

Ahoj, prosím poslal by si mi driver na M1? Ďakujem krásne :slight_smile:

Tento thread je sledovat absolutne smutne. Aspon vidiet, ako stat naozaj chce, aby ludia pouzivali eID. Cize nechce nijak inak ako deklarativne. MIRRI nech ide na hanbu.

1 Like

Bohužiaľ v tomto prípade to nie je chyba štátu, ale výrobcu tej čítačky. Je tam lacný čínsky čip, ktorý má problém s vyššími prenosovými rýchlosťami nových OP.

No a to vas driver zjavne riesi, takze… preco to neriesi ten oficialny?

Tam sa zrejme nikomu nechcelo sedieť nad tým tri dni ako mne.

To človeka, ktorý potrebuje použiť eID na OP vôbec nemusí zaujímať. Štát dodal technológiu, ktorú vyžaduje od svojich “zákazníkov”, tak by sa mal starať o to, aby to fungovalo. Očividne to nefunguje a pláta sa to takýmito dobrovoľnými aktivitami pár ľudí (aj to len pre tých šťastlivcov, ktorí nájdu toto vlákno na internete).
čo je na jednej strane super, že sa človek podelí s riešením problému, na durhú stranu tých zariadení s M čipmi bude čím ďalej tým viac a štát by mal reagovať… Ak to nedokážu nakódiť, tak odkúpiť od teba kód napr.

Dobry den,
Rad by som sa najprv podakoval p. Sakalosovi za pracu na driveri pre M1 a uviedol na pravu mieru informacie k novym OP a citackam.
Citacky su u nas a v CR pouzivane uz cca od 2016 roku a konkretne Akasa AK-CR-03BK bola prva, ktoru zacali uzivatelia slovensko.sk pouzivat mimo tych, ktore zakupilo MV v objeme 0.5mil ks. Fungovala spolahlivo v plug and play mode aj na elektronicky podpis ako si mozete overit vo fore na Alza.sk a stale funguje v CR kde nove OP zatial nezaviedli. Nove SK OP priniesli novu technologiu, ktora je urcite pokrokom, zial o svojom kroku Akasu neinformovali. O potrebe noveho Drivera sme sa dozvedeli az v decembri 2022 a po ziskani noveho OP sme driver pre Win 2010/11 64bit spristupnili na produktovom webe - 2023-02-01. Nie je uz potrebne robit ziadne specificke nastavenia pre Windows, ale staci si len stiahnut a nainstalovat driver podla prilozeneho manualu.
Akasa sa rozhodla pre nove OP priniest na trh novu citacku s podporou plug and play a aj s wireless verziou.
Predpokladame dostupnost koncom Q3 2023 a dovtedy verime, ze dobre posluzi aj AK-CR-03BKV2 a AK-CR-03WHV2
Dakujem a prajem upesnu komunikaciu s verejnou spravou

1 Like

zdravim mozem poprosit driver na M1? dakujem

Dobrý deň, ak môžem, tak Vás tiež poprosím o driver na M1.
Ďakujem.

@janpolacek a @Viliam_Horvath Poslal som vám to do SS.

Dobrý deň

Mohla by som vás poprosiť o driver na mac?

(mám macbook pro 2017)

Na tom Macu Vám ten driver nebude fungovať. Odporúčam v takom prípade zakúpiť podporovanú čítačku.

pfff, dakujem pekne za pomoc aj tak :slight_smile:

Zdravím, mohol by som poprosíť o patch na M1 mac? Vďaka:)

Dobry den, vedeli by sme aj mne zaslat driver na m1 ? Dakujem

Dobrý deň,

Ja mám Akasu AK-CR-03WHV2 a tiež mám rovnaký problém na MacBook Pro M1.

Vedeli by ste mi poslať driver prosim Vás?

Ďakujem,
TC