Nefunkcny EID klient v 3.1.2

EID client 4.0 mi vyhlasuje, ze Systemova sluzba pre obsluhu citaciek (Smart Card Service) nie je spustena. V spravcovi zariadeni vidim citacku aj kartu. V sluzbach vidim Smart Card Service spustenu. Ked ju restartnem, tak LED na citacke sa rozsvieti. Zjavne sa EID client nevie pripojit na beziacu sluzbu. Ked ho spustim, LED na citacke ani neblikne. Co s tym? Nikde nevidim spomenutu taku chybu. Ktora je nezmyslom, lebo ta sluzba bezi.

Operacny system?

Skuste to nahlasit ako chybu priamo v aplikacii, a potom zavolajte na technicku podporu

Píše mi žiaľ rovnakú chybu (Win 11). Neporadilo sa to už nejak vyriešiť, prosím?

@dusoft: Windows 10

@Janko: Som to skusil nainstalovat na Windows 10, ktore mam vo Virtualbox na Linuxe. Bol to akt zufalstva a velmi some necakal, ze to pojde. Na moje prekvapenie to fungovalo, Musel som samozrejme v manazmente USB citacku smart kariet pripojit k prislusnemu virtualu. Preco mi to nefunguje na PC s Windows 10, ktore pouizvam len prliezitostne, takze by nemalo byt nejake rozbite, neviem.

Vďaka za info :).

Skus nainstalovat ovladac citacky od vyrobcu citacky kariet.

Dobry den, ako aktivovat citacku kartiet (smart card) karty pod OS Ubuntu 22.04? Pouzivam aktualne verzie vsetkych driverov, avsak nemozem sa kvoli tomu prihlasit. Vopred dakujem za popis postupu.

A čo to píše? Ja mám Ubuntu 22.10 a trochu to bolelo, ale podarilo sa rozbehať prihlasovanie.

zadaj v termináli:
sudo systemctl start pcscd.service

alebo:
sudo systemctl enable pcscd.service

1 Like