Elektronické služby monitoringu obvinených a odsúdených osôb (ESMO)

Projekt za 25 miliónov a konanie na súdoch sa predĺžilo už tretí rok po sebe. Čo tak zmraziť všetky projekty, ktorých cieľom nie je reálna pomoc zamestnancom justície pri vybavovaní agendy.

NKÚ: “Kontrolou boli preukázané značné nedostatky, najmä vo fáze prípravy, teda už pri obstaraní a vypracovaní štúdie uskutočniteľnosti ESMO.”

Zo štúdie: “Čiastková štúdia uskutočniteľnosti (štúdia) projektu Elektronické služby monitoringu obvinených
a odsúdených osôb (ESMO) bola spracovaná odborným tímom pracovníkov Ministerstva spravodlivosti
Slovenskej republiky (MS SR) v gescii sekcie informatiky a riadenia projektov v spolupráci s externými
konzultantmi.”

Len tak informačne, štúdiu uskutočniteľnosti pre ESMO písal živnostník, za 2 týždne a ~7000€: https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=714823&l=sk

Štúdia je tu: http://www.opis.gov.sk/data/files/5144_esmo.pdf

A co ma ESMO spolecne s elektronickym sudnym spisem? ESS prece dodaval projekt RESS ak ma pamat neklame a nie ESMO.

a to tych 25, podla mna je uz aj s tymi co to maju v Base a nie doma …

dva tyzdne trvala prva verzia a potom este skoro pol roka zapracovaval pripomienky ( ministerstvo, mifi, EK a tak )
link je na vyslednu a predlozenu verziu na mifi.
Ake boli ceny studii v tom case si mozete najst na crz, osloveni boli zivnostnici a mensie firmy ktore uz studie robili ( aspon ako subdodavku), rovnakym sposobom sa postupovalo aj neskor, napriklad aj pri priprave projektov pre EVS.
Priznam sa ze ani ani druhe a tretie citanie netusim v com je problem. Cisla o tom aka ma byt velka cielova skupina vyplyvaju z justicnych statistik, zahrnaju vsak viacere skupiny, okrem priameho domaceho vazenia je to skupina z civilneho prava ( zakaz priblizenia), je to skupina ktora ma zakaz pobytu v oblastiach. Oblasti vazby neboli legislativne riesene ale technicky je to totozne riesenie. Odhad 2000 je konzervativny, z toho priamo domace vazenie je tusim cca 800 ludi.
ostatne su prave dalsie oblasti.

a technicky. na sizing hw ma pocet ludi minimalny ak vobec nejaky vplyv, pocet sa premietol len do poctu dodavanych technickych zariadeni.

Vliv keby si radšej mlčal a tíško šúchal nôžkami, vyhodiť oknom 750 000 000 miliónov Sk na obojky, ktoré takmer nikto nepoužíva je drzosť najhrubšieho zrna.

Najzábavnejšie je, že samotní dodávatelia priznávajú, že školskú prácu mali na výššej úrovni, ako to čo odovzdali v projektoch, ktoré im boli preplatene rádovo v miliónoch EUR.

No minimálne tie deklarované ceny za jedného väzňa sú určite pocitane na tisícky odsúdených a nie na 25… Lebo ináč by nebola cena 4000 eur za odsúdeného…

Prosím bez osobných urážok.

iste, ceny na jedneho su kalkulovane na normalny pocet nie na 25.

ius, som posledny koho to tesi. projekt odovzdany na cas, odpílotovany, nieco co vsade vo svete funguje. zlyhal rollout pri ktorom som nebol. ale stve ma to, plno ludi si odviedli dobru pracu, a nie len u dodavatela a koncovka chyba. je to sialene frustrujuce, to priznavam

Tebe mojko by mali odobrať ten pohár, lebo týmto statusom si prehral na celej čiare…

Druhe upozornenie. Prosim bez osobnych invektiv. @ius aj @pletko

1 Like

Ospravedlňujem sa, v spoločnosti sa mi to stalo prvý krát

2 Likes

Ceny boli evidentne kalkulovane s prirážkou a odmenami.

Monitorovanie väzňov v ČR totiž bude stáť len 3 500 000 EUR (93 000 000 KČ)

V prvej fáze 553 000 EUR (15 500 000 KČ)

Nechcel by si ozrejmiť, kde skončila vata z vyplatených faktúr?

Ale veď u nás je to “len” 3,8 mil. EUR.
Jááj, že toľko stojí u nás len servis na jeden rok? A že v ČR bude stáť realizácia projektu aj so 6-ročným servisom 3,5 mil. EUR?
Uhm, tak potom nič…

Inak fakt. @vliv2 aky je zasadny rozdiel medzi tymi projektami (okrem ceny)?

naozaj neviem, nesledujem to. Ale v minulosti ked sa rozpravali o projekte, tak v cechach nemuseli riesit probacnu sluzbu, riesili len cisto samotny monitoring, co je aj u nas mensia cast projektu. Ale co nakoniec vysutazili neviem.

1 Like

Poslem knihu “Vlastnou hlavou” ?

Tie ďalšie projekty by dopadli ešte horšie