Ako podať oficiálnu sťažnosť na služby ÚPVS?

Priatelia poraďte prosím, kde sa dá podať sťažnosť na služby ÚPVS? Hľadal som nejaký formulár na slovensko.sk, písal som na servicedesk a k ničomu som sa nedopátral. Pracovník servicedesku poradil napísať sťažnosť cez kontaktný formulár servicedesku, ale nikto to tam neberie vážne. Posielali sme nejaké dokumenty cez Všeobecnú agendu na Min.živ.prostredia, dokument bol podpísaný, potvrdenka o zaslaní na spracovanie prišla okamžite avšak to najpodstatnejšie t.j. doručenka z MŽP až po 48h. Keď ani po 24h neprišla doručenka, niekoľkokrát som im tam vyvolával a tvrdili, že treba čakať, nie je potrebné dokument posielať znovu a že neevidujú žiadne problémy v systéme. Teraz však tvrdia, že zdržanie spôsobilo zahltenie systému. Taktiež by som rád vedel, či sú niekde definované SLA pre ÚPVS a ako vlastne samotné doručovanie resp. notifikácie fungujú, keď oznámenie odoslaní dokumentu na spracovanie od UPVS vlastne nič neznamená a je dôležitá doručenka zo systému MŽP?

ktory IS bol zahlteny? UPVS alebo agendovy IS MZP? lebo sa mi nezda, ze by MZP malo davat info o zahlteni UPVS, kedze nie je jejo vlastnikom, gestorom a ani prevadzkovatelom…UPVS ma nastarosti Nases

ohladne SLA mozes najst veci na crz.gov.sk a potom tu Rozvoj a podpora modulov ÚPVS a súvisiacich informačných systémov

ak by som ja chcel mat istotu, ze sa nejake OVM bude zaujimat napr. mojou staznostou, tak pisem urcite list a poslem ho bud klasickou postou doporucene alebo cez UPVS cez sluzbu vseobecnej agendy OVM, ktoremu dany list adresujem

v state plati pravidlo, ze co pride cez podatelnu, ide do registraturi a registratura min. raz rocne je predmetom kontroly/uzatvarania a teda sa aj pozera, co bolo vybavene a co nie…hlasenie na service desk nie je ekvivalentne listu v registrature OVM

1 Like