Elektronické schránky pre firmy od augusta povinne. Really?

I Ovce Mu Obstarať medzičasom bude treba.

1 Like

hmmm …denne … alebo týždenne … a platiť za to …

problem nie je nieco ockavane a pravidelne … problem su veci nepravidelne, kde ti zacne plynut lehota…
A nemusi to byt extremisticky baca ondrej. Moze to byt 59 rocny lekar z hornej dolnej, ktory doteraz pocitac nepotreboval, a ktory ma mobil s tlacitkami, lebo ho netreba tyzden dobijat … Alebo riaditelka gymnazia, ktora ani raz este nenavstivila webovu stranku vlastnej skoly, a maily jej vybavuje sekretarka … (lebo zial zriadovatel jej obcas posle a caka odpoved)

keby som tušil ako budeš moj povzdych rozoberať, kusnem sa do jazyka :slight_smile:
Cele toto povzdychnutie je len o tom že či naozaj všetci čo to maju zvladať, tie elektronické komunikácie aj naozaj zvládnu … či ta povinnosť nie je predsa len trochu silná káva …

@robert.kuchar no kedže podnikám a poznám okolo seba mnoho podnikateľov jedno-osobých s.r.o. alebo PFO a viem ako ne/fungujú tvoj komentár o bačovi Ondrovi na Salaši je pritiahnutý za vlasy ( Viem, že si to schválne prehnal.) Aj ja som za veľký tresk. Ale určite som za to aby v e-schránke na nich vyskakovalo možno aj z 10 miest a pri každom kroku ( aj pri notifikačnej správe do iného emailu už) info, že doručený dokument im nebude už doručený klasickou poštou v papierovej podobe a je právne záväzný a treba na neho reagovať. Toto by tam malo byť minimálne 12-24 mesiacov ako výchovný prostriedok. A môžem ti garantovať že poznám niekoľko stoviek ľudí ktorým to naozaj môže reálne zachrániť napr. zbytočné platenie pokút od štátu za nie načas dodané nejaké dokumenty. A jedným z cieľov informatizácie by malo byť aj ľudí naučiť tú informatizáciu používať a nie ich hned sankcionovať ak to nezvládajú. Takže to vidím tak, že akýkoľvek užívateľsky prostriedok čo pomôže naučiť používateľov e-schránky systém komunikácie zo štátom v ktorom nebude kopa z nich doma je tá správna cesta…Ale ber to len ako názor človeka z praxe.

podľa mňa silná káva to nie je ale treba k tomu dať aj B a teda užívateľsky čo najjednoduchšie vysvetlenie ako s tým narábať. A aj na všetko zo začiatku upozorňovať…
predpokladám že toto sa bude diať. K tomu by nám mohol, povedať @skdd viac ale pokiaľ som zachytil tak nejaká kampaň pre PO a povinné osoby už je a sa aj chystá… otázka je,že či dostatočná…

O zopár príspevkov vyššie sme rozoberali nie bežného_občana, ale že kto všetko je OVM a čo má robiť. Voči nim je to dokonca striktnejšie - napr. doručenie okamihom uloženia v schránke. Voči nim by mala ísť snáď ešte cielenejšia aktivita podpory.
…aj na pozadí čísel, ako to zatiaľ používajú. Napr. doteraz sa do schránky prihlásilo 2014 OVM (z 7473, to je iba 27%) a majú v schránkach 405 tisíc správ.

1 Like

beriem, že to možno nepatrí do tohto topicu ale musíš uznať @skdd, že minimálne s ním úzko súvisí.
A ako čítam nevnímam to tak sám…

Čo konrétne myslíš pod “zoberieš si to na starosť ?” Ak to, že zozbierame tu pod nejakým topicom nápady a zosumarizujem ich do nejakej tabuľkovej formy ako pomocť pri osvete k e-schránkam či už na strane obyvateľstva alebo OVM tak kľudne. Ak máš na mysli niečo iné a konkrétne tak napíš čo a som odhodlaný priložiť ruku k dielu pokiaľ to budem odborne zvládať.

Toto ale vobec nie je zlé. :thumbsup:

1 Like

Dajte este nejaky mouseover na tie buttony. Trochu to trpi syndromom hladneho supa. (Dlho kruzim a potom zautocim.)

Mňa tam prekvapuje formulácia “postupne začnú chodiť dôležité úradné dokumenty”… nejaké podrobnejšie info by nebolo?

…veď si to aj vedúci iniciatívne zobral za úlohu, viď. Rada vlády 22.9. zápis, závery, bod 8.

Trochu mi tam chýba možnosť klásť doplňujúce otázky.
Napr. odpoveď (v časti Časté otázky) na otázku o potrebe eID a BOK:
"Potrebuje ich každý štatutár firmy zapísanej v obchodnom registri."
Myslí sa tým “štatutár každej firmy”? Keď má firma viacerých štatutárov, asi nemusia mať všetci eID, či?

Tak se na obra musi!

Prvy feedback (od mojej uctovnicky): “Pekne. To kto robil?”

Bolo by fajn dat do paty info o autorovi webu.

1 Like

Pekne to je. Este dobre mieneny navrh, aby ten text nehovoril len o tom, ake maju statutari povinnosti, ale aj o tom, co z toho budu mat, ked si taku schranku zriadia. Zatial mam pocit ze je to trosku strasenie, co vsetko sa stane ak si to nevybavia. Trosku aj pozitivne treba odkomunikovat.

1 Like

toto je zaplatene z publicity slovensko.sk
alebo dalsie peniaze?
preco nases toto neurobil uz davno?

1 Like

a ďalší príklad prezentácie v zahraničí aj s lessons learnt :wink:
https://joinup.ec.europa.eu/community/epractice/case/electronic-mailboxes-simplify-slovak-government-services

Niekto včera zistil že sa to zasa nejako nestíha (aké prekvapenie), tak sa ide posunúť aktivácia schránok na 1.7.2017:

navrhujem vytvoriť ANTI-Nástenku a pravidelne po premierovej prezentacii v mediach, kde ostentativne odfajfkne dalsi uspech, sa ludom ukazu aj FAILY vlady s pekným červeným krížikom a s apoˇn približne vyčíslenou škodou …
Ľudia potrebujú vidieť nielen zelené fajky, ale aj červené krížiky …

Odobrene uz aj vladou - http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/BodRokovaniaDetail?idMaterial=26094