Zverejnovanie Verejnych obstaravani

ahojte, mozno hlupa otazka: existuje dnes miesto kde sa povinne zverejnuju vsetky verejne obstaravania, v ktorych ide o verejne peniaze? Lebo cez EKS sa uz nemusia sutazit veci do 200 tisic, a ti smejdi to samozrejme radi vyuzivaju. Aky je vlastne vztah medzi vestnikom a EKS? V datach vestnika co je na ekosysteme je vlastne co? stare verejne obstaravania, aj aktualne vypisane? ako casto sa to aktualizuje?
dakujem!

Databáza oznámení vestníka verejného obstarávania od roku 2014.

Aktualizacia denne z data.gov.sk EKS je uplne mimo, pracujeme na tom.

Podlimitne veci tam nie su. Zakazky do 20K (prieskum trhu napr) podla mna nie su nikde, daju sa len spatne vypytat ked vidis zmluvy/faktury.

Cez EKS musím súťažiť všetko bežne dostupné nad 1000,- obec od 5000,-
Vo vestníku sú predbežné oznámenia pre veľké tendre, verejné obstarávania a obchodné verejné súťaže (asi) a výsledky.
Kým nebolo EKS, tak som si to musel súťažiť sám (s odborne spôsobilou osobou), teraz cez EKS by mi mala odpadnúť väčšina starostí so zákonnou zhodou.
^také basic veci, čo je v ekosystéme neviem.

no sluzby pod 200 tisic sa uz nemusia sutazit cez EKS. Pred predsednictvom si prijali vynimku (ze kvoli predsednictvu) a teraz to veselo vyuzivaju. Vid co robili na MZV. Takze nikto neviete ci sa tieto verejne obstaravania medzi 20 tisic a 200 tisic niekde uverejnuju :confused:

Chcel by som ozivit tuto temu, mozno ma niekto odpoved… Nedari sa mi najst specifika ake typy zakazok a aki obstaravatelia su/nie su zverejnovani vo vestniku verejneho obstaravania.

Ma niekto prosim odkaz kde je toto presne specifikovane?