IT v programoch politickych stran

Nuz ak to bude, tak to bude dalsi restart s podobnymi vysledkami ako tu uz mame. Teda ak chcem zmenu (je potrebna, co mutna), ale pre tu zmenu mudi byt postup jasny ciel a strategia a potom cesta, teda postup krokov ako to dosiahnut, inak su to len prazdne reci (nuz zvolebnieva sa). Ano lepsie ako nic, ale nevidim a nemyslim si, ze odhodlanie staci na zmenu

Strana SaS: https://www.flipgorilla.com/p/25441453291342462/show#/25441453291342462/30
Dokument je z apríla 2018. Dá sa k nemu preklikať zo stránky SaS: https://www.sas.sk/detail/4064/stihly-a-efektivny-stat/obsah

prakticke zhodnotenie bodu zlomu v oblasti infosec…snad ostatne casti su aspon kusok kvalitnejsie :slight_smile:

1 Like

Toto vlakno sa vola IT v programoch politickych stran. Ale tu su cele programy stran, toto je cista politicka agitka, hm…

Neodvážil som sa z toho citovať, lebo by ma určite niekto zahriakol, že určite vyberám v prospech alebo neprospech niekoho. Preto to sem dávam tak ako to je, celé a bez komentára.

Nerozumiem, čo je na tomto poburujúce.

ja som len zmateny :slight_smile: ze preco sa sem kopiruju cele programy politickych stran. To je nejaka kampan na zvysenie politickeho povedomia alebo co je ciel ?

No, prinajmenšom pre Tvoju “parketu” (infosec/cybersec) musíš aj tak pátrať, kde do programu to príslušní “odborníci” zastrčili (hint - IT to obvykle nie je). Uznávam, je to utrpenie hľadať v tých programoch to, čo ma zaujíma, na druhej strane sa pri tom dajú objaviť celkom zábavné kúsky - viď Bod zlomu.

Preco by to malo byt zle? Mne sa paci ze je to tu vsetko pekne na hromade. A vacsinu z toho som si aj prezrel - bohuzial.

1 Like

ja nehovorim ze to je zle predsa :slight_smile: Ale ked som si otvoril program strany, v ktorom sa nedalo vyhladavat to co ma zaujima, lebo je to pdfko z obrazkov alebo co, tak som si polozil otazku na co mi to tu je. Ale berem, ze to moze byt centralny bod pre programy politickych stran. Kym sa tu nezacnu rozoberat non-it temy, je to vlastne jedno.

Je po volbach a vyzera to aktualne tak ze post podpredsedu vlády pre informatizáciu si narokuje a mozno aj dostane Sme rodina.
Koho tam maju ako garanta pre informatizaciu?
Na ake firmy su napojeny? toto sa len este ukaze, kedze predpokladam ze k zmenam v Nases asi tiez dojde.
Co na to hovorite?

Zatial nic nevieme, cize nic nehovorime.

1 Like

SME rodina chce zaviest Digitalnu dan pre velke nadnarodne firmy, 3% akurat nerozumiem z coho … inak dan internetove celosvetove firmy platia aj teraz (neviem presne ako sa to vola, “dan z elekteonickych sluzieb”) a danove urady si to medzi sebou presuvaju to medzi sebou podla danovych priznani (odvadza ro mieste kdd sidla alebo maji sere ci najvaic zakaznikov a a v DP uvadzaju kolko z ktoreho statu inkasovali. Tazko sa to kontroluje a halvne Slovensko ako clen EU si v tomto podla mna nemoze urcovat vlastne pravidla

Hodil som tam program SaS.

Toto ked si precita ITAS a firmy, tak ich oznacia za komunistov. :smiley:

4 Likes

Predpokladam, ze sa mysli iba softver vyvinuty v ramci projektu. V tom nevidim problem.