MIRRI - PTK - Poskytovanie servisných služieb a služieb aplikačného rozvoja pre informačný monitorovací systém

Prisla nam minuly tyzden info o pripravovanej PTK…vesiam sem…do zajtra treba nahlasit ucast, ak ma niekto zaujem…cely text nizsie:

Dobrý deň,

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky so sídlom Štefánikova 15, 811 05 Bratislava, IČO: 50349287, ako verejný obstarávateľ podľa § 7 ods. 1 písm. a) zákona č. 343/2015 o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o verejnom obstarávaní") plánuje vyhlásiť nadlimitnú zákazku na predmet „Poskytovanie servisných služieb a služieb aplikačného rozvoja pre informačný monitorovací systém“.

V tejto súvislosti si Vás dovoľujeme pozvať na prípravné trhové konzultácie k danej zákazke, ktoré sa riadia ustanoveniami § 25 zákona o verejnom obstarávaní a ich cieľom je prekonzultovať návrhy dokumentácie k postupu zadávania zákazky, ako aj získať radu od účastníkov trhu. Hospodársky subjekt potvrdí svoj záujem o účasť na PTK zaslaním vyplnenej prílohy č. 1 Formulár na prihlásenie sa do PTK, a to výlučne elektronicky na e-mailové adresy: branislav.hudec@vicepremier.gov.sk a lucia.kohutkova@vicepremier.gov.sk.

Vyplnenú prílohu č. 1 Formulár na prihlásenie sa do PTK Vás žiadame zaslať najneskôr v termíne do 08.04.2021 do 16:00 hod.

Následne budete e-mailom oboznámení s termínom konania prípravných trhových konzultácií, ktoré budú prebiehať dištančne s využitím prostriedkov elektronickej komunikácie formou aplikácie MS Teams.

Prilohy:
Príloha č. 3 Návrhu opisu predmetu zákazky SLA ITMS2014+.docx (2.2 MB) Priloha č. 2 Okruh otazok PTK_31032021.docx (82.2 KB) Príloha č. 1 Formulár na prihlásenie sa do PTK_31032021.docx (77.4 KB) OZNÁMENIE O ZAČATÍ PTK_31032021.docx (86.8 KB)

1 Like

Som moc zvedavy, kto sa realne prihlasi do tejto sutaze (teda okrem sucasneho dodavatela)

Len pre zjednodusenie (a zorientovanie) pre nezainteresovanych, jedna sa o SLA na ITMS.

2 Likes

Vsetci vedia. Doterajsi dodavatelia. Atos IT Solutions, Axon Pro a JUMP soft

A v skutocnosti to robil Red Byte.

1 Like

Cast, outsourcing ludi pre Atos

Nie, oni boli lead architektury a celeho riesenia. Dalo by sa povedat, ze to bolo vlastne s tym Atosom naopak :slight_smile:

TAk is ich najmu ako subdodavatela ak vyhraju tender :slight_smile:

Veru, myslim, ze sa aj snazili ist ako prime, ale to sa na slovensku neodpusta.

roky tvrdím, že takéto tendre sú úplne zbytočné.
Je treba len nejako dosiahnúť tržné hodinové sadzby a kontrolovať / negociovať reálnosť odhadov.
Ak megasystém (cez milión riadkov kódu a spústa open source aj komerčných komponentov) robí nejaká partia 10 rokov a systému treba urobiť za rok 3-4 change requesty, nehnevajte sa, nik to neurobí rýchlejšie a lepšie ako existujúca partia. (teraz neriesim slovosled a BRISK) … Tender je treba riešiť až keď začne dodávateľ blbnúť a nebude schopný dodávať, alebo bude navyšovať ceny. Inak je príprava takého tedra jalová, zbytočná práca na strane obstrávateľa ako aj na strane “uchádzačov” a všetkých pripravuje o čas. Je len preto lebo musí byť a nik to nepotrebuje.
Keď som sa vo švajčiarsku pýtal projekt managera projektu co tam bezi 15 rokov, ze ako stat organizuje obstaravnanie SLA, tak mi vobec nerozumel … ze naco ? preco ? ked to predsa dodal atos, tak nebudem kazde 3 roky hladat niekoho ineho na SLA, pokial sme s dodavatelom spokojný … Take veci tam stat vobec neriesi.
Lebo ved nik vam nevie tolko dat, co vam vie niekto iny slubit … A po roku sa zisti, ze treba obstaravat znova … nenapravitelne skody takto mozu vzniknut.

Nemožno to takto paušalizovať. Pod touto krycou legendou sa na Slovensku kradnú stovky miliónov. Nie sme švajčiarsko.
Napríklad eKasa mala SLA za 400 tisíc mesačne. A to je relatívne primitívny systém.

TAketo tendre v EU su uplne bezne, kazda zmluva moze mat max. 4 roky resp. plati do vycerpania budgetu. Potom je novy tender, kde stary dodavatel ma urcite vyhody poznania stavu. V projekte su bezne paralelne platene fazy - Take over (novy prebera), Hand over (stary odovzdava), sucastou tendra je vypracovanei dokumentov AKo si predsatvuju a chcu relaizovat Take over a ako urobia Hand over (su to hodnotene dokumenty). TAkze takto to zrejme bdue fungovat aj v SK:

Neboli :slight_smile: Urcite nie jedine oni a do takejto role by som ich nepozicionoval (akoze vsetko vymyslel redbyte).