Ján Hargaš bude poradca podpredsedníčky vlády

Dnes sme oznámili veľkú personálnu zmenu - Jano Hargaš bude od mája poradca podpredsedníčky vlády pre informatizáciu!

Jano je jeden zo šiestich zakladateľov Slovensko.Digital a v rokoch 2016-2019 Slovensko.Digital viedol. Teraz sa rozhodol prijať ponuku podpredsedníčky vlády pre investície a informatizáciu a pripája sa k jej poradnému tímu. Vzhľadom na možný konflikt záujmov sa zároveň rozhodol vzdať pozície vo výkonnej Rade združenia.
Slovensko.Digital bude smerom k verejnej správe vystupovať ako doteraz, vrátane transparentnej, odbornej a konštruktívnej komunikácie a plnenia role nezávislého dohľadu.

Prijímam túto výzvu s pokorou. Vnímam ju najmä ako možnosť presadzovať zmeny, ktoré hlása Slovensko.Digital od svojho vzniku - transparentnosť, férové podmienky na trhu a lepšie výsledky pre občanov. Nie je to ľahká rola a preto budem úprimne vďačný za každú podporu aj z vašich radov.
Neodchádza sa mi ľahko, ale som si istý, že Slovensko.Digital bude aj naďalej zodpovedne a odborne plniť svoju rolu watchdog-a a konštruktívneho partnera pri reformách v štátnom IT,” komentoval svoje rozhodnutie Jano Hargaš .

1 Like

Keď som kedysi dávno hovoril že z s.d budú odchádzať ľudia do politiky, všetci sa tu búchali do hrude, že v žiadnom prípade a mali ma za rypaka. A už dvaja su tahet :slight_smile: A je to prirodzený vývoj… Janovi želám veľa zmysluplnej práce, a dobrých poradcovskych rozhodnutí.

1 Like

Pamatam si od teba aj ine vyzvy.

Snáď raz niekto z s.d pokori aj túto výzvu. :slight_smile:

Uvidime, nech sa mu dari. Hodnotit budeme stav informatiky po 4 rokoch, na druhej strabne na relativne lahku ulohu, pretoze horsie to uz asi tazko moze byt.b