Zmena zdrojového kódu na aplikačnej, databázovej a používateľskej úrovni súvisiaceho s prevádzkou SIS II na národnej úrovni

Obstarávateľ: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky
Predmet obstarávania: Zmena zdrojového kódu na aplikačnej, databázovej a používateľskej úrovni súvisiaceho s prevádzkou SIS II na národnej úrovni.
Typ oznamu: Nepodarilo sa extrahovať typ oznamu.
Zdroj: 17013 - DES

Celková hodnota obstarávania (bez DPH)
Jedna hodnota
Hodnota: 748 750,00 Mena: EUR bez DPH

Na rozdiel od iných, dali si záležať na odôvodnení PRK: http://bit.ly/2hQWpVI

Zaujima ma nazor s.d na toto zdovodnenie prk. @jsuchal @janhargas je to podla vas akceptovatelne zdovodnenie ?

je nemožné zabezpečiť, aby akúkoľvek zmenu zdrojového kódu jadra
systému na databázovej, aplikačnej a užívateľskej úrovni úspešne zrealizoval tretí subjekt bez toho, aby
neohrozil prevádzku informačných systémov a nespôsobil .

S napatim cakam rozuzlenie…

Alternatívou ku zmene zdrojového kódu v popisovaných častiach je vytvorenie nového informačného systému
s rovnakými funkcionalitami, ktorými už disponuje súčasný informačný systém ako aj novými požadovanými
funkcionalitami.

Tak minimalne tieto dve veci sa mi zdaju trosku pritiahnute za vlasy. Specialne pre ludi, co si nejaky ten piatok v opensource a pri vyvoji odzili.

Som sa na tych blbostiach v zdovodneni dobre zabavil :slight_smile:

  1. “… je nemožné zabezpečiť, aby akúkoľvek zmenu zdrojového kódu jadra systému na databázovej, aplikačnej a užívateľskej úrovni úspešne zrealizoval tretí subjekt bez toho, aby neohrozil prevádzku informačných systémov a nespôsobil .” cudne ukoncenie, asi nevedeli dokoncit vetu. Okrem toho to plati iba ak by vyvoj robili priamo na produkcii a to snad na takom systeme ktory “dodržiava medzinárodné a národné kritériá” ani nie je mozne.

  2. Tusim nedavno bolo v spravach ze nesiel system na hraniciach takze “prevádzkovaný bezvýpadkovo 8x5” znamena ze vypadok asi mali cez vikend alebo mimo pracovnych hodin :slight_smile: Tiez by ma zaujimalo preco len 8x5. To s Ukrajinou zatvarame hranice cez vikend alebo je jedne pracovnej zmene 8hod? :slight_smile:

  3. A tato perla nakoniec snad nepotrebuje ani komentar: “Tento informačný systém je preto unikátny a bol vytvorený tak, aby zohľadňoval špecifické požiadavky zákonov platných v Slovenskej republike, z čoho vyplýva, že ho nie je možné nasadiť v iných štátoch a zároveň teda nie je možné informačné systémy z iných štátov automaticky nasadiť v prostredí Slovenskej republiky. Z toho dôvodu verejný obstarávateľ ani nikdy nepožadoval vlastniť výhradné práva, pretože to bolo neopodstatnené a nehospodárne, nakoľko vlastníctvo výhradných práv zvyšuje cenu diela”