Bankové účty platiteľov DPH zavesia na web daniarov. Kto neverí dodávateľovi,

ucty su zverejnovane napriklad pri zmluvach zo statom, ak by to bol problem, tak by sa uz roky zneuzivalo. Kedze sa to nedeje, tak zrejme nie.

1 Like

Skôr si myslím, že naopak, keď toto zaintegruju fakturačné SW a banky, tak ťa jednoducho upozornia, že ten účet je neznámy alebo nesprávny pri platbe (t.j. vtedy keď to je podstatné).

1 Like

Ten ucet TB sa da zistit tak, ze tam z TB posles jeden cent a do popisu nedas nic. Vo vypise aj v pohybe sa ti objavi nazov uctu. Moju kreditku platim na iny, ale mozu ich mat viac…

Neverím, že sa pomýlili firmy v nahlasovaní svojho účtu. Napr. tieto firmy majú tiež ten “populárny” z Tatrabanky uvedený ako účet platiteľa DPH:
Jungheinrich spol. s r.o.
SOVA Digital a.s.
Konica Minolta Slovakia spol. s r. o.
S&T Slovakia s. r. o.

Tak som sa na toto pozrel.

Cize su tam aj uplne legit ucty, nie len tento jeden.

Zacinam mat podozrenie, ci toto nebude nejake odporucanie nejakeho uctovnika si tam dat aj tento ucet.

Overcompliance vravis? Gold plating vravis? :slight_smile:

Nazov toho uctu je: KK-PAYM.VISA BUS.GOL
Sukromnu kreditku platim na KK-PAYM.VISA PRIV.GO

Takze je to jumbo ucet firemnych kreditiek v Tatrabanke. Akurat mi akosi nedochadza, aky vyznam ma nahlasovanie tohto uctu danovemu uradu v suvislosti s DPH…

1 Like

Nuz ked firmy pouzivaju platby aj cez kreditky, ci? A ked maju vplyv na DPH, tak ich asi maju nahlasit (kreditkou sa plati, ale aj spatne chodia peniaze), tak to tam uctovnici proste daju (niekto im povedal, ze to nemaju dat? a preco?)

To je ale trochu chore, lebo ten ucet nepatri im ale banke, resp. kreditnej spolocnosti. Zverejnenie uctu ma byt pre dodavatela akousi zarukou, ze odberatel uhradi statu DPH a ze mu peniaze neposiela na sukromne konto do Panamy. Platby na tychto jumbo uctoch sa odlisuju a priraduju na zaklade variabilnych symbolov, ktore su preto povinne. Ak to ma byt kvoli vratenym platbam a refundaciam na kreditne karty subjektov, tak potom by mali uvadzat aj svoj VS, bez ktoreho sa platba neda identifikovat.

1 Like