Zmena trvaleho pobytu + elektronicka ziadost o novy OP

Aplikacia pre eid je vo verzii 3.4? Skuste IExplorer to spustit v Private rezime

ano 3.4 a skusila som aj Private mode a nic, stale rovnaky error…

pyta si explorer vzdy ked skusim iny prehliadac

1 Like

taj este :slight_smile:

spustit stary IE

kedze od 15.6.2021 microsoft ukoncil podporu k ie, tak si uz v aktualizovanom systeme windows 10 nevybavite na minv.sk nic, ie mod v edge je nefunkcne, myslim ze minv by malo uz extremne rychlo nasadit riesenie pre vsetky prehliadace, jediny problem je v podpisovani podania

Microsoft pokial viem tvrdi, ze k 15.6.2022:

Please note that the Internet Explorer (IE) 11 desktop application will end support for certain operating systems starting June 15, 2022.

resp. mozno lepsie

problem je prax a co hovori ms, aj tak je trestuhodne ze bez ie nic na minv neurobim, lebo podpisovac je v active x

Treba sa sťažovať na MV SR…

Zdravím, mal som ten istý problém, po potvrdení formuláru na sekundu prebliklo Disig okno a následne formulár vypísal “Interna chyba systemu”. Vyriešila to kompletná reinštalácia D.Suite/eIDAS aplikácie z https://www.slovensko.sk/sk/na-stiahnutie

Mal som rovnaký problém, chýbal mi v Disig-u ACA podpisový certifikát. Už som si myslel, že je potrebné ho vydať nanovo, ale vyzerá, že len Disig nekomunikoval z eID aplikáciou, po preinštalovaní eID aplikácie certifikáty nabehli v aplikácii podpisovača.

Vyzerá, že na všetky problémy elektronizácie treba všetko preinštalovať :grinning:

Ešte prikladám oficiálnu odpoveď z helpdesku(chceli spätnú vazbu, ale reply failol :rofl:):

Dobrý deň,

Interná chyba systému – CO služby

Odporúčame aktualizovať aplikáciu pre kvalifikovaný elektronický podpis DSuite/eIDAS zo stránky www.slovensko.sk.

Elektronické služby centrálnej ohlasovne sú momentálne dostupné len pre platformu Microsoft Windows a prehliadač internet Explorer.
Chyba môže súvisieť s ActiveX komponentom.
AcitveX komponenty sú súčasťou windowsu - možný dôvod problému je, že Windows nie je aktualizovaný alebo sú vypnuté.

V odkaze sú informácie o ActiveX s postupom ako ich /zapnúť/vypnúť:
https://support.microsoft.com/sk-sk/help/17469/windows-internet-explorer-use-activex-controls
Ak sa nepodarí ani po nastavení ACTIV X komponentov:
odporúčame nastaviť prehliadač Internet Explorer do pôvodných nastavení (nástroje, možnosti siete internet, rozšírené a kliknúť na tlačidlo "Obnoviť...".

Opätovne podpísať, ak sa hlásenie zobrazí znova, tak (nástroje, zabezpečenie, internet - vlastná úroveň a povoliť ActiveX komponenty v týchto možnostiach).

V prípade, že uvedené odporúčania nepomôžu, prosíme doplniť PrintSc obrazovky prehliadača a nastavenia ActiveX komponentu.

Prosíme o spätnú väzbu
Ďakujeme

Prajeme Vám príjemný deň

Dôležitá informácia: Neodpovedajte prosím na emailovú adresu, z ktorej Vám bol odoslaný tento email. V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na bezplatnom telefónnom čísle 0800 222 222 počas pracovných dní v čase od 8:00 do 18:00 hod, alebo na emailovej adrese callcentrum@minv.sk a ako predmet uveďte číslo Vašej požiadavky.

Len keby niekto narazil na tuto diskusiu ako ja - uz NETREBA pouzivat internet explorer, normalne cez Chrome sa triggerne otvorenie dsignera, podpisete co chcete a odosle sa to.
Blbe otazky na dovody prepisu a najvyssie dosiahnute vzdelanie zostavaju :slight_smile:

1 Like