Zmena adresy konatela s.r.o.cky elektronicky

Ahojte,

po zmene TP a vydani noveho OP prichadzaju na rad dalsie veci. Tu rozoberiem ORSR, konkretne zmenu adresy konatela.

Zacal som tym, ze som vyplnil formular FUZS - ziadost o zmenu v OR. V nom som vyplnil hlavicku a zaskrtol len zmenu konatela, vyplnil som novu adresu. Uistite sa, ze dole vo formulari zaskrtnete dorucit vysledok postou alebo si ho vyzdvihnete osobne, ak nedate ani jedno tak formular vam prejde, ale co sa stane je undefined (napr. sa mozno nikdy nedozviete o tom preco vam to zamietli).

Tento formular som stiahol, podpisal (starym obcianskym so starou adresou - bude dolezite neskor) na zep.disig.sk a uploadol v ziadosti (https://www.slovensko.sk/sk/e-sluzby/or-zapis-zmena-vymaz). Ziadnu dalsiu prilohu som nedaval. Dosiel platobny predpis na 33e, zaplatil som.

Potom doslo odmietnutie podania do el. schranky, ziadny dovod, len odmietnutie. Tak som volal ze WTF preco tam nie je dovod. Teta mi vysvetlila, ze oni niesu povinni a ze mi dovod dojde postou alebo si ho mam prijst vyzdvihnut podla toho co som zaklikol vo formulari - ja som nezaklikol ani jedno, kedze som logicky predpokladal, ze podanie robim elektronicky, tak mi aj vyrozumenie prijde elektronicky - nada.

Nestastny a zruteny som posledne dva dni prezvanal vsetky 4 cisla na ORSR Bratislava I, bud nikto nedvihal alebo boli obsadene (potesi). Tak som napisal mail na podatelnu (tak ma instruovala teta na infolinke) a ze oni to forwardnu. V tom pozriem do schranky a v schranke mam list s dovodom preco to odmietli - haluz, takze vo formulari som nezaskrtol, ze chcem informaciu postou ale oni mi ju just poslu (nastastie).

Stalo tam, ze som neprilozil ziaden doklad, ktory by dokazoval moje nove trvale bydlisko.

Podla mna to ma fungovat takto: ja zmenim TP na minv.sk, v tej sekunde ako ta ziadost skonci uspesne by mali vsetky UVM vediet (alebo aspon si vediet zistit), ze ja byvam na novej adrese, nic viac by som nemal dokazovat. S touto myslienkou v hlave som teda predtym podpisoval ziadost STARYM obcianskym (vid vyssie) - lebo vsak vo svojej databaze oni uz maju novu adresu a moj obciansky v tomto pripade nesluzi ako dokaz mojho bydliska, ale len ako prostriedok na podpisanie ziadosti.

S tymto pan z ORSR zatial nesuhlasil.

Aktualny stav: akurat vyplnam formular “NÁMIETKY PROTI ODMIETNUTIU VYKONANIA ZÁPISU” - FUNA.

Kedze sa so zmenou neponahlam a skor mi ide o princip moja strategia je nasledovna:

  1. skusit panovi vysvetlit, ze by mohol aplikovat princip “jeden krat a dost”, kuknut sa do tej ich databazy minv.sk a uvidiet, ze ja (moje rodne cislo v el. podpise) naozaj byvam na novej adrese, ktora suhlasi s tou v ziadosti - s tymto som ratal a preto som to podpisoval starym OP po zmene TP.
    ak bude velmi neoblomny a nebude to chciet pochopit tak:
  2. mu povedat, nech si teda pozrie ten samotny el. podpis, ktory podpisuje tuto namietku a v ktorom je moja nova adresa taktiez.
  3. poslem mu scan obcianskeho

Stay tuned

3 Likes

Uf, chápem že to je frustrujúce.
Zopár poznámok:

  • pokiaľ ide o podpis, naozaj by nemalo záležať na tom, či podpíšeš novým/starým občianskym
  • ani ak by si to podpísal novým občianskym, pravdepodobne by to nepovažovali za dostatočne preukázanú zmenu TB, tuším to už niekto skúšal, oni potrebujú “doklad”
  • celé toto sa po novom bude diať automaticky, teraz je vyhlasovaný Register fyzických osôb za “referenčný register”, keď to bude (a uplynie prechodná doba?), tak všetci sú povinní automaticky si preberať údaje z RFO, takže v OR sa zmena TB spraví dokonca bez toho aby si o tom vedel
  • pokiaľ ide o postup 1,2,3 držím palce, daj vedieť ako to dopadlo
  1. tato zmena sa potom stane aj v katastri? Rozmyslam ci mi teda len nestaci pockat :slight_smile:

