ITAS poskytne odborníkov pre ÚPVII

…po dobe, ktoru som stravil v statnej sprave, po skusenostiach, v nadvaznosti na to, ze sa potrebujem sam posunut na vyssi kvalitativny level a v ramci aktualneho rozpolozenia teraz urcite nie…

…nevylucujem sa niekedy vratit, mzda nie je u mna hlavna motivacia, ale robit v malom time s jasnym cielom, ktory sa nemeni podla toho ako zafuka politicky vietor, robit s ludmi na rovnakej vlnovej dlzke, robit v prostredi, kde ludia v prvom momente nerozmyslaju nad tym, ako sa ulohy zbavit a presunut ju na niekoho ineho, robit s ludmi od ktorych sa je co ucit a clovek sa moze posunut, tak vtedy by som uvazoval…ale uz tak na max. 3-4 roky…viac nie…

1 Like

Keby som aspon cast ludi tam poznal z inych projektov, a bolo by konkretne povedane co sa odomna ocakava a co za to, tak…si viem predstavit ze by som sa nad tym seriozne zamyslel.

Z vasich odpovedi vidim aspon slaby naznak nadeje :slight_smile: ale velke iluzie o tom ze by sa UPPVII do toho pustil si nerobim. A kedze volby sa uz blizia ak sa do toho nepustia hned tak potom az po volbach.

https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2017/cislo-42/statne-tendre-nemozu-robit-amateri-uradnikov-treba-zaplatit.html

1 Like

nemam predplatne

Viete, aké sú platy úradníkov a zástupcov štátu, ktorí pripravujú verejné obstarávania v IT odvetví?

Estónska vláda venovala v uplynulých rokoch veľa pozornosti, peňazí a systematického úsilia elektronizácii štátnej správy a jej skvalitneniu. Dôkazom je aj tender na e-fakturáciu, ktorý sme vyhrali. Klientom zo súkromnej sféry poskytujeme podobné služby už roky a táto zákazka bola jedna z najkvalitnejšie pripravených, aké som kedy zažil. Štátu podľa mňa ani neostáva nič iné, len byť aktívny a pripravený v oblasti IT. Vláda musí investovať do ľudí, do platov a vzdelania tých ľudí, ktorí obstarávajú služby a produkty pre štát, aby dokázali nakupovať efektívne, rozoznať, čo je kvalitné, čo je moderné a čo zastarané, pretože svet sa v oblasti IT veľmi rýchlo mení. Podľa mňa je v dnešnom svete všetko o informačných technológiách, všetko a najmä riadenie štátu. Vlády by si mali ustrážiť kompetentnosť v oblasti IT, inak si koledujú o veľké škody.

Koľko dostávajú ľudia z verejného sektora v porovnaní s privátnym sektorom?

Vláda platí rovnaké peniaze ako privátny sektor. Je to jediný spôsob, ako si udržať kvalitných ľudí.

4 Likes

zaujimal by ma cely rozhovor :slight_smile: