MAGISTRAT Bratislava - otvaranie dat

Tak toto je dlhodobo tema…ale to viete. Na datach zarabat, ci ich uvolnit…budem sa snazit motivovat ludi ako viem.

Dakujem Mari, myslim, ze u nas to bude podobne. Zhanam pristup od oddelenia komunikacie na nejaku analytiku. Webeditorka ju nesleduje…

Mari, ano, presne o to nam ide…zial, robime viac detektivov. Inak aj mzdy mozu byt kontrolovane hlavnym kontrolorom…

Janko, ahoj…ano…dostalo sa to k nam po novom roku, bez nejakej internej diskusie…ale ako argument zapamatam. Ozvi sa niekedy, ked budes dole cez den…

Isli by ste teda do tej kontroly?

Inak skusim - problemov uz dost.

Potrebujem skratka ukazat sefovi, co a ako mozeme urobit, na co tlacit, zo stavu, v ktorom je MAG BA dnes, do stavu, kde mozme byt (najlepsie, keby to neboli moc technicke vystupy, ale kde je nejaka pekna appka, nejaky popis vyuzitelnosti, pristupnosti, videiko, atd atd). Len aby sa k Vam finalne dostal hlavny message tejto temy, ktoru som zacal a som velmi vdacny za Vas cas.

Este mozno pomoze: zoznam roznych Open Data apiek zo sveta: http://opendata.oii.ox.ac.uk/

Odtial vyberam:

Vyberove konania a stavebna cinnost sa zasiela v newsletri Bratislavi vid 3 moznosti. http://www.bratislava.sk/vismo/zobraz_dok.asp?id_org=700000&id_ktg=11006911&p1=11050943

K tym DXF da sa to, ale treba si aj uvedomit hodnovernost udajov. Napr. inzinierske siete tam nemusi byt uplne hodnoverne.

Lubor, toto je info od kolegu k tejto veci:

Tá evidencia je veľmi chabá. To znamená, že tam ani zďaleka nie sú všetky adresy, niektoré ulice majú starý názov, atď. Hl. mesto Bratislava pokiaľ viem tak tam neprispieva, ale mali by mestské časti. Tie od toho dávajú však ruky preč a nie je to ani odborne spracované (kartograficky,…). Čo sa týka rôzneho ID a rovnaké názvu medzi mestskými časťami je kartograficky OK.
Zoznam všetkých ulíc v BA, aktuálne platných je odlišný od reality (vyššie som spomenul absenciu ulíc, staré názvoslovie,…). Čo sa týka polohy aj tá je mnohokrát zle určená. Niektoré body nie sú, iné sú na inej lokalite, prípadne nie sú vôbec.

Este naposledy k tejto teme:

Pomohlo by veci, keby sa nejakym sposobom zmenil zakon 211 tak, aby podporil filozofiu opendata? Ci podla Vas sucasna legislativa postacuje?

Spravca zakona je totiz fajn chalan, casto s nim spolupracujeme…

Dik!

Zial ano toto je jedna z veci ktora sa stava casto, nielen na Magistrate… a cim vacsi system tym horsie … ak totiz zivotny cyklus dodavky presiahne rok a viac, tak to je zvacsa uz par rokov od zrodu myslienky po sprvadzkovanie … a to uz je vacsinou pri tejto fluktuacii vacsina osadenstva uradu vymenena a s povodnej myslienky uz nezostalo nic … len novy softver, ktory nove osadenstvo nechcelo a pouzivaty nebude

Ja by som si dovolil dať do pozornosti platformu na strategické dokumenty E-PRO (www.obce-epro.sk), cez ktorú sa obyvatelia budú môcť dozviedieť o všetkých plánovaných a realizovaných projektoch aj so základnými info (cena, doba realizácie, harmonogram a pod.) mesta (systém ich automaticky vygeneruje z dokumentov, ktoré v ňom boli vytvorené) a taktiež na Slovensku novú službu na získavanie názorov od obyvateľov: www.zmapujobec.sk