GovBox API

Pozdravujem, existuje moznost pripojit sa na GovBox z externej appky a vyziadat si zoznam sprav, ktore prisli do eDesku? Viem, ze existuje Otvorene API, ale neviem, ci som spravne pochopil - toto API neobsahuje moznost ziskat spravy…

Fungovanie si predstavujem nejako takto: klient si zaplati GovBox, dostane nejake autentifikacne udaje a externa appka bude moct stiahnut spravy…

Ahoj, taketo poziadavky sme uz dostali, ale vacsinou sme dospeli k tomu, ze API ludia vlastne nechcu. Je tam hned niekolko komplikacii:

  1. NASES poskytuje taketo API (aj my ho pouzivame), je pomerne komplikovany proces sa k nemu dostat, musis mat na to vytvorenu infrastrukturu. My rozmyslame, ze opensourcneme nas komponent co pouzivame interne co na toto API pristupuje (aj s komplet dokumentaciou a postupom co treba dodat NASES). Toto je bohuzial ta lahsia cast.
  2. Ta tazsia je, ze spravy co tam chodia su bordel. Kadejake formaty - halabala verzie. HTML vizualizacie sprav vyzeraju hrozne (to je to co vidis v schranke)
  3. Ak by sme taketo API ponukli public, tak obchadzame vseliake bezpecnostne vrstvy, ktore tam NASES ma. Napriklad (ipsec tunel, podpisovanie soap sprav, firewall na jednu ipcku). Neviem ci by z tohto boli uplne nadseni.
  4. Sme tretia strana, ktorej by si musel dat pristup do tvojej schranky (niekto je s tymto uplne ok, niekto nie).

Takze skusim od konca. Keby sme ti zajtra vystavili API, co by si s nim chcel robit? Je mi jasne, ze stiahnut spravy a dalej?

Ahoj, skusim takto - stiahnute spravy si chcem ulozit do svojej DB a poskytnut vlastne UI na ich zobrazovanie… Detaily zial nemozem prezradit takto public.

Ak ale nemozte ponuknut API, tak aku moznost prezerania sprav ponukate? Som myslel, ze klientom, ktori maju zaplateny GovBox, chodia spravy na mail…

Nehovorim, ze nemozeme, ale zatial vsetci co chceli API skoncili tak, ze API vlastne nechcu a staci im to preposielanie na mail. :smiley:

Pre nas vystavit API problem nie je, ja len upozornujem, ze “zobrazovanie sprav vo vlastnom UI” je ovela vacsia robota ako sa moze zdat.

A na mail to preposielate v akom formate? My mame funkcny modul na stahovanie cez IMAP a vieme 99% takto stiahnutych spravy zobrazovat v plain texte, aj s prilohami.

Z toho teda vlastne vyplyva - mozno by stacil iba IMAP pristup na GovBox. To mate?

Možno to už vidíme príliš komplikovane.

Čo takto základný pohľad, že čo posielame mailom, to isté bude dostupné cez API?
Voľba zostáva ako riešiť správy s doručenkou: 1) automatické potvrdzovanie, 2) API na potvrdzovanie doručenky (obdoba stavu ako teraz).

Ja som si to povodne aj tak myslel. A sice, ze API bude vlastne len iny sposob ziskania tych istych dat…

S tou dorucenkou to je dobra poznamka - ako to vlastne funguje teraz? GovBox kedy posiela dorucenku do NASESu? Pre nas by bolo idealne mat moznost rucne potvrdit dorucenku na lubovolnu spravu samostatne.

Ked tak nad tym rozmyslam, tak to API na stahovanie mozno ani nepotrebujeme :smiley: Teda ak by sa to dalo cez IMAP, lebo to uz mame spravene aj u nas. Otazka este ale ostava ta dorucenka.

1 Like

Ked je sprava dorucenka - tak dostanes mail, ze spravu treba potvrdit. Nasmeruje ta to na nas web kde zadas heslo a potvrdenie sa odosiela vtedy. (Realne tam je fronta, ale do par sekund to ide.)

A ked spracovavam spravy v mene svojho klienta? Komu pride mail, ze treba spravu potvrdit a pod akym menom / heslom sa prihlasujem do GovBoxu?

V registracii sa zadava email a heslo. Cize tam a to heslo.

Prave som dotelefonoval s Lukasom Pucovskym. Asi sme narazili na mensi technicky problem - spracovavanie agendy GovBoxu viacerymi splnomocnencami. Rad by som si ohladom toho zavolal… Da sa?

Toto som napisal blbost… Som si to vydiskutoval s pravnikom a vysvetlil mi zopar procesov, na zaklade coho tento “problem” zanika.

Kazdopadne ma stale zaujimaju tie moznosti API resp. IMAP pre stahovanie sprav a mechanizmus potvrdzovania dorucenky.

Nechcem byt pre slovensko.digital “kaziobchod”, ale ak sa to nechces integrovat na upvs priamo tak existuju ine produkty (ja viem o styroch, ale isto je ich viac), ci uz ako cloudove sluzby alebo onsite instalacie, ktore robia presne co potrebujes.

1 Like

Zdravim mohli by ste mi poslat kontakt na tieto sluzby. Govbox je super ale ja ako ovm ho nemozem vyuzivat resp nie je na mna nastaveny. Potrebujem prijimat ale este viac odosielat. Dakujem.

Moznosti je viac a po komercnej cloudovej sluzbe by som sa pozeral ako po poslednom rieseni, lebo zo zakona ma ovm ine prava a povinnosti ako sukormny sektor, ci uz voci UPVS alebo ochrane osobnych udajov alebo napr. registrature.
Moznosti je viac, zavisi ake OVM to je, lebo vela OVM ma rozne systemy od statnej (ministerstva) alebo samospravy (dcom). Ak vam nestaci EDesk a chcete to integrovat a nechcete to riesit vo vlastnej rezii tak by som odporucal sa obratit na dodavateleov registratury alebo elektronickej podatelne.
Nechcem robit reklamu, lebo som pracoval vo firme, ktora sa tomu venovala a integrovala OVM na UPVS.

Toto je v poriadku, je to relevantna info, nejde o nadmernu reklamu.

Spravil som temu specialne na Govbox API opensource konektor. Govbox: OpenSource connector na schranky slovensko.sk (UPVS)

Tuto sluzbu uz poskytujeme. Popis API tu: https://generator.swagger.io/?url=https://govbox.slovensko.digital/openapi.yaml