NCZI - Prípravná trhová konzultácia k vypracovaniu štúdie uskutočniteľnosti k projektu „Zvýšenie dostupnosti ezdravia“

NCZI robi pripravnu trhovu konzultaciu k pripravovanej studii uskutocnitelnosti. Viac info tu http://www.nczisk.sk/Aktuality/Pages/Zvysenie-dostupnosti-eZdravia.aspx

Velka skoda je , ze tato informacia bola publikovana len na webe NCZI a to az 18.4.2019!!! Nanasiel som oznamenie vo vestniku VO a nemam info, ze by bola tato info distribuovana cez ITAS a cez Slovensko.Digital alebo cez SISP alebo PPP.

Cielom PTK je, aby sa ho zucastnilo, co najviac subjektov a teda motivacia OVM by mala byt, aby info o ich realizacii zasiahla co najviac subjektov.

…ak sa niekto zucastni danej PTK, rad by som sa dozvedel blizsie info…

preco vo vestniku ? To by musela byt sucast VO a potom musi byt aj v europskom a nesmu tam diskriminacne podmienky ako napriklad osobna ucast na nej a pod.
Vestnik nie je dobry napad. Tak nech si napriklad UPII spravi aktuality.

nemusi…odporuca sa viac kanalov a oznamenie vo vestniku UVO je jeden z legitimnych kanalov, nakolko subjekty tam su zvyknute chodit, je tam moznost nahravat dokumenty a pod.

nerozumiem…skus rozvinut

ano, mozu to spravit, ak by mali zaujem

je to uplne normalny kanal, odobreny UVO

vestnik VO je ale viac ako bezny kanal, kedze ho audit nasledne skuma. Cokolvek sa tam objavi je sucast VO. A trhom je EU, akakolvek teritorialna diskriminacia ma potencial skoncit korekciou. A UVO ho nema dovod zakazovat, len to ma dopady ako pisem vyssie. Ale kazdy vo ckar by mal silne neodporucit robit PTK takto, pretoze tu sa vyhnut pochybeniu bude dost zlozite. A tak miesto toho aby sa dalo venovat podstate kedze ide de facto o studiu a nie o VO tak treba velmi dobre strazit formalne postupy aby nenastalo pochybenie, ktore sa uz tazko bude napravat.
A preto asi NCZI nedalo oznam do vestnika, ale samozrejme kludne to moze kazdy risknut, pripadne korekcie nebudu skor ako za 5 rokov :).

…neviem ako poznas principy PTK, ale ako pises, tak asi uplne nie…ak ta tema zaujima, tak tu je viac info Seminár na tému Prípravné trhové konzultácie

…vestnik odobril gestor zakona, teda UVO…samotne UVO do vestnika publikovalo svoju PTK na prevadzku IS (ano, viem, ze to nebudu financovat z EU fondov, ale principy PTK hovoria nieco ine a teda tento argument nie je podla mna na mieste)…viac info tu ÚVO - Prípravné trhové konzultácie pre poskytovanie služieb údržby, prevádzky a podpory IS ÚVO

…ale vratme sa spat k podstate PTK na NCZI…abstrahujem teraz od vestnika…publikovat info o PTK len na svojom webovom sidle a to vo stvrtok pred sviatkami, stvrtok mimochodom boli uz prazdniny, a mat povinnost sa nahlasit na ucast do utoroka, den po sviatkoch a mimochodom utorok boli tiez prazdniny, nie je asi uplne vhodne, ak mam ako OVM zaujem oslovit co najvacsi pocet ucastnikov…taky Statisticky urad to aspon v tejto rovine zvladol trocha lepsie…viac info tu Štatistický úrad SR - Prípravné trhové konzultácie k pripravovanému projektu „Jednotný IS pre získavanie a vyhodnocovanie štatistických údajov v Národnom Štatistickom Systéme“