Elektronické služby monitoringu obvinených a odsúdených osôb (ESMO)

Ministerstvo Vám sprístupňuje sumárny počet dní monitorovaných osôb za jednotlivé roky, pričom dodáva, že ide o údaje týkajúce sa probácie, použitie elektronického monitoringu vo väzenstve nie je v uvedených údajoch započítane.

2016 4286 dní

2017 13 107 dní

2018 19 124 dní

2019 114 324 dní

Tak mame tu novy projektik z tejto kategorie monitorovania osob, tento krat je to vsak monitorovanie obcanov odkazanych na pomoc inej osoby naramky + senzory pohybu

Obstaravatel: Trenciansky samospravny kraj
Naozov : Systém pre podporu aktívneho asistovaného života v TSK - Active Assisted Living – AAL
PHZ : 7 062 693, 50eur s DPH
Vyherna ponuka: ICZ slovakia 6 588 937,18 eur s DPH (prvadepodobne maju jedneho velkeho subdodavatela ALITER, zo zverejnenenych dokumentov to zatial nevyplyva, ale sepka sa)

projekt by mal dodat

Cena keby si to VUC Trencin kupila ako sluzbu cez eSHOP (uvedeny horevyssie) zhruba 1 000 000 milion. Výsledok verejného obstarávania 6,5 miliona. Šikovny si ihned vypocitaju mozny zisk :wink:
#TaktoSaToRobi #DoPsejMatere

1 Like

A preco sa neprihlasili ti c to vedia dodat za 1M?

ten 1mil. je akože výsledok ťažkého prepočtu - objednať z eshopu rovno na adresy používateľov * 60mesiacov?
samozrejme… ono aj na dialnicu vlastne stačí objednať betón, asfalt, armatúru a dať gps, kde to majú vyklopiť z kamiónu, #jesus :smile:

Je niekde rozpis tej ceny toho projektu? Lebo podla toho eshopu neviem vyhodnotit, ci je v tom aj montaz. Skor sa mi zda, ze ano.

Ja by som mozno este poriesil otazku kde je tych 800 osob a ci to vobec chcu. Aj ked chapem ze uz je neskoro.

tu je cela sutaz https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-zakaziek/detail/431327 kde je opis

  • ano je tam aj montaz vsetkych 800 sad (dom/byt ) - toto je jeden z mala rozdeilov oproti nakupu z eshopu ale nezodpoveda to navyseniu ceny

  • ano je tam aj SLA a HW ale predpokladam ze ten je rozpocitany aj v eahopovej cene v mesacnej prevadzke

prosim ta netroluj a nedavaj argumenty ad absurdum - bud citaj s porozumenim alebo porovnavaj jablka s jablkami. Tu si kupim zariadenie a k nemu cloudove sluzby v eshope, to iste si kupuju v sutazi VO iba hromadne a za omnoho vacsiu sumu (cize porovnatelny priklad je kupim si mobil s pausalom od operatora cez eSHOP alebo 800 mobilov a 800 pausalov cez VO). Pri hromadnom nakupe by som ocakval skor lepsie cenove podmienky a nie 4 az 5 nasobok drahsi

nerozumiem argumentu lebo je mimo misu, prihlasili sa vsetci co to vedia dodat, teda asi - problem je vo vyhodnoteni ak to nieje vyhodnejsie ako kdekolvek v eshope tak to proste nekupim

Velmi spravna pripoemienka, pretoze kto chce seniora monitorov a ten chce byt minitorovany, tak na to dnes existuju celkom slusne smart hodiny s so SIM kartou na to urcene (monitorvanie a sluzby pre seniorov) a asi to bude hodne ale hodne lacnejsie a splni 80% pozadovanej funkcnosti. Takze uz zamer je spochybnitelny

nemyslim si ze je neskoro, zmluva este nieje podpisana

ano tie smart “hodiny”/klucenka su presne v tom eshope pravdepodobne presne od toho isteho subdodavatela ktory je v projekte…

ano presne tak, je to cena zariadenia plus mesacny pausal za sluzby pre 60 mesiacov (kludne pripocitam aj rezervu dodatocnych 800 zariadeni kedze ratam so zivotnostou zariadenia 2,5 roka)

Jediny rozdiel oproti eshopu je montaz

Ale v ziadnom pripade sa nedostavam ani na polovicu sumy.

