Návrh Akčného plánu realizácie Stratégie rozvoja kreatívneho priemyslu v Slovenskej republike v MPK

Zdravím vospolok, práve prebieha verejné pripomienkovanie Návrhu Akčného plánu realizácie Stratégie rozvoja kreatívneho priemyslu v Slovenskej republike. Termín ukončenia je 25. novembra.

Vo viacerých úlohách funguje SBA ako garant (cc: @jsuchal, @mtruban).

Ak chcete podať hromadnú pripomienku, treba nazbierať 500 podpisov a podať to spoločne. Ďalšia možnosť je zozbierať feedback na tomto mieste a presvedčiť niekoho (zo štátnej správy), kto má možnosť pripomienkovať priamo, aby to podal vo svojom mene. Každopádne, ak máte záujem vyjadriť sa, píšte prosím feedback k návrhu akčného plánu nižšie a nečakajte na posledný deň. Pingnem niektorých ľudí zo štátnej správy, aby tento thread sledovali.

1 Like

Za mna teda uz len “hundranie po funuse”: O mnohych takychto pripomienkovaniach som sa zial ostany rok dozvedal “par dni pred terminom”, pricom prežúvanie pravnickej slovenciny je vec narocna. Cize kopa takychto pripominekovani u mna bola “fail”, aj ked som sa snazil.

Takze:

1 Like

@hanecak Počas minulého roku a pol som sledoval RSS feed z materiálov v MPK, bolo to možno trochu podivné hobby. IMHO by bolo veľmi k veci, keby niekto z nás toto sledoval aj systematickejšie a mali ku tomu nejaký issue tracker. Neviem, či treba štátny, možno by sa dali zbierať komenty aj cez Platformu, cez GitHub alebo niečo podobné. (Možno @jsuchal má na to nejaký názor?) Druhý krok je formálna stránka: odoslanie podnetov, aby sa tým aj niekto reálne zaoberal (tiež treba dotiahnuť).

@mtruban Nesleduje materiály v MPK náhodou aj SAPIE alebo nejaká iná spriaznená organizácia? Možno by stálo za to prepojiť aktivity SAPIE a Platformy

1 Like

toto prave SAPIE robi. cize tuto agendu sme nechali na SAPIE

@mtruban Vidím tu priestor pre prepojenie aktivít SAPIE a Platformy, napr. spoločný issue tracker alebo aspoň notifikáciu zo strany SAPIE k pripravovanej legislatíve, ktorá sa dá cez Platformu komentovať. Trebárs @hanecak alebo niekto iný môže mať hodnotný feedback, ktorý sa môže SAPIE hodiť?

mozem vas prepojit s ludmi zo sapie, ak to chcete konkretne riesit a syncnut sa.

Super. Díky moc! :+1: