Znemnoznenie pouzivania webu pri neakceptovani cookies - financna sprava

Môžno je fakt na čase sa zamyslieť, že či nebude problém predsa len aj u teba. Lebo na toto sa dalo napísať aj “díky pošlem kolegom”. A bolo by. A asi by to všetkých stalo menej času.

Mám tusaka, že toto tu práve kvôli tebe teraz vyeskalovalo na formálne podanie a bude sa tým musieť niekto seriózne zaoberať. Dalo sa to fixnut aj ľahšie.

2 Likes

tak ja už fakt neviem, čo by občania chceli. pindať dokáže každý, ale reálne pomôcť nevie nikto.

PFS je problém. jeden VEĽKÝ PREDRAŽENÝ problém, ktorý je nechutne vendor-locknutý. s dodávateľom, ktorý si je vedomý svojej pozície a dáva nám to náležite pocítiť. a cookies ma na ňom naozaj trápia najmenej, či sa za to niekto bude hnevať alebo nie.

Ja ako občan by som očakával, že toto normálne nahlásis ako vadu, ktorá je podľa mňa v rozpore zo zákonom a dodávateľ to fixne na svoje vlastné náklady.

1 Like

Dodavatel si je vedomy svojej pozicie, pretoze ste ( == FS ) mu to umoznili. ( mozno nie Ty, ale ti co tam boli predtym ).

V tomto pripade ide (vraj) porusenie GDPR. Nesulad zo zakonom je podla mna chyba najvyzsej urovne.
Do kolkych hodin musi byt takato chyba odstranena ? Ake penale su za nedodrzanie terminov ?
Co keby aj FS dala pocitit dodavatelovi, kde je jeho miesto ( ked uz za to berie peniaze ).

2 Likes

podla zmluv, to vyzerá na aktívne rokovania a dohody za tohto vedenia FS SR :wink:

1 Like

opäť len trollujete. skúste si tie zmluvy pozrieť detailnejšie. je to prevádzka PFS, vyplývajúca zo zmluvných podmienok, aké podpísali naši predchodcovia. ja osobne aktívne riešim každý človekomesiac (dodávateľ až na výnimky nemá menšiu mierku), ktorý nám účtujú. asi preto sa so mnou už pomaly odmietajú rozprávať. ale chce to dedikovaný tím, ktorý by pracoval na systémovej zmene. kde ho však vziať?

Len ako poslať sťažnosť, keď Slovensko.sk nemá listované ani daňové úrady, ani finančné riaditeľstvo, iba Ministerstvo financií? Tak to posielam tam, nech sa zariadia.

Podané.

Uz sme to poslali kam bolo treba. Sledovat mozes tu [SDM-311] Nemoznost pouzivat web FS pri neakceptovani cookies - Slovensko.digital Community Jira

2 Likes

Pozrel som ich. Ale zistiť, za čo sa platí vlastne 150 tisíc mesačne to neviem nájsť.
btw, to je tak 10 seniorov full time čo nerobia nič iné, len sa starajú o rozvoj systému.

1 Like

Vestník - Úrad pre verejné obstarávanie (gov.sk)

podľa info od kolegov sa včera nasadil fix.

6 Likes

+1, ale chapem, prave pre toto:

A teda pointa o.i. tejto platformy a diskusii je taketo vendor-locky odomknut ASAP. Ze to ide pomaly aj pocas “protikorupcnej Vlady”, sveci aj o Vlade ale aj o sile tych “lockov”.

“Odbornici” z FS SR v akcii. Najprv povedia, ze suhlas nepotrebuju podla zakona, nasledne povedia, ze teda ho odstranili, lebo ved ho ani nepotrebovali. Tak na co tam doteraz bol?

Odhliadnuc o tohto, by som chcel teda fakt vidiet tu argumentaciu, ze ake ulohy na useku spravy dani im povoluju trackovat ludi plosne na webe financnej spravy. Google Analytics tam furt maju. Taketo vseobjimajuce vysvetlenie keby dala nejaka firma, tak ich UOOU zozerie zaziva.

Ono je aj otazka, ci je takyto slovensky elektronicky zakon v sulade s GDPR, ak dava vseobecnu vynimku akemukolvek “organu”.

2 Likes

Podstatna cast vyjadrenia je ta kde sa hovori o “….ktory v rozsahu ustanovenom osobitnymi predpismi plni na useku .…”
Z toho by malo vyplyvat ze nestaci iba byt tym organom ale dany web musi sa musi pouzivat na zabezpecenie tych uloh ktore su ustanovene tymi osobvitnymi predpismi. Teda ktora kolvek cast webu daneho organu by do takejto vynimky nemala patrit.
Ak ten web plni taketo ulohy tak je to v poriadku. Tie analyticke nastroje komercneho subjektu do toho ucelu akosi nezapadaju.

1 Like