Žiadosť o materské pre otca (alebo inú osobu)

Je (aj ked nie idealna), ale napr. spravu v schranke na slovensko.sk tym nepodpisem, iba prilohy.

Ahoj,

ano, ale pdfko so spravou podpisane cez zep.disig.sk a poslane
vseobecnou agendou zatial vzdy fungovalo. Asi si ho na konci aj tak
vytlacili, ale ked som nemusel ist na postu tak dobre :).

r.

Zatial ziadna odpoved. Neviete niekto dokedy maju povinnost odpovedat?

Dnes doslo emailom od referentky, ktora to dostala na starosti, toto:

Dobrý deň p. Likavčan, aby Vám mohla byť priznaná materská je potrebné podľa §49 ods. 2 d) Iný poistenec, ktorý prevzal dieťa do starostlivosti, je otec dieťaťa po dohode s matkou dieťaťa, najskôr po uplynutí šiestich týždňov odo dňa pôrodu a matka nepoberá materské alebo rodičovský príspevok. Toto potvrdenie vydáva Úrad práce sociálnych vecí a rodiny. S pozdravom

Moja odpoved:

Dobry den pani XY,

dakujem za informaciu.

Mam za to, ze Socialna poistovna ma nema zatazovat vyzadovanim dalsich potvrdeni, ktore dokaze dodat iny organ verejnej moci.

Udaj o tom, ze matka nepobera materske ma priamo Socialna poistovna, takze nevidim dovod nosit potvrdenie zo Socialnej poistovne do Socialnej poistovne. Tu chcem podotknut jeden mozny procesny problem a to, ze potvrdenie, ze matka nepobera materske nemusi stacit v pripade, ze ina osoba ako matka alebo otec pobera materske. Jedine Socialna poistovna moze toto definitivne zistit zo svojho systemu, lebo ja by som musel doniest potvrdenie od vsetkych obcanov SR.

Potvrdenie o nepoberani rodicovskeho prispevku ma iny organ verejnej moci - Úrad práce sociálnych vecí a rodiny. Prosim, vyziadajte si potvrdenie sami. Od 1.11. su OVM povinne komunikovat elektronicky, takze by to malo byt jednoduche a rychle.

Prajem prijemny den.

1 Like

Dobrý deň, potvrdenie budeme žiadať od Úradu práce sociálnych vecí a rodiny a rozhodnutie o nároku na materské Vám bude zaslané až po doručení predmetného potvrdenia.

1 Like

pravnici.slovensko.digital … kuk sem …

teda vitazstvo? ci zatial opatrne dokym ti nepride rozhodnutie realne?

1 Like

A je to! Dakujem rodine, uradnikom, slovensko.digitalu a vsetkym ludom dobrej vole.

1 Like

Gratulujem! Rozhodnutie je podpísané elektronicky?

1 Like

Nie je, len sken v PDF, ale predpokladam, ze to poslu postou. Dam vediet. Ak neposlu postou, tak budem ziadat podpisat to elektronicky.

Toto je peklo — neexistuje niekto zodpovedny za tieto procesne faily na koho sa mozeme v procese informatizacie obratit, ako obcania, zakonne?

1 Like

podatelna u Pellegriniho ?

1 Like

Ciže ak to správne chápem tak postup je takýto:

  1. Vyziadat si tlacivo “ziadost o materske” od socialnej poistovne. Mali by ho poslat naskenovane. Dolezite je pre nich to ciselko tak, preto to nejde nijako jednoduchsie.
  2. Toto tlacivo treba vytlacit, vyplnit, odfotit, podpisat el. podpisom napriklad na zep.disig.sk a nasledne poslat ako vseobecne podanie na socialnu poistovnu cez slovensko.sk
  3. Ak by chceli potvrdenie, ze “matka nepoberá materské alebo rodičovský príspevok” od uradu prace socialnych veci a rodiny. Treba ich upozornit na to, ze nosit potvrdenie zo socialky do socialky (materske) je velmi divne a to, ze to nepobera matka, este neznamena, ze to nepobera niekto iny - co prakticky znamena, ze by musel mat clovek potvrdenie od celeho obyvatelstva.
  4. Nasledne by malo prijst uspesne rozhodnutie.

Dobry den. Mame 10mesacne dieta a manzel chceme aby isiel od januara na matersku. ja poberam este rodicovsky prispevok. Chcem sa opytat ako pri vybavovani treba postupovat.Dakujem pekne

teraz som nasiel toto zabavne vlakno. @filip v prvom rade good job! Kedy ti prosim prisla prva materska? Zaujima ma to preto, lebo UPSVaR ma na vydanie toho potvrdenia o tom, ze matka uz nepobera rodicak 30 dni a samozrejme si davaju nacas. Standard je, ze matersku poslu az vtedy, kedy maju potvrdenie od UPSVaRu. Tak ma len zaujima, ci aj u teba to tak bolo alebo si ich tak vystrasil, ze zacali matersku posielat hned :slight_smile:

tak este aby ste vedeli, poziadal som si o matersku a pouzil som tlacivo, ktore poslali Filipovi. Volala mi referentka, ktora to dostala, ze to nemozem, lebo to nie je original a je tam cislo ziadosti, ktore je uz evidovane na pana Likavcana. Tak som jej povedal, nech si to zaeviduju pod novym cislom a ze original to samozrejme je, lebo je tam moj vlastnorucny podpis (osobne som to tam odniesol). Ona na to, ze ked ja takto, tak to postupi na sporovu agendu. To be continued …

tak neviem ci si to pani rozmyslela alebo jej to nadriadeni vratili, ale dnes prisla materska :sunglasses: Dokonca aj elektronicky poziadali UPSVaR o rozhodnutie o pozastaveni rodicovskeho manzelky, ale UPSVaR to skor dorucil nam postou ako elektronicky do Socialky. Takze som im to tam pekne zaniesol. V kazdom pripade podanu ziadost o materske na tlacive s uz “pouzitym cislom” tuto z vlakna, prezili.

1 Like

Tak ideme na to, žiadame rodičovské pre manžela.

1 Like

Kedze sa mi naozvali, a to som to posielala 26. marca, tak som volala. Odlozili nasu ziadost a neviem teda, kedy sa jej chceli venovat, pretoze na ziadosti nebolo vytlacene cislo, ktore byva na ziadostiach. Navrhla som im, aby to poslali naskenovane a suhlasili, tak som zvedava na dalsi priebeh.

1 Like

Ahojte, Socialna Poistovna ma na webe dokonca ofic postup ako poziadat elektronicky - prakticky to kopiruje diskusiu v tomto threade.

1 Like