Naprogramovať kupóny za očkovanie nie je problém, zlyhať to môže pri

Asi nebude. Vyhodnotit kolkokrat bola ktora osoba zaockovana a prislusne ju otagovat, aby sa vedelo kolko jej poslat mi pride za beznych okolnosti dost jednoduche :slight_smile:

ked my (IT-čkári) sme v bežnom živote takí ťuťmáci … miesto toho aby niekto razantne na debilnú požiadavku povedal nie, takto sa to robiť nebude, tak začíname okamžite s analýzou, že ako by to upatlať išlo … bez ohľadu na náklady, čas a rozbitie iných procesov (dopadovú analýzu). Lebo si bláhovo myslíme, že veď už tie dopady predsa niekto musel zhodnotiť … čo je strašný omyl :slight_smile:

1 Like

aj it clovek moze mat politicke nazory:) ale ked ich zacne presadzovat pri it rieseni, tak je to problem. Je dobre ze tu lepsie riesenie sa zrodilo v politike, ale keby sa dohodlo nieco co potrebuje it, tak it ma riesit ako to spravit co najlepsie.

Tak hovor za seba. Mne toto prišlo uletené od začiatku.

1 Like

bojim sa, že hovorím úprimne za väčšinu (ja tiež často kričím a preto ma občas niekto nemá rád, a poslednú výpoveď čo som dal bola presne preto, že som mal prevziať projekt za 4M ktorý mi nedával zmysel a kričal z neho tunel naďaleko) …
Ale buďme realisti, väčšina ľudí (/aj IT-čkárov) chce “chodiť do roboty” a neriešiť odkiaľ dostali prácu (či ich obchodník niekoho podplácal) a či má tá práca zmysel.
Jednoducho prevezmu si task a riešia.
Aspoň tak si to pamätám z korporátu.
A neboli to žiadni hlúpi ľudia.

Ale zmyslom príspevku bolo že pri takom správaní si sami za to môžeme … Lebo politici si ľahko zvyknú, že čosi trepnú na tlačovke a na druhý deň je to nejako naprogramované.

Neutocte na seba. Je jasne, ze vo vlade sedia tupci. (Platon: “Nakoniec vám budú vládnuť tí najneschopnejší z vás. To je trestom za neochotu podieľať sa na politike.”)

Budu mat dost roboty aj s implementaciou tych 300 pre zaockovanych, Budu musiet sparovat NCZI s cislami uctov, ktore nie vsetci penzisti maju, takze sa budu vyplnat formulare na webe. Platby sa budu vracat pre neplatne IBAN-y. Cast dochodcov medzitym umrie a na davku stratia narok, bude treba sledovat vek a plno dalsich problemov pride. Som zvedavy, ako to poslu mojej 80 rocnej tete, ktora nema ani mobilny telefon.
Jedina lahko realizovatelna moznost je prifarit to k dochodkom. Lenze to sa da len vsetkym. Proste s tym triedenim ludi sa stat dobre vytrapi a ockovaniu to aj tak nepomoze. 90 rocny stryko uz vyhlasil, ze sa neda ani za tisic:)

A tiez je to diskriminacia, lebo aj neockovani dochodca je pre spolocnost prinosom. Stara sa o vnucata, zahradu, casto aj pracuje. A na neockovanie sa ma svate pravo. Aspon tak to doteraz vyhlasovali.

1 Like

to nie je smiešne. môj svokor má “iba” 73, ale rovnaký názor napriek miliónu argumentov, ktoré sme mu ponúkli. ak to dostane, čo je pomerne vysoko pravdepodobné, tak umrie. aj som mu to povedal. váš strýko tiež.

1 Like

Ja ich chapem, vsetkych. Kazdy ma svoju pravdu. Ale svokra (75) ma uz 2 davky a dve tety (70+) uz 3 davky a ani o tom nevedia. Ako sa hovori: Co ta nezabije, to ta posilni:)

Nakoniec sme spokojní aj s tým, že budeme platiť nezodpovedným sebeckým alebo hlupákom len preto aby sa nevystavovali zbytocnemu riziku.

1 Like

Platby pojdu postou na adresu trvaleho pobytu (aspon statny podnik bude mat co robit …)

Ano. Postova poukazka. A kedze postari peniaze nenosia, bude treba ist na postu. Tam pustaju po dvoch. Vonku stoji dlhy rad. Chudaci starki…

Maju este moznost presne tak ako SP dochodok (Ti co na ucet, na ucet a T co v hotovosti v hotovosti postou), inak ne vsetci stari ludia maju bankove ucty a navyse nie vsetci su dochodcovia, takze zrejme postou vsetci. Starki, ktori vladzu sa radi prejdu na postu a ktori nevladzu maju splnomocnencov, ktori za nich preberaju postu, tak isto preberu za nich aj peniaze. Daleko lepsie ako nezmyselne poukazky

Plati hierarchia velenia, najskôr spln rozkaz a až potom sa sťažuj.

Robiť rýchle analýzy a hľadať riešenia je základná pracovná náplň všetkých enterprise architektov.

Navyše nemôžeš povedať rázne nie, ak

  • nie si ekonóm a nevieš to vyvrátiť ekonomickými tvrdeniami
  • nemáš aspoň základnú analýzu aké to bude mať dopady na procesy ( vrátane IT )

60+ sú aj ľudia čo ešte nepoberaju / nemajú nárok na starobný dôchodok.

No aha informatizacia v praxi, hlavne pre zamedzenie osobneho kontaktu starsich ludi je tento proces priam idealny (irony off).

Ako to bude prebiehať?

  • O finančný príspevok netreba žiadať.
  • Štát avizuje jeho automatické poslanie poštou, ako šek do vlastných rúk.
  • Pre vyplatenie peňazí bude potrebné ísť na pobočku pošty.
  • Bezhotovostné vyplácanie ministerstvo financií vylúčilo.
1 Like

V roku 1847 dali do prevádzky prvý telegrafický spoj medzi Viedňou a Bratislavou, od 1. júna 1850 sa aj na území habsburskej monarchie zaviedli poštové známky. Veľkou reformou peňažných služieb bolo zavedenie poštovej poukážky, ktorú rakúska poštová správa zaviedla tiež v roku 1850.

2 Likes

Aké je lepšie/jednoduchšie riešenie ?

Informatizácia má procesy zjednodušovať nie komplikovať.

V prvom rade si asi povedzme ze cielom nema byt vytvorit podmienky na osobne celoobecne stretavanie na poste v zimnych mesiacoch. Skusenosti z obecnej posty kde pracuje jedno okienko hovoria, ze to bude atomova zbran c. 2.

Pacil sa mi napad predplatenej darcekovej karty, ktore dnes robi kdekto (ale chapem ze obstarat darcekove karty je u nas bohuzial nemozne).

presne tak. ked som bol 10 rokov klientom v banke, dostal som peknu VISA kartu s embosovanym menom, nabitu na 50 Eur (neviazanu na moij ucet ).
Ked take banky robia pro bono, resp. ako reklamu, isto by privitali statnu zakazku aby dochodcom vydali platobne karty. S tými dnez zaplatia aj v tej poslednej dedine v potravinach.

3 Likes

Tak konecne koncept proaktivnych sluzieb :wink:

Jasne, len zabudli na tu informaticku cast tej “proaktivity” :wink: