Dáta vestníka verejného obstarávania

@Milan1979 , @Ivet_Fercikova aha, toto sa za rok nikam nepohlo.

1 Like

toto sa nejak pohlo? ma uz UVO konecne nejake pekne, bohate API na publikovanie opendat?

ak nie a problem su peniaze (ako kazdy rad hovori) tak nech si pisu ZoNFP tu Harmonogram OPII projektov na 2018

pripravoval sa komplet novy datovy extract, ktory mal mat zahrnutych x poziadaviek…avsak ziadna API co viem, ale subezne s aktualnym xml extraktom by na data.gov.sk bol novy
datovy model vyzeral pouzitelne, avsak netusim kde to zakapalo, nove informacie po zmenach v UVO uz nemam
budem sa im znova pripominat, v januari mi povedali nech pockam :slight_smile:

2 Likes

…zasnem…

Nova sanca?

maju konecne noveho sefa IT tak snad sa mi s nim podari stretnut a popytat sa aj na tie ich pripravovane vynovene datove extrakty…ale zatial bez reakcie

edit: tak nakoniec buduci tyzden mam stretnutie, skusim vyzistit co sa da :slight_smile:

No mal som dnes stretnutie na UVO nie len so sefom IT ale aj s ludmi z oddelenia vestnika.

V skratke, vela veci je problem legislativy/procesov
Pytal som sa na opravy, ako mi vysvetlili nie je to v ich naplni, ale mozu ak budu mat cas moje vystupy pozbierat a informovat obstaravatelov, ktori by to mali opravit, avsak ziadne paky na nich nemaju a tak isto mi nemozu dat info spatne, ci zareagovali ci nie, takze jedina moznost je spatne si sledovat redakcne opravy (ktore su nestrukturovane takze na spracovanie cista radost) a dokumentovat kto si co opravil

Zaroven sme sa dostali k teme novych datasetov, ktore som spominal uz davnejsie boli pripravovane. Zistilo sa ze to zakapalo na referenciach, ktore by sa mali upravovat. Tak sa to znova nastartuje a daju mi echo kedy by to malo vyjst a ci aj s referenciami, alebo bez a tie by vysli po uprave neskor.

Co sa mi postazovali, tak nekvalita dat je hlavne riesitelna referencnymi registrami, takze ak slovensko.digital moze viac pritlacit na zodpovednych ohladom referencnych registrov tak by to pomohlo :slight_smile: urad nemoze pouzivat len tak data z orsr, ci inych…akurat interne si ich kontroluju s registrom hospodarskych subjektov avsak tato kontrola nemoze byt v datach co uverejnil obstaravatel a ide do vestnika (dufam ze som to dobre pochopil)

1 Like

Nerozumiem, čo akože ÚVO nemôže teraz robiť? Napr. pokiaľ ide o OR SR, tak RPO je už dávno referenčný…

snad o tom vedia a aj to, ze je dostupny

skor si myslim, ze chceli povedat, ze nemaju teraz zdroje na prace spojene s napojenim sa na CSRU

priznam sa o tomto som nevedel, tak som im nevedel oponovat
vies mi dat pls nejaky link co im mozem preposlat rovno o RPO?

priznam sa neviem ci to je ako vravi peter ze nemaju zdroje, alebo ze fakt mysleli ze nie je referencny register

https://metais.finance.gov.sk/refregisters/list?page=1&count=20

tu su registre aj s atributmi, ktore su vyhlasene za referencne

p.s. bol by som prekvapeny, keby ich CSRU nenavstivilo a neupozornilo, ze od XY datumu (uz si ho nepamatam) su povinny udaje o subjektoch cerpat len z RPO, teda z CSRU…

1 Like

diky, vyzistim

http://www.informatizacia.sk/zoznam-referencnych-udajov-txl/24093s
Bod 3. - RPO
Bod 4. - RFO

Zákon 305/2013 §17.5, 6, §52, §54a, §55

2 Likes

Hlavne to RFO som zvedavy ako naparuju.

moze byt samotny dodavatel, ci obstaravatel vobec fyzicka osoba?

Ak by sa chcel niekto hrabat detailnejsie v datach nie len z vestnika ale aj eks dokopy, spravil som klikatko pre rozne filtre aby si zaujemca lahko nasiel napr vsetky obstaravania tovarov od 1.1.2017 do 31.7.2017 pre ministerstva, ktore boli hradene z eurofondov a isli cez elektronicku aukciu. Je to este beta verzia, tak ak by niekto postrehol chyby nech da vediet. Diky

https://www.uvostat.sk/detail-report

2 Likes

Netusi niekto preco na data.gov.sk je vestnik len z 2.1.2019 a potom nic? Skor nez im napisem ze ci tu niekto nema zakulisne info

po diskusii s @jsuchal sem pridavam aktualne info aby sa to nestratilo
uvo aktualne v datach z vestnika poskytuje nekompletne informacie, aj ked mu tvrdia ze problem s open data nie je
ako dalsi priklad ku hore uz uvedenym problemom spomeniem dokumenty ku obstaravaniam, ktore nie su pristupne v ziadnom exporte, ale je kvoli nim nutne scrapovat web uvo, ide to avsak miesto spracovania jednoducheho exportu co by mohli vygenerovat z DB je nutne prechadzat desattisice odkazov len ku metadatam a to nehovorim o stiahnuti samotnych dokumentov/suborov

3 Likes

Ber to ako navod, na co sa pri naslednej analyze zamerat. Tot ako ked si volakedy Aliancia Fair-Play vsimla, ze sa niektore dokumenty sa v CRZ menia ci vytracaju.

Ale vo vseobecnosti: Ak to nie je bug ale feature, tak “ach jaj …” :confused:

prva analyza z metadat dokumentov bude kto s kym sutazi…myslim ze tam vyjdu zaujimave udaje :slight_smile:

1 Like