Generator QR

na ekosystem.slovensko.digital by sa podla podla mna hodila sluzba generovania QR kodov, konkretne Pay by square kodov. oni sice existuju volnym okom asi 2 sluzby (tu a tu), ktore vedia vygenerovat takyto kod, ale v oboch pripadoch jednorazovo. Moja predstava je taka, ze sluzba by mala vediet okrem jednorazoveho vyplnenia formularu aj import z nejakeho harku/excelu a vyplut k tomu “platobne listky” s QR kodom.

aky je ucel a preco na slovensko.digital a nie na lubovolnom inom webe?

  • drviva vacsina skol, skolok a podobnych zariadeni funguje na tomto principe, teda ekonomka alebo riaditelka rozdava “listocky” detom a rodicom, kolko maju dany mesiac zaplatit za obedy, skolu v prirode a pod.
  • drviva vacsina rodicov to horko tazko prepisuje do internetoveho bankovnictva, sem tam sa preklepne, sem tam zabudne zmenit VS ked kopiruje platbu z minuleho mesiaca, atd.
  • ano, da sa to pomerne lahko nakodit niekde na sukromnom webe, ale slovensko.digital uz ziskava v spolocnosti status spolahliveho poskytovatela sluzieb

vysledkom takejto sluzby by bol opat len “listocek”, predpokladam format nieco ako vstupenka z ticketportalu, kde by okrem textovej informacie komu poslat kolko penazi s akym VS bol aj pay by square kod.

Bolo by to kde hostovat, ak by to bolo v c# (.net core alebo .net)?

Ak to vies zabalit do docker kontainera tak nie je problem.

@filip ty si skusal nieco v skolkach tusim, myslis, ze toto je realne?

To by nemal byt velky problem. Tie image ale nie su zrovna male. Ked som naposledy skusal, tak hello world malo ~1 GiB image…

Ak to moc neponahla, mozem sa tomu venovat. (Odhad pracnosti 2 dni + doladenie aby boli vsetci spokojni dalsich cca 5, to je po vikendoch ~2 mesiace…)

@amentma bude blizsia specifikacia (napr. tych vstupnych harkov, ui) alebo mozem tvorit?
@jsuchal su niekde guidelines co treba splnit? napr. zdrojaky na githube (predpokladam); aka licencia, dokumentacia, atp…

Problem nebude v tej technickej casti. Problem bude to naucit ludi na skolach, aby to vedeli pouzivat.

Ak to chceme na ekosystem, tak treba sa drzat stylu co pouzivame (nejaky uikit zatim nemame), zdrojaky by boli fajn opensource (idealne eupl-1 licencia).

myslim ze nejaky zavazny UX na to zatial neexistuje, takze ho treba vytvorit. s tym ze ta textova cast toho listka by mala byt prehladna a zrozumitelna, stale budu aj ludia, co nepouzivaju kody a budu to chciet prepisovat.

prva otazka je, co bude na vstupe? vzhladom na charakter cielovych pouzivatelov, by som asi ocakaval excel. V tom pripade by mala existovat prazdna sablona s nejakym prehladnym rozvrhnutim, ktoru by vyplnala dana ekonomka resp. clovek co tie platby riesi.

  • hlavicka: obsahuje polia, ktore su spolocne pre vsetky riadky, cize napr. nazov institucie, účel platby, atd. vyzerat by to mohlo napr. takto
  • pole s udajmi pre platitelov, druha cast harku. vyzerat moze takto

tetusky vyplnia, uploadnu na sluzbu a vysledok bude, ze sa im zobrazi tlacovy vystup (alebo rovno vygenerovane pdf) s listockami. format nieco ako vstupenky, teda sirka A4, vyska nejakych 6 cm aby sa ten kod dal skenovat pohodlne. Velmi amatersky navrh vystupu napr. takto.

teta vytlaci, alebo ulozi pdf a posle mailom rodicom. Problem naucenia ludi to pouzivat tu samozrejme bude vzdy, ale v takom workflowe ako som ho popisal +/- funguju uz dnes, teda vytvoria si zoznam variabilnych symbolov, vypocitaju kolko ma ktore dieta zaplatit… nabiju to do excelu, vytlacia, postrihaju na pasiky. jedina zmena pre nich bude, ze pouziju tuto sablonu namiesto doterajsieho excel suboru a uploaduju ho na sluzbu.

