Výzva „Lepšie e-Gov služby“

Bola vyhlásená dopytovo orientovaná výzva s kódom PSK-MIRRI-622-2024-DV-EFRR „Lepšie e-Gov služby“.

https://portal.itms21.sk/vyhlasena-vyzva/?id=3571

Toto vyzera pomerne pricetne (ciele, KPI) avsak 300k eur minimalna ziadost je pre male OVM uplne nedosiahnutelna. To je aj viac ako rozpocet malej obce ako takej.

Na tejto výzve som sa podieľal aj ja.
Snažili sme sa nastaviť KPI tak, aby kopírovali procesy, ktoré sú aj tak nejakou formou povinné ale zároveň dbať na to, aby sa tie procesy dodržiavali a aby sa tie projekty nerobili úplne od stola.
Proces tvorby výzvy bol pre mňa dosť “chaotický” a ak dostaneme ďalšiu možnosť tvoriť výzvu, tak pôjdeme kvalitnú prípravu (prieskum u OVM, analýza, nastavenie podmienok tak aby sme dokázali podporiť inovácie…)

Tých 300k je prepal, ktorý nám bol vysvetlený tak, že oddelenia, ktoré riešia výzvy nemajú kapacitu na veľa žiadostí. Zároveň ale veľa malých OVM je z výzvy vylúčených (obce, komory a pod.)
Ďalšia vec, ktorú musíme do budúcnosti premyslieť je nastavenie kritérií, keďže sú stále viac na kvantitu a vypadávajú nám z toho veci, ktoré sú menšie, ale majú veľký impact.

Ešte pracujeme na manuále k hodnoteniu, aby hodnotitelia, ale aj OVM, ktoré sa chcú zapojiť mali čo najviac clear informácie.

1 Like