Aby si sa netešil predčasne, vyhlasovanie RFO za referenčný je ešte iba vo fáze vyhodnotenie MPK, a potom bude nasledovať prechodné obdobie 1 rok.
Ale ináč áno, aj kataster bude povinný podľa zákona o eGov tie zmenené údaje “referencovať”.
Nie je však vylúčené, že vlastná legislatíva katastra to však len tak neumožní…

Ja som zmenil TP v katastri elektronicky (z linuxu!). Napises na slovensko.sk vseobecnu ziadost na prislusny okresny urad odbor katastra, a do textu spomenies tusim 6 povinnych informacii (zoznam je niekde na webe - ustav geodezie alebo nieco take; popis nehnutelnosti, stary udaj novy udaj, atd.), podpises, posles a cakas. V mojom pripade to trvalo 1,5 mesiaca (kolega co doniesol papier to mal vybavene z piatka na pondelok).

J. Suchal robil experiment, kde im nechal vsetko vytiahnut z podpisu, ale neviem ako to dopadlo :slight_smile:

TP v OR SR som vzdal, vtedy este nebol disig, a teda viacmenej to neslo

1 Like

Dopadlo to tak, ze neveria ACA - cize to co je v certifikate pre nich nie je dokazom o zmene TP. Idem skusit to podpisat estonskym eid a poslat cez vseobecne podanie. EIDAS by mohol fungovat uz nie? :smiling_imp:

1 Like

ja som ziadal o zmenu adresy TP elektronicky na katastri v Poprade vo februari 2016 - do dnesneho dna bez reakcie.

Kedze vsak potrebujem aktualny LV, volal som tam dnes na 4 rozne cisla uverejnene na webe a ziskane z podatelne (2 len zvonili), kym som sa dostal k zodpovednej osobe a reakcia bola - vytlacte si formular z webu skopirujte OP a poslite to klasickou postou, nevieme co robil administrator so ziadostami vo februari.

2 Likes

UPDATE: zmenili mi to v ORSR po podani namietky proti odmietnutiu vykonania zapisu. Stacili to podpisat novym obcianskym a zobrali to.

1 Like

Ja sa prave snazim spravit presne to iste.

Trvalo mi to asi 4 hodiny kym som zistil co mam vlastne spravit a vypisat - velmi neprehladne. Dokazal som to vyplnit len na zaklade postu vyssie. Az dnes som nasiel manual k vypisovaniu formularov - nie na slovensko.sk ale na justice.gov.sk ked som hladal kontakt na ORSR ktory som tiez mimochodom nemohol najst.

Podpisal som rovno novym OP. Dnes mi po 6 dnoch prislo zamietnutie bez udania dovodu.
Na ORSR som sa zatial nedovolal, nedvihaju.

Idem asi studovat to podanie namietky… :confused:

Mimochodom, ak si menite adresu trvaleho pobytu a mali ste aktivovany OP s certifikatmi tak to musite ist spravit znovu lebo sa revoknu. Pravdepodobne pri tom dostanete novu citacku aj ked poviete ze ju uz mate, ja uz mam 2.

UPDATE: Dovolal som sa na ORSR, pani mi precitala rozhodnutie a snazila sa ma presvedcit ze potrebujem dolozit overene cestne prehlasenie od notara so starou a novou adresou. Ja som trval na svojom a nakoniec mi zavolala sudkynu ktora ziadost odmietla.

Sudkyna bola mila a vysvetlila mi ze z elektronickeho podpisu vraj nevyplyva adresa trvaleho pobytu. (Naozaj?)
Cize mam bud odfotit OP alebo poslat elektronicky podpisane cestne prehlasenie ako prilohu v namietke. Uf.
Mal som tam este chybu ze som zmenil trvaly pobyt Konatela ale zabudol som na spolocnika co som tiez ja, cize by mi to tak ci tak zamietli. Toto mi povedala sudkyna do telefonu, pani mi o tomto z papiera ktory mi isla poslat postou neprecitala takze by som to pravdepodobne riesil na 3x.

Vies sem potom hodit to rozhodnutie?

1 Like

Ked sa pon dostanem pridam ho sem. Som zvedavy co v nom realne je.

