D.Signer - Parameter DLAUNCHER_URL nesmie byt null (Windows 7 64bit)

Ahojte. Zo slovensko.sk mi neboli schopni odpovedat ani raz, riesenie som si nahodou nasiel na tomto linku starsieho prispevku. Prvykrat sa mi stalo pri danovom cez eDane (Java verzia), ze mam chyby v podpisovani a ze mi nieco nejde, predtym som s tym nemal problem - este 18.2.2021 bez problemov. Po roku a novych aktualizaciach sa mi to nejako zablokovalo alebo tam nieco chyba a samostatne sa neda D.Signer spustit - jedine co ide je D.Viewer. Signer nie je ani v ponuke Start. Ked si ho spustim manualne, vypise chybu Exception=Parameter DLAUNCHER_URL nesmie byt null. Cez web portaly verejnej spravy mi KEP funguje dobre aj cez Adobe. Prvykrat mi eDane vyhodili nejaku chybu, tu som vyriesil postupom v prispevku vyssie. Co mam nastavit, aby mi D.Signer isiel aj samostatne? Chcem to podpisovat nim a nie cez Adobe, kde si musim casovu peciatku tahat zo SSL.com lebo on to inak nevie a bez casovej pecate je KEP povazovany iba za rucne podpisany a nie za uradne overeny. Dakujem za tipy ci riesenie.

  • Windows 7 Pro 64bit SP1 EN
  • Java 8 (upd 321)
  • .NET Framework 4.8.03761
  • eID 3.7

Na vysvetlenie, D.Signer je “zdarma” (kúpený štátom, aby bol pre verejnosť zdarma) iba na podpisovanie štátnych XML formulárov.
Na čokoľvek iné (napr. PDF) potrebuješ licencovaný softvér.

Alebo si kúpiť iba balík Kvalifikovaných (nie hocijakých) časových pečiatok, a nastaviť si potom TSA server v Acrobat Readeri - bez záruky.

Ak chceš, hľadaj aj u konkurencie, ja ti sem viem dať našu ponuku:
Ponuka QTS
Služba Podpisuj