Mapa pokrytia, adept na open data?

Ahojte, malý update k aktuálnemu stavu.
Pomerne už dávnejšie som kontaktoval Telekomunikačný úrad. Po čase sa mi ozval Andrej Bradáč, ktorého poznám ešte z predgov čias, tak sme si dobre porozprávali, snažil som sa mu vysvetliť že sprístupnením ich údajov len získajú. Nič mi nedokázal sľúbiť, musí to posúdiť ich právne oddelenie.

Z môjho pohľadu samozrejme nevidím žiadny dôvod, prečo by tie dáta nemali byť sprístupnené ako otvorené. Kedže ale im (resp. iným OVM s inými potenciálnymi opendatami) zákon nič neprikazuje, vidím toto riešiteľné iba ak dané OVM sa samo rozhodne. Avšak toto nie je podľa mňa systémové riešenie.

:point_right: Rozbehnutie Registra práv a povinností (v rámci MetaIS) by ale mohlo byť.

Takže som sa pripomenul a stále čakám na oficiálne písomné odôvodnenie. Stále som optimista.

Chcem to na začiatok vyriešiť aspoň tak, že opendata pomôžem urobiť aj manuálne aspoň prvý krát, nech sa vie ako tie dáta vyzerajú, aby sa mohli pripomienkovať. A neskôr nech sa už dorobí poriadne spristupnenie v rámci ich budúcich projektov.

Pripadne otázka ešte je, či tento dataset nespadá pod datasety s vysokou hodnotou(HVD), pretože väčšina z nich sú priestorové údaje.

2 Likes