Ziskanie zoznamu aut + nastavenie notifikacie o STK/EK

V Jednotnom informacnom systeme v cestnej doprave som si chcel pozriet zoznam aut, ktore system eviduje na mna a dostal som tuto obrazovku:

System inaksie posobi moderne a dokonca umoznuje alternativnu autentifikaciu k eID cez EC a cislo technickeho preukazu. Takato ansychronna integracia je ale podla mna uz prilis lazy a user by nemal cakat par minut na jeden zoznam.

System umoznuje posielanie notifikacii o bliziacom sa termine STK/EK. Musite si tam nastavit email a telefonne cislo. Princip “jeden krat a dost” by tu pomohol.

1 Like

Ďakujem za typ, poslala som odkaz všetkým dopravným firmám, s ktorými spolupracujeme. Ani sme nevedeli, že taký register existuje.

Návrh na praktické uplatnenie: raz v budúcnosti :slight_smile:
Daňové priznanie na daň z motorových vozidiel u podnikateľov, všetky údaje tam majú, mohli by rovno vypočítať daňové priznanie a poslať správu podnikateľovi, že priznanie je “predpripravené” a poslať jeho rekapituláciu. Môže si doplniť vozidlá, napr. zamestnancov používané na pracovné cesty a priznanie podať.

Teraz máme tabuľku xls, “predpripravenú”, počítame dátumy - vek vozidla, zaradenie do užívania, vyradenie a pozeráme ďalšiu tabuľku sadzby, aby podanie DP DMV išlo rýchlo. Formulár na FSSR tiež počíta sadzby, ale klikáte na každú stranu, aby ste videli jednotlivé vozidlá, nie je to prehľadné. Tabuľka nám slúži na kontrolu, lebo sa môžeme v hocičom pomýliť.

Tabuľku pripravujeme v decembri, aby sme vedeli, že zhruba DMV je 90,- eur alebo 9 000,- eur.

Ešte poznámka k minulému vývoju: pokiaľ sa daňové priznanie - tlačivo nemenilo, dalo sa načítať minulé do príslušného roka, ušetrilo to čas, aj keď to vypisovalo chyby, ale po odklikaní bolo v poriadku. Pokiaľ sa menilo, je treba vždy nanovo nahadzovať všetky údaje.
Neviem ako to bude teraz, DP DMV sa podáva do 31.1.2017.

3 Likes