Zaručená konverzia do elektronickej formy na pošte (IOMO)

TL;DR; Zarucena konverzia do elektronickej formy sa da spravit aj na poste. Ale nie su v tom este uplne zauceni.

Nedavno som potreboval spravit zarucenu konverziu perom podpisaneho papieroveho dokumentu do elektronickej formy. Tuto sluzbu poskytuju aj niektore posty, tak som to tam bol skusit.

Prvy pokus mi nevysiel – pani za prepazkou mi povedala, ze mi tam “chyba peciatka”, a ze bez toho nejde. Teda, ze to musi byt nejaky uradne overeny dokument od notara.

Napisal som teda na postu (sluzby zakaznikom) a odtial mi dosla takato odpoved:

dokument musi obsahovat minimalne jeden autorizacny prvok, za ktory sa povazuje:

• vlastnorucny podpis
  • uradne overeny podpis
  • okruhla peciatka
  • okruhla peciatka so statnym znakom
  • vodotlac
  • peciatka

Moj dokument nebol uradne overeny, no mal 4 vlastnorucne podpisy, takze to mali spravit aj pri prvom pokuse.

O par dni neskor (2. pokus) sa mi venovala ina pani aj s kolegynou. Celkom sa na tom natrapili, skusali ma aj odbyt argumentom s peciatkou, ale prehovoril som ich a podarilo sa. Teta bola nakoniec rada, ze “sa to aspon naucila”.

BTW, vystupom je ASiC subor so scanom dokumentu (PDF) a osvedcovacou dolozkou (XML). Nahraju vam to na USB kluc(!). Za jednu stranu A4 ma to stalo 1,10 €.

este by ma zaujimalo ci to xml (dolozka) je ulozena v XMLDataContaineri, ako vyzaduje UPVII, podla vyhlasky o standardoch … :smiley: … ak ano je to pozitvivny posun … ak nie … hmmm nesplenny vyzadovany standard .

Je :slight_smile:

osvedcovacia_dolozka_SP-11-09-2018-001944.xml (6.2 KB)