Komunikuje niekto z platformy sk.digital s itSMF Slovensko?

Tento dokument myslim si stoji za pozornost:

http://www.itsmf.sk/sk/itSMF-Slovensko/Pracovne-skupiny-WG-/WG08/Informacie-a-aktuality/Finalna-sprava-prevadzky-IT-statnej-spravy.alej?ind=

A pritom itSMF nebolo vobec prizvane do rady vlady pre digitalizaciu verejnej spravy.
Tito ludia maju poznatky o riadeni IT sluzieb a skusenosti aj s vymenou know-how z roznych krajin Europy. Treba to vyuzit.

1 Like

dik. ja som sa predtym stretol (ako vyslo slovensko.digital) s chalanom od nich aby sme sa spojili a porozmyslali co a ako dalej.

cize za mna velmi radi v spolupraci budeme pokracovat. dik.

Aj za mna budeme radi spolupracovat :wink:

Zo strany itSMF zatial prebieha len spolupraca v aktivnom prispievani k jednotlivym temam na platforme, ale nejaka oficialna spolupraca zatial nebola naviazana.

Momentalne chceme spustit toto:

A platformu pouzivat aj pre zverejnovanie progresu pripadne ziskavanie podnetov…

S tymto by som velmi rad pomohol. Taketo data tu treba ako sol.

Predpokladam, ze by zoznam a referencie sluzieb mali byt sucastou MetaIS 2. Bolo by fajn potom pouzivat ich oznacovanie sluzieb aby sa vysledky dali prevazovat medzi sebou. Optimalne by bolo otvorit aj uz niekde spominanu gov “Jiru” nejaky issue tracing system kde by sa mohli zavady zistene pri hodnoteniach aj zapisovat a sledovat ich zivot…

Ak sa vam hodim, rad pomozem …

Aj z dovodu, ze si vobec neviem predstavit ako sa pocas obdobia udrzatelnosti budu reportovat KPIs (tzv. ukazovatele projektu) do Bruselu. Oni tie OPIS projekty vznikli (a boli schvalovane) s nejakymi predpokladmi ich vyuzivania. A teda ma fakt zaujima ten pohlad na to ako sa to bude prezentovat oficialne, a co zisti nezavisly a nezatazeny prieskum :slight_smile: .

Priklad taky CEP (pozor su 2 projekty v OPIS s rovnakym nazvom :), myslim centralny elektronicky priecinok),
Oficialne odovzdany do prevadzky presne na den pred rokom, Vraj vyse 300 formularov a procesov … ale v lete som zhodou okolnosti presiel par uradov, kde to malo byt implementovane. … niektori o tom an nevedeli, niektori sa hnevali, ze im to bolo nanutene a niektori sa tesilil, ze to pride … ale este to nefungovalo nikde kde som bol. Stretol som sa aj s pripadom, ze CEP riesil proces, ktory zo svojej povahy nemohol byt rieseny verejnym formularom, kedze spracovaval tajne (farmaceuticke) informacie vyrobcov a Europa na to vyvinula separatny system s uplne inymi principmi komunikacie a ochrany (napriek odbornemu stanovisku ustavu, dodavatel aj tak dany proces implementoval / zrejme to mal v zmluve)… Ten projekt patri MF SR, ale riesil aj procesy z inych rezortov. A na nich neexistuje (aspon v lete neexistoval) sposob ako ich zaviest do praxe, kedze rezorty o projekte nevedeli detaily a nik neinicioval zmeny procesov… Tak som fakt zvedavy na reportovane KPIcka :smile:

3 Likes