Zjednodušenie integrácie

Aj keby ste si mohli fakturovat hodiny? :wink:

na odhlacenie a s ironiou: prave v takychto situacich si clovek uvedomi, aki doleziti su kamarati, ktori su ochotni pozriet do vlastnej kuchyne a poradit aj to, co zabudli napisat do kucharskej knihy

1 Like

Vyborny napad.
Ak by NASES zriadilo pre integratorov konzultacie, kludne aj platene
No to je vyborna myslienka!!!
Niekedy staci len jedno postrcenie a niekedy si to vyziada aj konzultaciu lebo do buducna a pod. sa mozu informacie hodit. Nebolo by to zle.

PS
My to zakaznikovi fakturovat nemozeme kedze to ma v hotline uz zaplatene ale nam to dost usetri pracu ak zakaznici stale dokola nieco nevidia v dokumentacii, spravidla je zla dokumentacia.

Continuing the discussion from Zjednodušenie integrácie:

my sme sa niekde asi stretli :slight_smile: … lebo “kamion hardvéru” som už počul na projekte eDemokracia … a nie sakrasticky …

Ja reagujem na dnesnu situaciu. Ze musis strazit aj na strane klienta a aj na strane UPVS a aj tak tade preliezaju veci ktore nemali prejst.
U IS na strane klienta napr. neznalost stadnardov a na strane UPVS kontrola sprav na vstupe ale aj tak nakoniec ti pride sprava kde najma co sa tyka podpisov je v rozpore so standardom a prijimajuci system ju nedokaze spracovat.
Cize musis strazit oba konce. A pritom ano mas pravdu ma tam byt kontrola na vstupe do upvs. Aby to co nesplna standardy bolo odmietnute.
Takze to bola reakcia na to ze takato sprava nemala vobec od klienta odist, lebo zbytocne zatazuje uz tak pretazeny system UPVS.
Ak by kontrola sprav kontrolovala uplne vsetky parametre prepravovanych sprav nemal by som dovod takuto myslienku vobec vypustit.

@miromr Rozumiem, co riesis ale “quick win” :slight_smile: by bol postavit nanovo kvalitnu servisnu fasasu/API nie kniznice pre klienta (a samozrejme lepsia dokumentacia, nie taka, ze Dokumentacia? No musime. Vsak Karol, nieco tam napis, musi to mat aspon 12 stran, Tu mas vzor z ineho IM, tu mas nejake XMLka to je 7, obsah, uvod a nejake uml buchy copy&paste z tej slabej DFS parada,mame 10 a este aspon nejaky genericky text, nech to nevyzera blbo…[name/] hodnota je meno).

off-topic

Blockquote najma co sa tyka podpisov je v rozpore so standardom

Zalezi, o akych standardoch je rec, ak o takych nasich proprietarnych :-), tak by tam uz po tych rokoch problem nemal byt. Mas priklad?

Tomu biztalku nejaka ta zbludila sprava uz asi velmi neublizi :slight_smile:

1 Like

Robo obavam sa ze ak, tak v inom IT zivote :slight_smile: eDemokraciu som si musel vygooglit, ale uz som sa zorientoval.(hanbim sa) Podla mna to je uz eGov teminus technicus, - zakladna jednotka hw vykonu.

Blockquote Ak by NASES zriadilo pre integratorov konzultacie, kludne aj platene

pre OVM projekty netreba. Kazdy novy ma urcite aspon jednu kvalifikacnu poziadavku na integracneho architektra minimalne s jednou skusenostou s integraciou na slovensko.sk a registre a niektore mozno aj pri analytikovi. Vybavene :slight_smile:

Suhlas niekde v predu som to aj napisal ze API je riesenim, aj ked ja by som sa potesil skorej SDK, ale neodvrhnem ani API. A netrvam na SDK. :grinning:

No trochu sa aj bojim to sem napisat lebo ak sa nahodou zmenili standardy a ja som si to nevsimol tak budem mat ostudu.
Vcera som pozeral ze niekto vytvoril formular sprievodny list (nebudem uvadzat organizaciu) jeho 1.Objekt bol podpisany tento sprievodny list v ASiC.
2. objekt bola celkom chutovka bol to ASiC kde meno suboru obsahovalo casove udaje ci co a nazov suboru obsahoval cca 2x dvojbodky (na MacOS znaky v mene suboru su problematicke), to nic vyvojar si ulahcil pracu a nezaujimalo ho ze niekto dalsi bude s jeho udajmi potrebovat pracovat to mame osetrene, ale bolo v nom XML uradneho listu a nebolo ulozene v XMLDataContaineri iba rovno podpisane. Zaujimave na tomto SKTalku je ze v schranke sa vraj zobrazilo v poriadku. - preto dufam ze mam pravdu ak hovorim ze datovy xml formulara v asiku musi byt v datakontajneri.

Podla mna toto nemalo cez UPVS sluzby vobec prejst

Preco by si sa mal bat (viera vo vlastnu dokonalost sposobila cast z tychto problemov, o ktorych si tu piseme) a navyse mas zjavne pravdu. Ano infrastruktura slovensko.sk to sice spracuje/zobrazi (overoval som u kolegov), ale je to v rozpore s vynosom.