Zjednodušenie integrácie

@robert.kuchar ok, Robo este mame fyzicku osobu podnikatela, cize skor OVM vs. zvysok. Ano aj taketo aspekty mali/mohli byt zohladnene, Nesmies zabudnut, ze spristupnenie API mimo OVM sa udialo len relativne prednedavnom a nikdy tam takyto zamer nebol.(nepoznam presnu genezu ale asi tomu silno dopomohlo SDG…).
firma -> firma, nebodaj chces aby museli naviezt dalsi kamion HW, aby to zvladlo takto zvyseny traffic? :slight_smile:

@miromr
len v skratke. Kvalitne api poskytuje kvalitnym cisty, jasny kontrakt. Zabezpecuje dve zakladne veci. staticka/strukturalna validacia vstupov a pri commandoch kontextova validacia . K tomu je dobra dokumentacia. Ma to mat nejaku rozumnu encapsulaciu.(nie nekonecnu strudlu metod, ale napr. po domenach, agregatoch…) Ak Ta ma zachranovat SDK, nieco je velmi zle a ak je slaby contract ten sebalepsi klient nezachrani a na mieste NASES sa nan nemozes spoliehat :-).
Aj pri async komunikacii(messaging) musi byt rovnako kvalitne vytvoreny a popisany contract, kazda sprava. (json,xsd) a zase vies generovat kod.

Akademicky, to SDK Ti moze pomoct len so strukturami a tie sa z dobre popisaneho API lahko generuju (specialne ak k tomu API kvalitny popisny DSL)
“vo svojom IS robi alebo aby neposlal nespravne vyplnene udaje odtienia”
cize na toto sa 1. nemozes spoliehat ako poskytovel 2. ma to potencial riesit len strukturalnu stranku

2 Likes