MIRRI Pracovná skupina K9.5 Lepšie služby - Dizajn manuál

Cize ako to teda bude? Idete to CSS/HTML prekopat ci nie? Do govuk css sa importne este aj tailwindcss alebo ako to bude? Som naozaj zmateny, ze co to vlastne chcete spravit. Predpokladam, ze mupvs uz sa zhusta kodi. Snad tam tiez nekodite komponenty nanovo.

Pripominam moj navrh od zaciatku.

Cize vsetky patterny z govuk (resp sucasneho idsk) ostavaju hej? Nebudete menit ani guidelines kedy sa ten ci onen komponent ma/nema pouzivat, atd? Na dizajnoch upvs su napriklad porusene sem-tam aj zakladne pravidla sucasneho idsk, ale do tohto detailu tu fakt teraz nechcem ist.

Prosim ta, co sa tu opustas. Toto je od zaciatku tejto vlady prvy “konflikt” medzi nami, beries to hrozne osobne. Opakujem, ze mne je dost jedno ci to bude zelene ruzove alebo oble, ale prosim vas - extremne podcenujete - tu cast vyvoja a udrzby a stratenych prilezitosti z toho, ze idete robit hard fork/zelenu luku.

Preto hovorim, ze ak chceme nase bryndzove komponenty, robme ich, nikto s tym nema velky problem, ale nechytajme sa gov.uk komponentov, ktore vieme pouzit a drzme soft fork (cela tech cast bude zasadne jednoduchsia - vyvoj, udrzba, nove komponety z uk). Nepocul som jediny argument preco je s tymto problem. Ak nejaky mas, prosim si ho zopakovat.

Argument, ze by inak ludia sedeli na benchi odmietam, je uplne zvrateny.

Rozdiel medzi nami je asi v tom, ze ja pozeram tak 2-3 roky dopredu a predikujem, ze ked 28.2. odides zo SKITtu ty, tak stiahnes este niekoho a uz do toho nikto poriadne nepichne a budeme tam, kde sme boli s IDSK za fica/pelleho - nikto sa tomu nebude venovat. S tym rozdielom, ze uz nikto ani sync s govuk nespravi, lebo nebude existovat. Na MIRRI to nema vlastnika, ktory by riesil aj nieco ine ako UX, SKIT nevieme ci prezije stret s realitou po dalsich volbach. Toto su dimenzie, ktore asi nema s tebou zmysel rozoberat, ale pri strategickych rozhodnutiach tohto typu to proste nemozeme prehliadnut. Preto som velmi prekvapeny, ze toto ani len nepreslo PS Lepsie Sluzby.

Vlastne za to, ze tu ten egov nemame lepsi moze Slovensko.Digital. Normalne si to nahlas povedz, sam tomu neveris. Ale chapem, ze si asi nezazil egov pred 3-5-10 rokmi, cize nemas asi velmi s cim porovnavat. Za mna ti hovorim, ze SD je v extremne konstruktivnom rezime, palime hodiny vysvetlovanim pozicii, kde si to MIRRI velakrat aj tak spravi po svojom (na co samozrejme pravo maju, drzia kluce od miesacky), ale je velmi smutne, ze nepocuvaju argumenty. Mas tu aj vyjadrenie SUXA/LB - ak nevies presvedcit ani ich, niekde sa stala chyba.

Toto som tu inak nasiel, dejavu.

1 Like