Audit 50 it projektov

no, a chyba tam uvodny krok ze si nechas vysvetlit internymi zamestnancami ako vyzera cely proces, co sa da zmenit a ako. To je ako ked si kupis buduci dom kde zacala stavba a ides menit projekt a netusis ze existuje stavebne povolenie, uzemne plany, bankove financovanie a pod.

1 Like

Trochu mi to pripomenulo slová z:

Ide o nový štýl vládnutia?

Za posledné tri mesiace som mal pocit, že padajú rozhodnutia ako pri pive, kde sa stretli dedinskí chytráci, ktorí všetkému rozumejú. A to nehovorím dehonestujúco. Jednoduché riešenia často naozaj môžu fungovať, ak máte dobrú intuíciu, zdravý sedliacky rozum. Ale pokiaľ sa tvoria rôzne typy externalít, na tie už nevedia reagovať
atď.


Ja by som to tak čierno nevidel, proste je to pokus čo najviac rozvíriť stojaté vody a až čas ukáže, ako sa to usadí.

Či sa vďaka tomu uvoľní priestor na vydláždenie nových vybavovačských cestičiek proste treba bedlivo sledovať.
České ČSSD sa kedysi tiež pod heslom “Čisté ruce” snažilo rozvíriť vody a zapadlo samo do riadneho bahna. Tak uvidíme.

Trochu offtopic, ale dobre :slight_smile:. Tu je to celkom pekne popisané:

ano ma to viac panov. dokonca program opii sedi na doprave https://www.opii.gov.sk/ nie na novom ministerstve.

Podla mna z pohladu It je to formalita. OPII nie je len informatizacia. Otzane ked teraz vzniklo MIRRI, ako sa podelia kompetencie nanovo (Urad vlady-MIRRI-MD) …

Asi som objavil výsledky toho auditu: Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR | Bratislava

Každému projektu je venované video.

2 Likes

To čo je akože? Som chvilu myslel ze to je nejaka fake parodia na mirri … nechapem.

Ani ja nechápem, náhodou som to objavil. Asi je to umenie a nová propagácia IT projektov? Má to asi viacero významových rovín.

1 Like

To skôr vyzerá, že sa súčasnému vedeniu nepodarilo zastaviť nejakú informačnú kampaň toho minulého.

Whoa, to je tak zlé, že to skoro iste je povinná publicita OPII projektov.
Myslím že s “prehodnocovaním projektov” toto nemá nič spoločné. Teda dúfam…

1 Like

Tak ja si naopak myslim, ze tie videa su normalne dobre spracovane, aj vtipne su. Len maju jednu chybu: Toto vsetko nam uz slubovali a malo byt uz davno hotove. Snad sa nejdeme tvarit, ze nejake CSRU nam tu zazrakom prepaja databazy, ktore su plne bordelu a nemaju referencne identifikatory alebo, ze proaktivne sluzby pri narodeni dietata su novinka, ktoru neslubovali uz aj za Miklosa.

1 Like

Tie videá sa viažu ku konkrétnym projektom, ktoré majú realizovať sľubované. Bez projektov sa zmeny ťažko uskutočnia v potrebnom rozsahu.

1 Like

sedím tam už od začiatku, OP II je integrovaná infraštruktúra, kde je aj doprava - cesty, železnice a dali tam ja IT … klasika, niekto si myslel že eGovernment je infraštruktúra… :slight_smile:

Prišla nám pozvánka na takéto stretnutie na MIRRI zajtra (16.7.):
z poverenia statneho tajomnika pana Mareka Antala si vas dovolujem pozvat na diskusiu o hodnoteni jednotlivych projektov financovanych z ESIF fondov.
Diskusia nadvazuje na predchadzajuce stretnutie a budeme prezentovat hodnotenia jednotlivych projektov.

Je to plánované na 1,5 hodiny, to vychádza cca.1,5 minúty na projekt, čiže zrejme nie je plán nejako veľmi sa jednotlivým projektom venovať.

to som zvedavy :slight_smile: to je nejake sirsie alebo iba mirri s.d ?

Ako minule, “zástupcovia odborných združení”. Napísal som im, že prístup k informáciám by mali mať všetci rovnaký a čo nám povedia, chceme komunikovať aj ďalej, napr. tu.

1 Like

existuje uz tabulka kde je pre jednotlive projekty go/nogo? ale bol nejaky iny konkretny zaver?

Podla nasich info, ano. V priebehu tyzdna by to mala byt verejna informacia.

1 Like

Chcel som sa opytt, ale vidim, ze sa lastne opytali za mna:

Dalej:

Pre mna je toto vcelku jasny impulz na to, aby sa projekty podelili na mensie casti, z nich povyberali tie najzmysluplnenejsie casti a tie nasledne zadali na obstaranie u co najvacsej mnoziny velkych, mensich aj najmensich dodavatelov. Tot aby bola co najvysisia paralelizacia a co najjjednoduchsie zavislosti.

Chapem, ze nasledne “ukocirovat” velke mnozstvo projektopv a dodavatelov bude tazke. Na druhu stranu, ak chybaju internet IT kapacity, tak v sirsej mnozine IT dodavatelov bude hadam vyssia sanca, ze niektori nasadia latku vysoko a svojim vykonom motivuju aj dalsich, aby dodali lepsie.

+1

+1

Za mna dodam, ze dodavatel sam moze prispiet k zvysenemu prepouzitiu centralnych komponentov, ak skoro (=priebezne) a dobre zverejni zdrojove kody, vid https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2019/95/#paragraf-15.odsek-2.pismeno-d.bod-1 . (=> hint: mozno si tak zabezpecit buduci bizis) Po skusenostiach z OPIS-u je jasne, ze behom 2020-2022 sa nik nebude integrovat na nieco, k comu bude dostupna iba integracna prirucka a aj ta az v 2022/12 resp. 2023/01.

veru hej, vid tiez Slovensko.sk podpisuje dodatky bez súťaže a Truban za to viní Pellegriniho - #4 by hanecak

stale cakam na jasny status ze uz je za nami uvodna faza zoznamovania sa so situaciou a je zmysluplny plan co dalej.
A to pochopenie situacie znamena aj chapat uzke miesta ( napriklad napad rozdelit obstaravania na mensie casti je presne v protiklade, to povedie k zahlteniu a pretazeniu procesov na strane UVO, MIRI a rezortov. )

Skor by to chcelo priznanie ze uz nie je mozne vycerpat peniaze a zachranit aspon to co sa da.