Zákon o elektronickom upomínacom (rozkaznom) konaní

súhlasim so stopkou an bloc, ale z dovodu zbytocnosti upravy v samostatnom zákone a samozrejme aj s tym, ze 3,8 melka za par formularikov sa mi zdá vela…

Chce to výlučne elektronické konanie, kľudne môže byt na OS Bystrica, ale pod podmienkou, ze sa bude tykať iba osôb, ktorým sa dorucuje elektronicky a v žiadnom prípade papierovo. Ministerstvo ma iba vopred určiť okruh osôb, ktorých sa bude elektronické doručovanie tykať, dať úradníkom počítače, tokeny s podpisom.

Na akciové spoločnosti a eserocky nie je potrebné zriaďovať nový sud ale stačí rozšíriť oddelenia súčasného sudu v Banskej Bystrici, ktorý bude vybavovať vzájomne elektronické podania osôb s aktivovanou schránkou výlučne elektronicky.

dokonca nie si sám :slight_smile:

1 Like

myslim, ze zakon treba pozastavit a nastavit procesy len na subjekty s elektronickymi schrankami. je nezmysel vytvarat novy sud, ked sa bude opat vyrabat papierovy spis, opat dorucovat aspon jednemu ucastnikovi papierovo. na 300 000 aktivovanych schranok z 5,5 miliona zriadenych schranok nepotrebujeme novy sud, staci zriadit novy register EPR na OS banska bystrica, ktory bude vybavovat elektronicky s celoslovenskou posobnostou vsetky penazne naroky voci subjektom s aktivovanou schrankou.

2 Likes

Dnes začal súd v Banskej Bystrici vybavovať elektronické platobné rozkazy v tzv. Upomínacom konaní s polovičnými poplatkami za návrh.

Vaše skúsenosti?

Ja som zaregistroval sťažnosti od advokátov na formulár a nedoručené prílohy súdnych rozhodnutí…

1 Like