MIRRI Pracovná skupina K9.5 Lepšie služby - Dizajn manuál

Ja si vobec nie som isty, ci sa bavime o tom istom. Tu je Figma file, ktory bol pripomienkovany:

Tu je navrh prilohy c. 12, ktory bol preberany na PS a v MPK (snad je to posledna verzia):
Vyhláška 782020_Príloha č.12_IDSK3.0.docx (4.2 MB)

Komenty:

  • s kodami pocitame lebo davaju zmysel kvoli efektivite vyvoja a kvalite kodu (vid. roadmapa). Legislativne vsak ich pouzitie nie je vyzadovane.
  • hlavicka bola dorabana ako novy komponent do ID-SK pretoze ta Gov.uk OVMkam nevyhovovala. Tak ako nevyhovuje mnozstvu inych webov v UK a preto si robia vlastnu. To preco a ako sa navrhovala najdes tu: https://slovenskoit.sk/evolucia-hlavicky-id-sk/ V ID-SK 3 sme z nej len odstranili trikoloru - chceli sme to urobit uz v dvojke, ale nakoniec sme ju kvoli evolucii z tej ciernej s trikolorov nechali.
  • od zaciatku je pocitane s tym, ze spatne nebude potrebne nic do ID-SK 3 prerabat. Ked sa vyda nova verzia wordpressu prechadzaju vsetci na novu? Prejdu ked chcu, lebo je lepsia a s nakladami pocitaju. Z mojho pohladu je to uplne bezna prax. V UK toto nemusia riesit, lebo gov.uk je dizajn system pre jeden statny portal. Oni neriesia ci komponenty, ktore navrhuju vyhovuju niekomu inemu. Oni robia dizajn system pre to co potrebuju. Mozno aj toto je dovod preco sa krajiny ako australia, novy zeland, skotsko, … rozhodli od Gov.uk odpojit.
  • S tym udrziavacim timom uplne suhlasim. Povodne som si myslel, ze toto ma byt prave klucova uloha SKITu - rozvijat klucove casti eGovernmentu. Vedenie vsak ma so SKITom zjavne ine plany. Toto vsak treba adresovat inde. Ked nieco zistis, daj vediet.
  • Sync sa prestal robit lebo sa dohodlo, ze namiesto udrziavania toho bordelu co tam za tie roky vznikol budeme venovat obmedzene kapacity radsej na vyvoj noveho. Koncepcia zatial nie je doriesena. Nejake koncepcne navrhy uz su pripravene.
  • ID-SK tu mame pokial sa dobre pamatam od roku 2018 mozno 2019 t.z. +/- 5 rokov. Od vtedy nepreslo ziadnou zasadnejsou zmenou. Ano OVMkam sa vysvetli, ze tu mame vacsi update, ktory reflektuje ich potreby. Nic dramaticke.
  • kludne reportuj cokolvek najdes