Nemožnosť podpísať podanie certifikátom z eID

Ja certifikaty vidim propagator certifikatov je spusteny, ale ked chcem podpisat, tak koncim na chybe, ze certifikat je neplatny alebo ho vydala nespravna autorita (nieco podobne).
Ked vsak podpisujem niecim inym (faktury v uctovnom systeme, vyskusal som aj podpisuj.sk) vsetko prejde ok. Len s oficialne stiahnutym softom zo slovensko.sk je to katastrofa :frowning:
To podpisuj.sk… sice to pekne podpisem, ale ked to nasledne chcem vlozit ako podanie dany formular a odoslat na obchodny register, tak koncim na chybe pri vkladani prilohy:
Server Error in ‘/Services/Siemens/Esluzby’ Application.
Unable to parse ZEPX document.
Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.
Exception Details: System.NotSupportedException: Unable to parse ZEPX document.
Source Error:
An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.
A pokracuje par dalsich riadkov… Naozaj neviem, ako dalej pokracovat, potrebujem urobit podania na obchodny register a nedokazem nic podpisat… lebo asi problem, ze pouzivam 64bitovy windows a stat vyrobil vsetko pre 32bitove verzie, ktore (v niektorych, ale asi mnohych pripadoch) maju problemy…

Co sa tohto tyka, tak staci len formular upravit tlacidlom “Upravit” a nasledne podpisat (aplikacia nato aj upozornuje). Zial portal MSSR vyhadzuje takuto chybu, ktora neodraza skutocny problem (ze formular nebol upraveny do formatu XML datoveho kontajnera).

Vdaka, pomohlo…

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať prečo mi nejde ten súbor podpísať už som skúsil všetko možné. Robím to na macu.

1 Like

financnasprava používa java podpisovač - dnes som mal podobný problém, postupoval som potom nasledovne:




Sorry červené krúžky som robil na touchpade :smiley:
Ak to nejde na prvý krát, treba prvú časť s nastavením vykonať druhý krát

4 Likes

Ďakujem :+1: . 4 hodiny som sa stým sral kde je chyba. :grinning:

Dakujem, ja som tiez nad tym stravila skoro cely den…

Mne tiez prestalo fungovat podpisanie na financnej sprave po java update. Po par preinstalaciach sa mi to rozbehlo v edge, skusim aj tento postup, vyzera sofistikovane. Kde si na to prisiel?

Priatelia, toto cele je len ukazkou prisernej liknavosti a neschopnosti nasej statnej spravy, ci skor neochoty nieco zmenit. Takto je to uz roky a vobec nic s tym nerobia !
Toto riesenie je nepouzitelne a jedine na co je dobre, aby sa ludia na to vyprdli a dalej chodili osobne na urady a zivili tu zbytocnu a prebujnelu chasku byrokratov.
Toto sa dalo hned od zaciatku urobit jednoducho, zrozumitelne, pouzitelne pre vsetkych - cez Web, alebo prinajhorsom jednoduchu aplikaciu stiahnutelnu na kazdom webe, kde je treba elektronicky podpis. Vsetko za zlomok nakladov, ktore si FIZZO banda uliala.
Nie oni tam nadrbu 200 podmienok, programikov a este aj take ako Cert propagator - ktore pre istotu ani nezdokumentuju (schvalne aby to vacsina ludi uzavrela ze to nefunguje ?). Podpisovanie funguje LEN v zastaralom InternetExploDeri, kt. uz sam M$ prestal podporovat a zaplatavat - pod Win (mozno lepsie v MAC), ale v Linuxe vobec nic nepodpises.

Katastrofa…
Je cas a prilezitost priatelia, TRVAT na zfunkcneni elektornickej statnej spravy a na prikladnom potrestani tych, co rozhajdakali Vasu miliardu na taketo nepouzitelne somariny.

Zber nápadov na zlepšenie eGovu “QuickWins”:

1 Like

ehm, a pouzil si to ? Pretoze problem s IE je LEN pri zivnostenskom registri, pre ine sluzby to funguje skoro v kazdom prehliadaci, da sa to pouzit aj pod Linuxom. A napriklad plno uctovnicok si tio pochvaluje, skutocne sa vacsina veci da vybavit.
Tento narativ ze nic nefunguje a vsetko je zle vedie k tomu ze sa nic dalej nezlepsuje. Je plno veci co funguje a plno co nefunguje, a keby sa normalne pracovalo tak by cast z toho co nefunguje uz davno fungovala.

1 Like

Pane a vy ste sa s nejakym uctovnikom aj rozpravali? Lebo ja teda ano, dokonca s ludmi co nejaky ten sw pre uctovnikov vyrabaju. A to, ze by si niekto jednoduchost a pritulnost, alebo dokonca zmysel toho celeho pochvaloval, tak to som este nikdy nepocul.

