Zmena pobytu + SPZ

Ahojte,
skusal uz niekto elektronicky zmenu pobytu + poziadat o novy obciansky + nasledne o zmenu na dopravnom inspektorate?
Co mi nejde do hlavy, ze po zmene pobytu mate mesiac na zmenu obciasneho, avsak len 15 dni na nahlasenie zmeny na dopravnom inspektorate…
Teda poziadas o novy obciansky - budes dufat, ze pride do 15 dni aby si nepremeskal termin na nahlasenie zmeny na dopravnom inspektorate?
Cele je to akosi postavene na hlavu. Skusal uz toto niekto elektronicky?

Vdaka

Cauko,

zmenu na DI nahlasis pouzitim potvrdenia o zmene trvaleho pobytu (vydane hned po zmene pobytu) + so starym OP. Nie pouzitim noveho OP (kedze ten este technicky nemusis mat).

Prve dve casti som robil elektronicky

Vdaka, kazdopadne skusim ked to bude aktualne a dam vediet feedback

Ahoj ty si robil zmeny TP k tvojej vlastnej nehnutelnosti na ktorej nemas hypo? Viem ze s tym bol problem ak tieto dve podmienky neboli splnene. Alebo to uz MV vyriesilo s katastrom a zmena TP funguje aj pri hypo?

Ahoj, pokial viem tak nesmie byt na nehnutelnost hypo. Zmenu ma priniest elektronizacia katastra, pokial viem povodny termin marec 2017.

PS. Povodny termin bol september 2012.

s

niekde bolo prezentovane ze pracuju na docasnom rieseni, ale tak asi nie.

Ja som menil elektronicky TP na katastri pre moju nehnutelnost zatazenu hypotekou (dva roky po samotnej zmene TP) a preslo to (kupil som prelom 2013/2014, TP som menil marec-maj 2016).

1 Like

to by bolo super, tak vyskusame a uvidime. Ale sa cudujem ze to nikde nezaznelo vsak toto im vsetci vycitali ze naco je taka elektronicka sluzba, ked funguje pri malom % pripadov

Odpoved od katastra ohladom stavu elektronizacie:

Dobrý deň,
Náhradné riešenie elektronických služieb KN je v prevádzke od novembra 2015. Finálne riešenie pre elektronické služby katastra nehnuteľnosti je plánované spustiť do prevádzky vo 4. Kvartáli roku 2018.

S pozdravom

1 Like

Mam dnesnu cerstvu skusenost a s rozhorcenim musim konstatovat, ze tieto statne sluzby treba nie zlepsit, ale znicit. Po zmene trvaleho bydliska idem menit taktiez SPZ na aute. Podotknem, ze auto patri leasingovke, ja som drzitel. Takze zmena drzitela z dovodu zmeny trvaleho bydliska, krasny predvyplneny formular, 2 kliky, hotovo. Na druhy den mi pride sms: Vazeny pan obcan, na DI vas cakaju TP cislo blabla a SPZ cislo BLblabbla … hovorim si krasa. Pridem tam, pockam si a panicka ma posle prec s tym, ze nemam poistku, nemam notarsky potrvdene povolenie zmeny drzitela. Tak sa jej pytam aka poistka ked auto je poistene uz pol roka? Ake notarske potrvrdenie ked sa nic nemeni len moje bydlisko? A co to vobec odo mna chce ked cely formular online sa o tom vobec nezmienil a bola to vyslovene zmena adresy v udajoch. Taktiez ma odbil plukovnikgeneralmajor s tym, ze bohuzial to je zakon.

OK beriem, zakon je zakon.

Ale teraz mi povedzte damy a pani, kto ma pravdu a kto spravil chybu? Ked opomenieme to, ze som si neprecital cely zakon o pozemnych komunikaciach.

Varianty:

a, Formular online nevyzadoval ziadne dokumenty, ani neinformoval o tom, ze by som ich mal osobne priniest. Fail online sluzieb?

b, Formular online je OK, postup je ok, na DI nechapu o co ide.

3 Likes

Treba presunut tuto agendu od policajtov na okresne / krajske urady ako v CR. A zrusit ECV pre okresy a dat ich bud na kraje, alebo este lepsie pridelit znacku pri prvom prihlaseni na SK, teda sparovat s VIN. (VIN je uz teraz jednoznacny identifikator vozidla vo svete a bohate staci ECV ako identifikator pre SK).
Toto je zakon, co sa da spravit za par mesiacov a zafixovat jednoducho terajsi stav a nove ECV ist podla neho.
Ale to by asi nasi ludia nemali radost.

Ahoj,
na portáli Návody.Digital sme spracovali návod na zmenu trvalého bydliska, kde je aj krok na zmenu na dopravnom inšpektoráte. Mohol by si prosím overiť správnosť popísaného procesu podľa svojich skúseností?
Ako uvádzaš vyššie, na dopravný inšpektorát zadávaš zmenu s pôvodným občianskym?

Návod tu Zmena trvalého bydliska | Návody.Digital

Ďakujem :blush:

Ahoj,
moja skusenost je taka, poziadal som o novy obciansky elektronicky, a hned na to spom poziadal starym obcianskym aj o zmenu SPZ elektronicky.

Ďakujem,
v návode som teda upravila, že nepotrebuješ mať nový občiansky.