Takze zatial mi nic neprislo, neviem podat odvolanie voci zamietnutiu lebo neviem cislo sudu ci co to tam mam vyplnit ktore je na papieri ktory mi neprisiel takze im asi budem volat…

Teraz by som si dal fakt ze achievment!
Potreboval som na to sice telefonat na podporu slovensko.sk ale pani mi poradila!

Volal som na okresny sud ze ci sa nieco stalo na poste pretoze mi neprislo odmietnutie. Vraj sa zabudlo poslat a vzapati mi pani navrhla poslat ho elektronicky. Super!

Do 5 minut som mal v schranke elektronicku dorucenku. Nasiel som tlacitko ze potvrdit dorucenie, stlacil som ho, zadal som BOK a prisla mi ta skutocna sprava! To je nejaka obdoba zltych listkov z posty?

Podavanie namietky proti odmietnutiu vykonania zapisu do OR
https://www.slovensko.sk/sk/detail-sluzby?externalCode=OR_48037
resp.
https://www.slovensko.sk/sk/e-sluzby/or-namietka-zapis

Treba vyplnit tento formular a prilozit ho ako prilohu. Je to prva priloha pomenovana zapisovy dokument a je povinna.
http://www.justice.gov.sk/eSluzby/_layouts/FormServer.aspx?XsnLocation=/FormServerTemplates/FUNA.xsn

Nastastie tam maju nejaku validaciu lebo nic ine mi tam neslo pripojit. Na toto som potreboval uz pomoc cez telefon.
Je to vlastne kopia toho co vyplnate v prvom kroku po otvoreni sluzby. Spisovna znacka je v odmietnuti preto som ho nevedel odoslat skor.

Pripojil som podpisany scan OP v grayscale v PDFku lebo som cital ze to je preferovany format. Nepodpisany nesiel pripojit + opraveny dokument so zmenami.

Po submite na mna bliklo ze som uspesne podal namietku! Jupi.
Chcem teraz vidiet normalneho cloveka ako toto da. Je to absolutne UX peklo.

Postrehy na quickfixes.
V elektronickych formularoch to vie vyhladavat obce, uz by to mohlo doplnat aj PSC. Aspon nejaky select by bol fajn.
Ak zadate spisovnu znacku, vyplni to udaje o firme (respektive zadavatelovi) okrem ICO a cisla ulice.
Pri popiskoch povinnych priloh by mohli byt uvedene linky na dokumenty ktore treba prilozit ak uz vedia validovat ze ci to je ten spravny. Urcite ma nieco este napadne…

1 Like

Super

Tak som sa oto pokusil (menil som si trvale bydlisko, tak som ho chcel zmenit v OR pre sro) a prislo mi len

Vaše podanie s identifikačným číslom podania xxxxxxx/2018 bolo odmietnuté.

Uzasne ze cloveku daju tolko informacii

2 Likes

akurat som si tym presiel (2019/07), nasledovnym postupom:
1. vyplnil som zmenovy formular
https://www.justice.gov.sk/eSluzby/_layouts/FormServer.aspx?XsnLocation=/FormServerTemplates/FUZS.xsn
odporucam si ho ukladat priebezne do xmlka ako ho vyplnate (kliknutim na “Vygenerovat subor” a potom sa zobrazi taka mala ikonka spinky a tam je “prevziat”), ked daco nebude fungovat, nemusite ho znova vypisovat, da sa potom nahrat cez: “Kliknutim sem prilozte subor” a nasledovnym kliknutim na “Nacitat subor”

  • ten formular je neskutocne pomaly ked v nom pracujete
  • vyplnil som: ktory obchodny register a cislo (najdete na orsr/finstate)
  • pri vyplnani som zadal ako navrhovatel svoju novu adresu
  • vyplnil som: Štatutárny orgán / Konateľ (Konatelia), den vzniku funkcie som zadal len k zapisu a to povodny datum vzniku funkcie
  • vyplnil som: Spoločníci - Spoločník Fyzická osoba, vklady som nechcel menit, cize som ich zadal znova ako boli
  • treba vyplnit vzdy ako stlpec zapis (nove hodnoty), tak aj vymaz (so starymi hodnotami)
  • treba zakliknut checkboxy vlavo pri polozkach, ktore chcete zmenit
  • v PRÍLOHY K NÁVRHU NA ZÁPIS ZMENY ZAPÍSANÝCH ÚDAJOV O SPOLOČNOSTI S RUČENÍM OBMEDZENÝM DO OBCHODNÉHO REGISTRA: som vyplnil poradove cislo: 1 a text: prehlasenie
  • vyplnil som Spoločnosť s ručením obmedzeným a moje inicialy na konci
  • ked vam tlacidlo “Kontrola vyplnenia” napise “Formulár neobsahuje chyby ani varovania a je pripravený na odoslanie.” vyexportujte finalne xml
  • ak nieco nie je v poriadku, je polozka oznacena hviezdickou