Mame nejaky nazov pre tuto sluzbu?

Generator QR asi nie je to prave.

Napada mi:
Generator Platobnych Predpisov
Platobne Predpisy
Fund Raiser

1 Like

Progress update.

Mam spravene:

UI vyzera takto:

Este zostava:

  • upratat kod
  • vyriesit deployment
6 Likes

A mozno by bolo dobre to rozdelit tak ako mame registraciu na govbox.

  • prva obrazovka: stiahnite si tento excel, vyplnte a nahrajte naspat
  • druha obrazovka: vygenerovany dokument vytlacte nastrihajte a rozdajte. (nech to rovno stiahne samo) a pripadny button spat.

No problem.

Ale myslel som, ze by asi mal byt overview celeho postupu. Predsa len cielova skupina podla popisu… :sweat_smile:

Ako overview je celkom dobry ten text hore.

Podla mna to vyzera super, skvela praca!

Na vyskusanie:

http://mm6502.dyndns.org:7500/

Bezi na mojom domacom NASe, obycajne dostupne vecer od cca 18-19:00 do neskorej noci. V pripade potreby viem nechat pustene aj v inu dobu.

1 Like

Bug reporty/pripomienky:

1.) Poradie stlpcov jednotlivych platieb by som zmenil na: Suma, VS, SS, KS, Poznamka
2.) Stiahol som si sablonu, ulozil, ciastocne vyplnil (platobny_harok1.xlsx (11.0 KB))
a po vygenerovani vysledku (platobne predpisy 2017-11-06 205924.xlsx (8.3 KB)) a snahe ho otvorit mi hadze 31
3.) Nedal by som hned download vysledneho suboru ale zobrazil by som stranku “Platobny prikaz bol uspesne vygenerovany, bla bla” s velkym tlacidlom “Stiahnut”.

1/ Poradie stlpcov vychadza z navrhu @amentma (prispevok 7). Okrem toho ma skryty vyznam - sirky stlpcov ± sedia s hornou castou, takze nie su potrebne mergovane alebo overflow bunky. S cim mozu mat menej skuseni pouzivatelia problem; a zle sa to edituje (mergovane) ked je toho viac.

2/ O tomto viem, robi to ked, nie je vypisana ziadna platba.

3/ Mne sa to zdalo takto ok. Proti gustu ziaden disputat. Mozem zmenit, ak budu mat viaceri takyto nazor.

Z mojej strany predbezne hotovo.

Zdrojaky su tu:
https://github.com/mm6502/GeneratorPP

Automaticky buildovany Docker image tu:
https://hub.docker.com/r/mm6502/generatorpp.auto

Posledny image bezi u mna na:
http://mm6502.dyndns.org:7500

3 Likes

@mm6502 ahoj, prosim ta, chcem si rozbehat lokalne tvoj image (zrovna vcera mi presne napadlo pri platbe obedov dcere do materskej skoly presne to iste - pay by square) no a teda stiahol som ho, spravil som pull, run no ale localhost:7500 mi nefunguje - aplikacia sa mi nespusti :-/ (aby som bol presny - v konzole mam vypis, ze aplikacia bezi, ale localhost mi vrati nic) nevies kde moze byt problem?
dakujem za support.

1 Like

Netusim. Nepustas to v interaktivnom mode?

	C:\Users\mm6502>docker pull mm6502/generatorpp.auto
	Using default tag: latest
	latest: Pulling from mm6502/generatorpp.auto
	3e17c6eae66c: Pull complete
	476c4dc1660e: Pull complete
	a2734845dc22: Pull complete
	ba9a9d9949b8: Pull complete
	06fbbe6c8414: Pull complete
	110cbe3862be: Pull complete
	5322ca3dcdf4: Pull complete
	Digest: sha256:1729883df90358b2e74ac74b7cc6381f6dc45110fad7d96e89c1d0ce3270eb1e
	Status: Downloaded newer image for mm6502/generatorpp.auto:latest

	C:\Users\mm6502>docker images
	REPOSITORY                TAG                 IMAGE ID            CREATED             SIZE
	mm6502/generatorpp.auto   latest              7af16099710f        5 months ago        319MB

	C:\Users\mm6502>docker run -d --rm -p 7500:7500 7af16099710f
	58af4df9a3175851846a1e5082f233a50ca774c33729589e600954f4fd4bfd4a