Govbox: OpenSource konektor na schranky slovensko.sk (UPVS)

Ako som spomenul uz inde, jednym z napadov rozvoja ekosystemu a odburavania barier na vstup tretim stranam je vytvorenie opensource balika, ktory by vyrazne zjednodusil integraciu na sluzby poskytovane UPVS (primarne schranky).

My interne tento komponent mame, zabaluje vsetky mozne “strapate” UPVS volania do celkom pekneho REST api, riesi vytvaranie klucov atd. K tomu je aj kopec papierov, ktore treba odovzdat do NASESu, aby vas pripojili.

V tomto vlakne by sme chceli prediskutovat, aky je zaujem o taketo nieco a pripadne ake sluzby by to malo poskytovat. Momentalne to vie stahovat spravy zo schranky, preberat spravy do vlastnych ruk (autorizacia dorucenky).

Technologicky sme Ruby (JRuby v tomto pripade, kvoli Java knizniciam na komplikovane WS sluzby nutne pre integraciu na UPVS), avsak vieme to vystavit ako .jar alebo docker kontainer, ktory si clovek rozbeha a len vola REST api.

Pripadne dalej toto vieme poskytovat pripadne aj ako sluzbu proxy API.

Zaujem je. :slight_smile:
Preberanie sprav a autorizacia dorucenky by sa nam hodili.
Prihlasovanie to vie ?

Prihlasovanie kam? Toto je api na backend.

Myslel som single sign on.

To najdes skor tu Proof of Concept pre OAuth s eID . V klude tam napis na co by si to chcel.

Odkedy som zacal pristupovat ku svojej schranke tak ma to zaujima
Kde by sa dala najst doc ku tym “strapatym” volaniam?
Resp to vase opensource api je mozne si implementovat pre osobnu potrebu ci aky s tym je plan, moc som to nepochopil

Docs sú v partner framework sharepointe nasesu a nesmie sa to nikde zverejňovať :grin:. Ale prístup ti tam spravia.

Inak toto by malo slúžiť pre firmy a SW ktoré chcú pristupovať do schránok a potrebujú sa teda integrovať na upvs.

Som si aj myslel ze to je pre firmy ale chcel som si ulahcit zivot a trosku sa s tym pohrat
No sharepointy…maju nejaky ofic postup ako si vyziadat access, ci to je na pekne slovo ?

Tak po novom by to malo ist uz aj na FO, takze mozno to pojde. Asi treba napisat priamo do NASES, ja som o to ziadal strasne davno a asi ten kontakt uz neni zivy.

Ja som to riesil cez tento ich registracny formular pre firmy. Otazne vsak je, ci Ti tam daju pristup aj ako FO.

ma aj nejaky vyznam napisat tam nazov projektu? ci myslis ze postaci nejaky dummy vymysel?
ako vazne brali tie udaje ako projekt manazer atd?

Myslim, ze dummy staci. Podla mna sa to nijak neoveruje. Tvar sa, ze si vo faze pripravy DIZ (dohoda o integracnom zamere), preto NASES o Tebe (a o Tvojom “dummy” projekte) este nic nevie…

2 Likes

+1

process integracie s NASESom je ciste sialenstvo. Takze tie formality tiez velmi pomozu.

@jsuchal, je tomu mozne nejako pomoct?

Toto u nas ziskava vyssiu prioritu, zda sa ze sme nasli firmu, co by vyvoj takehoto opensourcu vedela zasponzorovat. Samozrejme dalsich zaujemcov o zdielanie nakladov na vyvoj vitame. :smiley:

2 Likes

Pomoct sa da vseliako:

  • vytvorenim specifikacie, co by potrebovali ludia co taketo nieco chcu pouzit
  • samotnym vyvojom, ale tu sme trosku dost limitovany nasim “tech stack” ak sa o to mame potom starat a robit support - (robime JRuby)
  • bugreporty
  • propagacia
  • vsetko ostatne

Ako by si chcel pomoct ty?

Vedel by som pomoct s vyvojom a bugreportmi, dokumentacia? Pripadne feedback na cely integracny proces s NASESom.

Aj s docker image by som dokazal pomoct, ak este nemate.

// edit: Urcite by som sa zapojil aj do vytvarania specifikacie, ak by to bolo mozne.

2 Likes

Ja som sa to snazil takto riesit uz 2krat. Asi pred 2-3 rokmi a naivne znovu niekedy teraz pred ~2mesiacmi. Zatial neodpovedali ani na ten pokus z pred 2-3rokov :grimacing:

Zvlastne… Ja som asi pred dvoma tyzdnami posielal ziadost v mene jedneho zakaznika a pristup mu zriadili obratom (do niekolkych dni)… V maili, v ktorom ziadost posielas na nases (pfw@nases.sk) treba v predmete dodrzat stanovenu konvenciu (v nasese su na to dost haklivi).
Predmet mailu by mal vypadat nejak takto: XXX – DEV – PFP – Žiadosť – Zriadenie prístupu kde XXX je zvolena skratka tvojho “dummy” projektu.

Tak naschval som teraz odoslal dalsiu ziadost o zriadenie pristupu a uvidime ako proptne mi na nu zareaguju.
EDIT: No a cuduj sa svete nepresla ani hodina a prisla mi z NASESu odpoved s prihlasovacimi udajmi pre novozriadeny pristup! Takze tentoraz :+1: pre NASES…

3 Likes

páni ako dopadla táto snaha?