Aj polovica je vela, ale preco sa niekto s takou cenou neprihlasil !ja som svojho otca monitoroval par rokov cez smart hodinky a stalo to cele “bago” - dokonca zakladna sluzba v cloude je gratis, platis operatorovi, za pripoejeni, cenu za prenosa dat, kupis a nainstalujes zariadenie - 250E/rocne na monitorovaneho seniora je dostatocne)? Ak nevylucili nikoho z vymyslenych dovodov, ak boli seriozne podmienky (neviem) a PHZ bola taka (preco?), tak s tym mozu zit, pretoze lacnejsiehoo nenasli (ze by nedovera v statnu spravu/samospravu alebo stabdardne slovenske?)

No pozrite si sutazne podklady, oni totiz neobstaravaju len “HW” (naramky a pod.) ale novy system, kde je aj monitorovanie seniorov, sprava ich pouzivatelskyc kont, a pod. Napr. su tam aj elektronicke sluzby “Podávanie žiadosti o registráciu do systému pre podporu aktívneho asistovaného života v TSK” a “Poskytovanie informácií zo systému monitorovania a signalizácie potreby pomoci v Trenčianskom samosprávnom kraji”. Naco je toto dobre.
Rozum mi zostava stat, ked je na trhu niekolko takychto systemov, preco sa nedali kupit iba licencie?

Prva cast - je vsetko sucastou smart hdoiniek, mozte monitorovat cez SW gratis stovky seniorov, moze Vam nevyhovovat ten SW (jeho UI, ano mozte si napisat svoje (ale nie je to potrebne), to je v cen ktorej som pisal, ano SW na podavanie ziadosti, vyhodnocovanie, rozhodnutie komu to daju, odoberu atd. tak to je samozrejme nadstavba, ktoru je potrebne urobit (snad do par 100T sa to da urobit za par 10T poskytovat k tomu rocny support)

Problem vidim v tom ze oni chcu vyvijat nanovo system na monitorovanie seniorov, co je uplna hlupost. Nejaky registracny system pre seniorov moze byt maximalne do 100tisic EUR, pripadne kraj predsa ma aj elektronicke sluzby zavedene a tam su socialne sluzby myslim, tak len upravit tieto. Nie novy system na registraciu.

ja som si sutazne podklady pozrel pozorne a riesenie ktore sa dodava komercne tiez tieto sluzby obsahuje a stymito sluzbami je komercna cena objednana cez eshop cca okolo 1m

taksito to riešenie ktore predavaju komercne poskytuje neake služby onboardingu “Podávanie žiadosti o registráciu do systému pre podporu aktívneho asistovaného života v TSK” a “Poskytovanie informácií zo systému monitorovania a signalizácie potreby pomoci v Trenčianskom samosprávnom kraji”

v tomto je ten vtip ze ten isty dodavatel, ktory to predava komercne to pre stat doda x krat drahsie to iste riesenie a prefinancuje si naklady na svoj startup (spin-off). Som uprimne zvedavy ked sa zverejni zmluva ci tam je subdodavatel monse/aliter

jedine co je potrebne na tom systeme upravit je registraciu a pridat jeden schvalovaci workflow a to sa dalo aj pomimo tohto systemu cize kldune to mohlo byt samostatne VO (lebo aj tak to asi bude samostatne ako sluzba na portali mesta)

1 Like

keby si porovnával jablká s jablkami a nie jablko s veľkoskladom jabĺk tak ťa netrolujem. vďaka za link na zakázku, pozrel som si to… je to skôr otázka na TSK prečo chcú mať prepracovaný systém na monitoring a nie sú takí experti, aby si vyskladávali riešenie z eshopov, veď 800ľudí ošéfuje aj sekretárka s troma údržbármi ne… ja byť uchádzač tak by som isto nešiel dodávať za nižšiu cenu pri takom opise predmetu zakázky…
ak tú zákazku zrušia a dajú znova, prihlásiš sa za 5mega? za 1 dákej firme spracovať dokumentáciu a stále by si mal ryžu 3…