Daňové priznanie k dani z nehnuteľností

webové sídlo obce moze byť na DCOM, prečo nie? však je to jedno kde to je. nebudeme predsa nútiť v dnešnom svete aby si obec prevádzkovala vlastný web.

No ak ma podrobnosti obec uverejnit na svojom webovom sidle podla bodu 5 (svoje = svoje a nie dcom) tak logicky to webove sidlo mat musi :slight_smile:

eGov je nastavený tak, že ako si to ty nastavíš vo svojom IS tak to bude…DCOM skopíroval papierový proces, preto to teraz má tak, ako keby žiadny eGov ani nebol…[quote=“anton-somora, post:59, topic:3204”]
ak chces veci robit inak, tak prides nato, ze ze ked aj vyriesis technicke prekazky, mas tu potom akesi zvykove pravo. ale vsak si vyskusas asi sam :wink:
[/quote]

robil som na dvoch samosprávnych projektoch…zvykové právo bolo všadeprítomne, takze tento rozmer chapem…bohuzial dodávatelia riešení, nemali rozmer eGovernmentu dostatocne abstrahovaní, preto vsetko nechali na úradníka…

a to ti na spustenie konania a označenie záujmovej osoby na získanie dalsich udajov z RFO nestaci?

nie je potrebné, aby to bolo v súlade s eGov…toto ustanovenie je nad ramec upravy o eGov a nebrani jeho uplatnovaniu…
zaroven platí, ze eGov umoznuje osobitnu upravu elektronického vykonu, ale od nejakeho datumu (1.3.) platia jeho ustanovenia o elektronickom vykone, bez ohladu na osobitnu upravu…

Vsak ked sa robil DCOM (rozumej analýza) tak ziadny eGov ani nebol ;), nebolo jasne ci vobec bude upvs a preto aj rezerva v projekte a uz vobec nie nejaká integrácia.
BTW: a teraz uz je nejaky eGov?

To ťažko, že skopiroval, skôr by som hovoril o tom, že kľúčové prvky procesu zostali zachované pre kompatibilitu, je jasné, že to cieľový stav nie je, skôr prechodný, kým nebude platiť paperless office, čo ale nie je zmena za tri roky

Obávam sa, že tento rozmer nemá stále nikto dostatočne abstrahovaní ;), však skúste niekto poslať linku na nejaký konkrétny referenčný model ako nato. to aj stále pripomienkujeme, že sa tu píšu všeobecné dokumenty, žiadne guideline ako nato. či každý dodávateľ si má vytvoriť vlastnú predstavu? či každý rezort? či každá obec? tak sa to ale aj dialo.