Kataster API

Ahojte,
Neviete prosim ci existuje moznost pouzitia API katastra nehnutelnosti? Nepredpokladam, ze take nieco je vo forme openData, takze mi vyhovuje aj plateny pristup. Konkretne sa mi jedna o moznost zistenia vlastnika(pripadne zobrazenie LV) pre konkretnu parcelu.
Zatial co som nasiel tak Objednať | Geoportál ale to mi velmi nevyhovuje.
Nasiel som este nejaky kod vramci verejne.digital https://github.com/verejnedigital/verejne.digital/blame/master/kataster/skgeodesy.py
ale kedze sa mi to zatial nepodarilo rozchodit, tak je mozne ze to uz nieje aktualne.
Dakujem a prajem pekny den
Martin

Mne ani netreba vlastnikov ale stacili by mi zastavane plochy s rozdelenim na budovy a cesty. Dopatral si sa k niecomu?

Dlho nic, tak skusim: Na zaklade INSPIRE (co sa postupne zlucuje s volakedajsou PSI) musi UGKK poskytovat aj API. A kedze cepuje Komisia (EK) a kvoli nim aj MZP, tak nieco je:

Kedze by to malo byt podla OGC specifikacii, tak napr, niektore API funguju povedzme v QGIS (ako graficky geo nastroj), a nemal by byt zasadny problem to pouzit ani v inych apkach, najma ak si ide zaujemca nieco programovat. Zaroven vsak badam urcitu neochotu UGKK jasne tieto API propagovat (stale viac tlacia skor tie “stare” sluzby, asi preto, ze su na “objednavku”) a zaroven (vraj) tie INSPIRE API nie vzdy funguju resp. nie je jasne, ako presne ich UGKK “chrani” pred pretazenim a zneuzivanim.