Zvolanie pracovnej skupiny pre Open Source

Dostala sa nam info, ze po vyse 2 rokoch sa zvolala pracovna skupina pre Open Source.

http://www.informatizacia.sk/ps41-os---open-source-vo-verejnej-sprave/15317s

Nejake navrhy co by mala skupina prioritne riesit?

3 Likes

ako som v inej teme tu na platforme pisal, skusil by som najprv urobit legislativnu analyzu a na jej zaklade pripravit templejty zmluv pre diela ktore obsahuju OSS. Predstavujem si nejaky katalog podla jednotlivych typov licencii (mozu byt delene na copyruigtove a copyleftove) a niekolko stlpcov, typu je potrebne dodat zdojak, moze sa kombinovat s proprietarnym softverom, moze sa dedit, moze byt volany … Cize jednoducha pomocka, ktora posluzi na spravne nakladanie s tymito komonentami a jednak vyluci to co je pre stat nevyhodne, alebo nepriajtelne.
Dalsi problem je vramci pripravovaneho statneho cloudu zacat budovat tim adminstratorov, odbornikov schopnych profesionalne spravovat operacne systemy typu Ubuntu, CentOS, alebo databazy typu PostgreSQL, ci Cassandra …Dnes s tym nik nechce mat, ak nemaju podporu vyrobcu …
Na zaciatok hadam staci

2 Likes

cekom by ma zauimalo ci sa vobec nejake PS v dohladnej dobe stretnu.
K opensource by sme sa urcite mali vratit. temu sme celkom dobre nacali tu Softvér z verejných peňazí povinne slobodný

počujte a čo si vy predstavujete pod takým slovom dohľadná doba? :slight_smile:

A potom este ze ci ide o PS “pri” urade alebo PS u nas v SD.

1 Like

neviem kto je konkrete vy, ale ja osobne dohladim tak na pol roka dopredu. takze pre mna je dohladna doba pol roka.

kefalin kefalin :slight_smile:

Terazky: „Co tam robítě? Keď som tuna, prečo kúkátě dole? A prečo mátě ten bazmek na vajciach?“
Kefalín: „Ale to je zrcadlovka, soudruhu majore! Tadytim sklíčkem vidim vás i ten kostel i tu hvězdičku…“
Terazky: „Něhovorte, Kefalín, to už sú terazky také mašiny?“
Kefalín: „Ano, prosim, soudruhu majore…“
Major kouká do fotoaparátu, ale nějak se mu to nezdá: „Je to všetko volaké čudné! Hvězdičku vidím, kostol vidím, a kdě som ja?!“

1 Like