Národný integrovaný plán reforiem - Digitalizácia

Vobec napad s rozdavanim tabletov pre seniorov je stresteny (to ako zaloboval nejaky predajca tabletov)? A co budu s nim browsovat po Internete, ci prezerat mlade baby? Logika mi uchadza, seniori ktori chcu dnes urcite maju pristup k Internetu aj zariadenie na to potrebne. Keby sa niekto bavil aka sluzba bude seniorom poskytnuta, co im ulahci zivot, usetri peniaze, spestri ich vsedne dni atd., tak beriem, ze sa starame o seniorov, ale dat im tablety, to uz nevedeli nic rozumne vymysliet? Navyse plati, veci zadarmo si ludia necenia/navazia (daju ako darcek vnukom/pravnukom, usetria na kupe darceku), teda ani tymto nezaboduju

2 Likes

skor by som to videl na operatora, k tabletu bude treba nejaku konektivitu. Namiesto par EUR za hlasove sluzby, ktore teraz dostava od seniora, bude mozno po novom za seniora dostavat viac.

Myslienka pomoct seniorom je potrebna ale myslim ze nie hardverom (ak, tak urcite nie za 70 mil. EUR) ale prave soft skills (vyuzivanie IB, socialne media, privyrobenie si na dochodku, ale hlavne bezpecnost na internete).

Seniorom je potrebne pomoct aby mali zmysel zivota, aby mali bezbarierovy pristup, aby mali napr, aj dopravu zadarmo, aby mladi na nich nekaslali, aby sa s dochodku dalo vyzit atd. S tym vacsina suhlasi, len urciute to nie je tablet. Opat niekomu chceme pomoct, ale sa ich vobec nepytame co by im pomohlo, akurat nejaky mudrc od stola vymysli, ze takto. Hlavna vec, ze budeme hovorit o UX designe (vyslo to z digitalizacie), teda aj o uzivatelskych potrebach.

1 Like

to nie je od stola, toto fakt vyzera ako lobbing. Rozdat tablety starsim je hlupy napad na prvy pohlad. Sotva to pomoze, jedine ako prilepsenie k dochodku pri predaji.

3 Likes

Nuz, ale to sme im mohli radsej rozdat peniaze. pretoze stat kupi za 100 a oni predaju a utrzia 50, cize realna strata polovica …

Som zvedavy ako ludi nad 70 budu tahat na skolenia prace s tabletom a eGov, pricom senior ten eGov ani vobec nepotrebuje. Ozaj odkial je cislo 170tisic? To je pocet seniorov v Bratislave?