Generator QR

myslim ze nejaky zavazny UX na to zatial neexistuje, takze ho treba vytvorit. s tym ze ta textova cast toho listka by mala byt prehladna a zrozumitelna, stale budu aj ludia, co nepouzivaju kody a budu to chciet prepisovat.

prva otazka je, co bude na vstupe? vzhladom na charakter cielovych pouzivatelov, by som asi ocakaval excel. V tom pripade by mala existovat prazdna sablona s nejakym prehladnym rozvrhnutim, ktoru by vyplnala dana ekonomka resp. clovek co tie platby riesi.

  • hlavicka: obsahuje polia, ktore su spolocne pre vsetky riadky, cize napr. nazov institucie, účel platby, atd. vyzerat by to mohlo napr. takto
  • pole s udajmi pre platitelov, druha cast harku. vyzerat moze takto

tetusky vyplnia, uploadnu na sluzbu a vysledok bude, ze sa im zobrazi tlacovy vystup (alebo rovno vygenerovane pdf) s listockami. format nieco ako vstupenky, teda sirka A4, vyska nejakych 6 cm aby sa ten kod dal skenovat pohodlne. Velmi amatersky navrh vystupu napr. takto.

teta vytlaci, alebo ulozi pdf a posle mailom rodicom. Problem naucenia ludi to pouzivat tu samozrejme bude vzdy, ale v takom workflowe ako som ho popisal +/- funguju uz dnes, teda vytvoria si zoznam variabilnych symbolov, vypocitaju kolko ma ktore dieta zaplatit… nabiju to do excelu, vytlacia, postrihaju na pasiky. jedina zmena pre nich bude, ze pouziju tuto sablonu namiesto doterajsieho excel suboru a uploaduju ho na sluzbu.