Ján Hargaš bude poradca podpredsedníčky vlády

Ked tak nad tým rozmýšľam, asi za Husara. Neviem kto bol vtedy premiér. Ale nebolo nič a dokázal presadiť 261/1995. To bola zásadná zmena.
Nebolo nič a vznikol aj Govnet. Ministerstva mali weby uz v roku 1996! Škoda ze na to vlastne nikto vtedy nebol mentálne pripravený.

1 Like

Veď niektoré ministerstvá stále majú weby ako v roku 1996 a na to tiež nie sme mentálne pripravení! :sweat_smile:

2 Likes

Niektoré majú doteraz rovnakú doménu . Som zvedavý čo z toho co sa vymyslelo / urobilo teraz vydrží ďalších 25+rokov a bude stále plniť svoj účel :sunglasses:

Aj škoda 105 ešte plní svoj účel ale už ňou ľudia nejazdia. Prečo?
Bavíme sa tu o rozliatom mlieku z trávy, ktorú ešte krava nespásala.
5 mesiacov do volieb a potom podľa party, ktorá sa stretne v parlamentnom bufete môžu začať padať mená.
Teraz sa môžeme baviť maximálne o výrokoch alebo tipovať. Tak úplne nechápem tento výkrik. :slight_smile:

Uz ma prestáva baviť veriť na zázraky , že “tentokrát to určite vyjde”, "…títo budú už iný ", "týmto môžeme veriť ,splnia co sľubujú " atd.
Ale radšej zmlknem, moja skepsa nic nevyrieši.

1 Like

Teraz neviem, ci @jsuchal “likoval” to ze

  • @IvanK prestava verit na zazraky
  • alebo skepticky @IvanK uz bude ticho

Ja verim, ze sa niekedy v buducnosti nieco zmeni k lepsiemu ( lebo nadej zomiera posledna ).

Tato uradnicka vlada (takmer) urcite nic nevyriesi. S istotou mozeme povedat ze novembri tam uz bude iny minister s inymi poradcami, ktori zas budu vsetko prehodnocovat a mykat kormidlom podla toho z ktorej (volebnej) strany bude vietor fukat ( sponzor kricat ).

Ale verit treba … raz to snad vyjde.

Tento topic bol pôvodne o @janhargas a skončil pri všeobecnej skepse…

Tak zopár poznámok k pôvodnej téme:

  • som rád že aspoň jedna relevantná strana má viditeľného odborníka na informatizáciu
  • Jano je teraz politik, čakám na jeho hodnotenia aktuálnych vecí, stavu, projektov
  • napr. špeciálne by ma zaujímal jeho názor na veci čo sme dali ako pripomienky k Správe o NKIVS a k stavu SKIT
  • síce je v opozičnej strane, ale súčasný stav je jeho dielo, čo je dosť paradox ktorý mu bude brániť hodnotiť veci priamo (čo je mrzuté)
  • a súčasne by mu to mohlo pomôcť nevymýšľať/neprezentovať nové vzdušné zámky (čo je pozitívne)
  • si hovorím že práve teraz by mohol Jano mať opäť viac času na diskusiu s komunitou…
4 Likes

Skepsu cítim aj z tvojich riadkov, Lubor.
Všetci sme boli plní očakávaní, keď si Remišová prizvala ako poradcov ľudí z komunity, ale Hargaš bol skrátka zlý kôň SKDIGITAL, a teraz bude zlý kôň PSka.
Hargaš šancu už raz dostal, premrhal ju. Ďalšiu si nezaslúži.

Mna by zaujimalo Jozef, ze co ti ten Jano kedy urobil, ked jedine co robis na internete je, ze kade chodis len ho ohovaras.

BTW - Hargas nebol ziadny “kon SKDIGITAL” - Jano tam siel sam, my sme ho tam nijako nevyslali.

V prvom rade nikoho nikde neohovaram. To si vyprosim. Nepomylil si sa?
A co mi spravil ? Sklamal ma. Znicil nadej. Moja chyba, som stary naivny cap.

Jaj sory, myslel som tuto hore jozefa ivanica

1 Like

OK, vsetko je odpustene, vrat sa naspat prvym vlakom
:slight_smile:

1 Like

ja nikoho neohováram. bol slabý ako čaj. a jeho predchodza tiež.
osobne som sa mu snažil ponúknuť pomoc, odmietol s tým, že si poradí sám.
ako si poradil, sme všetci videli.

MIRRI je dnes v rozklade, aspoň jeho IT časť. a to je (aj) Hargašova zásluha.

a to, že to nebol nominant SKDIGITAL snáď ani nemyslíš vážne.
alebo si ho Remišová vzala, lebo jej ho odporučila nezávislá komisia IT odborníkov z akademickej obce?
ako Hargaš, tak Kulich hneď po voľbách boli na MIRRI varení-pečení. a boli tam preto, lebo SKDIGITAL. či sa k nim SKDIGITAL hlásilo alebo nie.

pod toto sa podpisujem. ale nebol sám v uplynulej garnitúre :wink:

1 Like

Ale prosím ťa, hocikto si pozrie tvoje FB komenty pod profilom SD alebo čo píšeš tu tak každý vidí že máš úplnú obsesiu kydať na SD a Jana. Na čo sa tu hráš. Ale teda ďakujem za info, že čo ti spravil. Už všetkému rozumiem.

tomuto naozaj nerozumiem. ideme sa tu osočovať?
ja nemám žiadnu potrebu na kohokoľvek kydať. ale keď je cisár nahý, poviem to.
stále si myslím, že stojím na rovnakej strane barikády ako SKDIGITAL.
a stále trvám na tom, že Hargaš dostal šancu a nevyužil ju.
a zároveň aj na tom, že ju dostal vďaka tomu, že bol šéfom SKDIGITAL, či sa k nemu (a jeho šanci) SKDIGITAL hlási alebo nie.

Jozef, naozaj si otvor svoje prispevky na platforme a na FB a skus najst nejaky, kde nekydas na SD alebo jana. Je to uplne zbytocne, hejtujes a nic konstruktivne neprinasas. Je to len tvoja vizitka. Davam ti spatnu vazbu.

1 Like

Slunce, seno, jahody - Už se poprali? - YouTube

1 Like

Kto ešte nebol štátny tajomník, nech sa hlási u súdruha Žincicu.

3 Likes