Žiadosť o nahliadnutie do projektovej dokumentácie stavby - www.slovensko.sk

Žiaľ, rozhodol som sa požiadať o informácie cez www.slovensko.sk (tenkrát poprvé).
Kým som Matrix presvedčil, aby mi dovolil nainštalovať dSigner, ubehla skoro hodinka, kým som to vzdal. Skúsil som to inak, cez formuláre. Napriek tomu, že som sa úspešne prihlásil cez www.slovensko.sk, predsa len som musel vo formulári vyplniť o sebe úplne všetky údaje. Mal som také sci-fi predstavy, že vďaka OP s čipom si tento zázrak za miliardy aspoň tie základné údaje načíta, a vyplní niektoré položky automaticky. Ale nevadí.
Po vyplnení adresy ma Matrix upozornil, že moja adresa nie je niekde evidovaná. Čo tým chcel povedať, fakt netuším. Ale zjavne sa tým netreba vyrušovať, lebo ma Matrix pustil ďalej k napísaniu žiadosti.
Tiež ma pobavilo, že asi 3 x som musel na rôznych miestach formulára vyplniť komu žiadosť adresujem. Proste Matrixu to nestačí napísať len raz. Opakovanie je zjavne aj pre neho matkou múdrosti.

Obsahom mojej žiadosti je záujem o nahliadnutie do projektovej dokumentácie stavby. Lebo z praxe viem, že kopírovať dokumentáciu nemožno, iba do nej nahliadať. Tak som z možností foriem sprístupnenia informácii zvolil - nahliadnutie do spisu. Predpokladám, že mi preto príde odpoveď o možnostiach nahliadnutia (čas a miesto), prípadne odpoveď, že nahliadať sa nedá, lebo sa dokumentácia nenašla. Informáciu o možnostiach nahliadnutia by som rád dostal elektronicky. Buď na e-mail, alebo do schránky na www.slovensko.sk. Ale Matrix má svoju vlastnú a zarytú predstavu, a nedal sa prehovoriť. Jediná možnosť, ktorú mi ponúkal, bola možnosť - osobné prevzatie. Osobné prevzatie čoho? Veď ja nič nechcem preberať.

Chvíľu som bol z toho jeleň. Ale potom ma napadlo, že ak mám záujem o nahliadnutie, Matrix si nevie predstaviť iný ďalší krok, ani medzikrok, ako je rovno nahliadnutie - “osobné prevzatie”. Tak som sa vrátil na začiatok, zmenil som spôsob sprístupnenia informácie - “zaslanie elektronicky”. A vlastne som nepožiadal o nahliadnutie, ale o informáciu, že kedy by som mohol nahliadnuť. :wink: Potom už bol Matrtix spokojný a nenútil ma ísť pre odpoveď osobne - “osobné prevzatie”.

Funguje to presne, ako som očakával. Veď čo by sme aj iné mohli chcieť, za tie prachy … :grimacing:

O ďalšom priebehu budem informovať.

1 Like

A je tu prvá dobrá správa !
Otvorila sa mi na prehliadači ďalšia karta, s výbornou správou od adresáta mojej žiadosti:
Citujem:
Ospravedlňujeme sa za technický výpadok, na jeho odstránení intenzívne pracujeme.

:rage: :triumph:

V schránke máš priečinok s odoslanými správami.
Ku každému odoslanému podanie Ti príde (do max. zopár minút) potvrdenie o prijatí.
Niekde v logoch sa dalo dohrabať aj k ID-čkam všetkých správ posielaných do/z schránky.