Nefunkcny EID klient v 3.1.2

Dobry den. Stretli ste sa uz niekto po poslednom update eid klinta pre windows ver. 3.1.2 s jeho nefunkcnostou ? Aktualne mam potvrdene s MVSR ze eviduju problem.

Moja skusenost je na WINDOWS 10 Pro 1803 a aj ked som ho odinstaloval a nanovo nainstaloval nepomohlo. Sprava sa to tak ako keby nieco bezalo/blokovalo port 15480 kde bezi EAC MW Client v3.1.2 - http://localhost:15480/

Na danom stroji bezi windows defender ale s nim to bezalo az po spominany update.

Dakujem za akukolvek radu…

Dobry den. Podarilo sa Vam problem vyriesit?

Po upgrade na 1903 EID klienta 3.2 nespustim, len mi vyskoci tabulka, ze sa neda nadviazat komunikacia s citackou. V Event Vieweri cyklicky vyskakuju 3 aplikacne chyby zo zdroja eIDCertPropService:

  • System call failed: CertGetCertificateContextProperty failed: 2148081668
  • GetSlotList() failed: CKR_CRYPTOKI_NOT_INITIALIZED
  • C_Initialize() - CKR_GENERAL_ERROR

Neriesil niekto nahodou nieco taketo?

1 Like

Presne tú istú chybu mám aj ja na 3 rôznych strojoch (W10, eID 3.2)

Prave mi odpisali z helpdesku s navodom ako to vyriesit, co mi aj pomohlo.
Neda sa mi este uploadovat subory, ale pointou je:

  • otvorit si Services>Smart Card>Properties>Log On>zmenit Log on as: na Local System Account
  • restart sluzby Smart Card
  • zmenit spat Log on as: na Local Service s prazdnym heslom
  • opat restart sluzby

Dufam ze to aj vam pomoze

3 Likes

Pomohlo na každom. Ďakujem vám veľmi pekne :slight_smile:

Zdravím Vás,
prosím Vás viete poradiť postup, keď v zozname služieb nevidím SmartCard services? Len nejakú Smart Card Device Enumeration Service. Je nejaký spôsob ako ju doinštalovať? Skúšal som viacero návodov na nete ale neúspešne. Softvér zo sovensko.sk mám aktuálny.
Vďaka za pomoc.

1 Like

Treba postupovat ako je napisane tu: Nefunkcny EID klient v 3.1.2

  • otvorit si Services>Smart Card>Properties>Log On>zmenit Log on as: na Local System Account
  • restart sluzby Smart Card
  • zmenit spat Log on as: vpisat text “Local Service” do kolonky: This account, kolonka pre heslo: prazdna
  • opat restart sluzby
1 Like

Dakujem velmi, nakoniec pomohlo…ale az ked som zistil, ze treba vpisat ten text “Local Service” do kolonky: This account.

Mal som tento istý problém (v Services nebola služba “Smart Card”), podarilo sa mi to vyriešiť podľa postupu na https://www.bleepingcomputer.com/forums/t/702016/windows-10-smart-card-service-missing/page-2

V skratke: Zo stránok MS stiahnuť MediaCreationTool1909.exe (https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10) a ním spustiť “upgrade” priamo z bežiacich Windows. Neviem ako dlho to bežalo, pustil som to na noc, ráno som po prihlásení počkal obvyklú “upgrade” rutinu (čiže som počkal, kým mi “nový” Windows povie čo je nové) a následná kontrola ukázala že mám opäť službu “Smart Card” a je aj funkčná.

2 Likes
  1. To je vazne vtip ze ako pouzivatel musim absolvovat tento proces aby to fungovalo?
  2. napriek tomu ze som proces opakoval niekolko krat stale dostavam tu istu chybu, uz existuje normalnejsie riesenie?

od EID 3.4 je problem so smartCard service odstraneny

Zdravim v obraciam sa sem na toto forum kedze v minulosti pomohlo avsak po aktualizacii W10 na verziu 2004 mi opat hlasi roznaku chybu a to ze eid nevie komunikovat s citackou bohuzial teraz uz navod nepomohol

presne ten isty problem, uz tento navod nefunguje. takze podarilo sa to niekomu rozchodit?

Akú verziu OS máte?
Vidíte v Services službu “Smart Card” v stave Running?
Akú verziu EID klienta máte?
Akú čítačku používate?
Skúšali ste preinštalovať EID klienta?
Skúšali ste preinštalovať ovládače na čítačku?
Aký je výstup príkazu “Get-Process -Id (Get-NetTCPConnection -LocalPort 15480).OwningProcess” v powershell-i?
Priložte screenshot chybovej hlášky

Po najnovšej aktualizácii W10 mi z adresára Bit4id v ponuke Štart zmizol ovládač.
Nainštaloval som teda znovu ovládač zo stránok výrobcu:
https://resources.bit4id.com/#/product/miniLector_EVO
Je to napísané aj v letáčiku ktorý som dostal ku čítačke.
Čítačka už funguje.

Naozaj pomohlo. Ďakujem. :+1:
Mal som trochu bobky, keď sa mi zobrazilo okno, kde som mal znova spustiť inštaláciu Win 10, no všetko prebehlo hladko (tiež som nechal bežať v noci, tak netuším, koľko to reálne trvalo) a v Services sa objavila už aj Smart Card. Samozrejme aj aplikácia eID už teraz nabehla bez problémov.

Tiez mi pomohol spominany update a trvalo to priblizne 20min

Zdravím, snáď to niekomu pomôže, stále mi nechcela komunikovať čítačka minilector, ani po update, všetkých aplikácií a reštarte, win.10 mi nepovolil drivery minilector. Až trpezlivý postup podľa príručky od str.64, pomohol rozchodiť komunikáciu eid 3.6 upd.1 s čítačkou. Vlastne obsahuje postup ako píše jurajhotovy akurat krok za krokom aj pre laika… link Prirucka_Aplikacia_pre_eID.pdf (minv.sk)

Ak by niekomu pomohlo pre verzii eid 3.7 - tiez som ssa zrazu nevedel prihlasit s eid a nemal som v services “smart card service”. Pomohlo mi otvorit driver citacky - vyhladat drivery dostupne v pc, mal som tam dva, tak som zvolil ten druhy. Restart - smart card services sa objavil v service-och. Stale mi ale prihlasenie nefungovalo - citacku nerozpoznalo. Tak som zmenil driver na ten povodny prvy(cez win settings → bluetooth devices or other devices → Devices and printers → konkretna citacka" a uz to islo. Vsetko to nastalo po update na eid 3.7 - riesenie velmi improvizovane ale funkcne.

1 Like