Zmena trvaleho pobytu - SPZ

Ahojte,
elektronicka sluzba na zmenu trvaleho pobytu funguje online aj ked je nehnutelnost zatazena hypotekou - dnes mi to preslo. Nasledne som podal ziadost o novy OP a chcel som vykonat zmenu v evidencii vozidiel po pristahovani drzitela z ineho okresu.
System automaticky vyplnil novu adresu a podal som ziadost…
V zapati mi prisiel do schranky e-mail:
Držiteľ vozidla má pobyt/sídlo v inom okrese ako je okres pracoviska prihlásenia vozidla.
Az ked som sa rozklikal cez Stiahnut do spravy tam som videl, ze ziadost je zamietnuta (nebolo by jednoduchsie vlozit priamo do spravy alebo predmetu ziadost zamietnuta?).
Na infolinke mi povedali, ze treba pockat kym system spracuje zmenu TP. Tak som zvedavy, kedy to system “spracuje”.

Mensi UPDATE: technicka podpora musela vykonat “nejake manualne administrativne kroky”, teraz som uz ziadost presla.
Inak nechapem, ze mi prisiel predpis na zaplatenie 16 eur ked vsade pisu ze spravny poplatok je 33 eur. Takisto pri novom obcianskom, malo to stat 4,5 ale predpis prisiel len na 2 eura.

Paušálne za elektronické podania je správny poplatok znížený na polovicu - môže byť kvôli tomu?

Pokial viem to plati len pre podania s kvalifikovanym podpisom. Tieto dve nevyzadovali KEP.

ZEP nie je podstatný, viď. z.145/1995 §6.2:

Ak sa úkony a konania vykonávajú na základe návrhu podaného elektronickými prostriedkami alebo prostredníctvom integrovaného obslužného miesta5) a ak tento zákon pri jednotlivých položkách sadzobníka neustanovuje inak, sadzba poplatku je 50 % z poplatku určeného podľa sadzobníka; v týchto prípadoch sa však poplatok znižuje najviac o 70 eur. Ak sú súčasťou návrhu prílohy, uplatní sa znížená sadzba poplatkov podľa prvej vety len vtedy, ak sú tieto prílohy v elektronickej podobe.

To znie fajn, ale pri poplatku za ukon v evidencii to nesedi. 50% z 33 eur je 16.5 a podla 6a b.) by to malo byt 16.5.