2. dalej treba u notara dat overit prehlasenie, aspon mne to vratili, zevraj to stale pozadaje zakon
priklad textu:
Dolu podpísaný/a [meno], nar. [datum narodenia], rodné číslo: [rc], trvale bytom [nova adresa],
týmto čestne prehlásujem že som ako konateľ a spoločník firmy [firma],
menil/a trvalý pobyt z pôvodnej adresy: [stara adresa]
na novú adresu: [nova adresa].

V [kde] dňa [kedy] [kto]

3. elektronicke podpisanie formulara a prehlasenia napr cez appku - podpisuj.sk

Zmenovy formular

  • vyberiete ulozeny xml formular, a nezabudnite na spodu okna zvolit “Automaticky upravit dokumenty do formatu pre verejnu spravu” a potom oznacit dany xml subor v aplikacii a kliknut na tlacidlo “Upravit”
  • zvolil som aj moznost “Pripojit casovu peciatku”
  • potom kliknut na tlacidlo “Podpisat” vam otvori eID aplikaciu a vypyta si PIN

Prehlasenie

  • typ podpisu - “ASiC - E”

4. poslanie zmenoveho formulara a prehlasenia
https://www.slovensko.sk/sk/detail-sluzby?externalCode=OR_48033

  • pri nahravani dokumentov treba vybrat subor a kliknut na tlacidlo s ikonou ulozit
  • nechal som len Zmenovy formular a “Čestné vyhlásenie navrhovateľa”

potom vam budu chodit spravy, dolezita je ta, kde chcu zaplatit, zial to neslo e-kolkom, ale len prevodom.
cele to trvalo ca. tyzden po zapisanie zmien.
a potom, zevraj ZRSR si to prebera od ORSR, tak netreba tam posielat extra.


ODVOLANIE
ak vam pride zamietnutie, odvolat sa mozte nasledovne:
1. vyplnte a ulozte
https://www.justice.gov.sk/eSluzby/_layouts/FormServer.aspx?XsnLocation=/FormServerTemplates/FUNA.xsn

  • spisovu znacku najdete v pdf, ktore vam pride naspat ako zamietnutie
  • napisal som tam text a ktore prilohy priklada: zmenovy formular a prehlasenie

2. submitnut ho mate cez
https://www.slovensko.sk/sk/detail-sluzby?externalCode=OR_48037

  • hlavne neodoberajte ten druhy subor z tej tabulky, uz sa mi tam nepodarilo pridat rucne tu polozku, aby akceptovala podpisany subor
  • prvy subor (Zápisový formulár) pridajte podpisany odvolavaci formular (postup podpisovania je ten isty ako popisane vyssie cez podpisuj.sk)
  • druhy subor (Prvozápisový, zmenový…) pridajte opraveny a podpisany zmenovy formular
  • a pridajte pre istotu este raz elektronicky podpisane prehlasenie, ktore mi vyziadali aj s overenim u notara
2 Likes

Dikes za super navod! Narazil som vsak na jeden problem. Pri dni vzniku funkcie konatela mi nechce nechat povodny datum vzniku. Tebe to v pohode frcalo?

caves, ja som zadal povodny datum len k Zapisu dat, ked kliknem na kontrolu dat, pise mi, ze neobsahuje ziadne chyby, aj mi to tak zapisali.

Hm zaujimave lebo presne takto to mam vyplnene a vyhadzuje mi chybu ‘‘Dátum má byť neskorší, pripadne rovnaký ako dátum zápisu’’.

Nevadi skusim to poslat takto, hadam to nevratia.

Ak zapisujes novu s.r.o., nechaj to policko prazdne, funkcia vznikne zapisom s.r.o. do ORSR.

1 Like

K fuzs treba ako prílohu podania pripojiť cestné vyhlásenie o trvalom pobyte a čísle nového op podpísané novým op vo formáte asice, nezabudnúť nové úplné znenie spol zmluvy s novým to a príslušnú zápisnicu z VZ sro, všetko podpísané novým op.
Zápis prebehol ok os Trnava