2 Likes

s mnohymi, ale zrejme zijeme v roznych bublinach. To ze sa da podat danove priznanie z domu, to ze sa daju podavat ziadosti elektronicky je vyhoda, setri to cas. A napodiv na rozdiel od informatikov si dokazu naistalovat podpisovanie, dokazu to aj podpisat a poslat. Urcite by sa to dalo spravit lepsie ale je to pouzitelne a to je omnoho lepsie ako dokonale za 10 rokov alebo nikdy.
A pekne to ilustruje prispevok na ktory som reagoval, najviac to vadi ludom co to nepouzivaju. To je taka slovenska virtualna realita.

No ludia si ocividne zvyknu na vselico. Myslim, ze tu je pointa hlavne v tom, ze za tie neuveritelne peniaze co sa do toho naliali sa cakalo asi viac.

2 Likes

Ministerstvo vnutra, prave teraz.

je rozdiel medzi “vsetko je nanic” a “MV stale nema upgrade klienta”. A bohuzial ten prvy narativ sa dostal do politiky, miesto toho aby ostal v hejterskej bubline. Je to chyba a zodpoveda za nu UPVII, ale snad este mozem na nu upozornit ?

Mily troll,

posledny rok som pouzil, niektore viacnasobne - danove priznanie, zmenu registracie vozidla, zmenu trvaleho pobytu

s mnohymi, ale zrejme zijeme v roznych bublinach. To ze sa da podat danove priznanie z domu, to ze sa daju podavat ziadosti elektronicky je vyhoda, setri to cas. A napodiv na rozdiel od informatikov si dokazu naistalovat podpisovanie, dokazu to aj podpisat a poslat. Urcite by sa to dalo spravit lepsie ale je to pouzitelne a to je omnoho lepsie ako dokonale za 10 rokov alebo nikdy.

Ked si pripocitam cas na rozchodenie vsetkych aplikacii ktore potrebujem na danove priznanie tak ho rychlejsie vyplnim na papieri. Ked to potrebujem urobit 1-2x za rok, cele vypiplane prostredie mi automaticke updaty a statne aktualizacie aplikacii rozbiju tak ze to “rozchodenie” nie je jednorazova zalezitost. Ked nebodaj chcem pouzit nieco ine ako Windows a IE, tak to je este na dlhsie.

Pouzitelna na chodenie do prace je aj MHDcka, Skoda 120 ked nastartuje, Ford Mondeo aj Tesla Model X.

Tento vyrok [1] je slovenskej realite ekvivalent toho ze za cenu Tesly kupis Skodu 120 a ked nastartuje sa tesis ze nemusis do roboty MHDckou alebo peso.

[1]“Urcite by sa to dalo spravit lepsie ale je to pouzitelne a to je omnoho lepsie ako dokonale za 10 rokov alebo nikdy.”

Dakujem

r.

uviedol som priklad kde uctovnicky ktore to robia pravidelne kazdy mesiac tak usetria cas, a ide cca o 15000 ludi. Instalacia je zalezitost na 10 min, a vacsina ju zvladla.
Na vyvratenie vyroku “nic nefunguje” staci uviest jeden protipriklad, to je elementarna logika. Nic som nehovoril o nakladoch, ani som netvrdil ze vsetko funguje, ak teda chces bojovat proti slamennym panakom, prosim.

A len pre opakovanie, za posledne roky sa uspesne nic nerobi. Namietka ze to stalo vela je tak mierne vedla.

Mily troll,

ano, s argumentom uctovnicok ale zaznelo [1]. Pouzivam, vadi mi to. Cielovka 15000 ludi v state ktory ich ma aktivny milion je zle a zda sa mi to skor argumentacny faul.

Ked mam dat na vazky miliardu a toto co mame teraz tak ziadne zadarmo je lepsie ako toto za miliardu.
Uz len preto ze do buducnosti nastavilo strasne nizku latku ci uz technicky, pouzitelnostou alebo moralne.

[1] “A pekne to ilustruje prispevok na ktory som reagoval, najviac to vadi ludom co to nepouzivaju.”
[2] “Urcite by sa to dalo spravit lepsie ale je to pouzitelne a to je omnoho lepsie ako dokonale za 10 rokov alebo nikdy.”

Ukazal som, ze problem s IE nie je LEN pri zivnostenskom registri. Nadavat na pouzivatela, oznacit ho za hejtera je nieco co si moze dovolit len stat. Pretoze ma monopol na niektore sluzby. Pokym tuto mentalitu nezmenime, tak sa mozeme s lepsimi sluzbami rozlucit.

ok, problem je na MV s viecerymi sluzbami, moja chyba. A jasne, problem je stat a prec s níim. A oznacit hejtera za hejtera mozem preto ze nie som stat, pokial nebudeme dbat na fakty tak sa mozeme rozlucit zo vselicim, Zdravy rozum je totiz zakladom zlepsovania,